Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

https://selidodeiktis.edu.gr/2023/12/25/το-σχόλιο-της-δευτέρας-2024-τι-να-κάνετε-μ/?fbclid=IwAR3nxEhSrRDQ3QILdwrabKMwE09VrbDYeidfxRLBamYSrPdRJ2EPO__GNzI

Πέθανε ο 31χρονος αστυνομικός που είχε φάει τη φωτοβολίδα.

1 Like

Κατι παρομοιο, αλλα χωρις να εχει πεθανει πραγματικα, θα συμβει στον τυπο που την πεταξε ή σε οποιον του φορτωσουν τελος παντων το χτυπημα.

1 Like

Το είπε ο ίδιος ο πατέρας του 18χρονου φερόμενου δράστη, ότι αν όντως το έχει κάνει κατέστρεψε τη ζωή του.

Σε άλλα νέα τώρα, πάλι ο δράστης είναι 18χρονος.

Υπάρχει η έντονη φήμη ότι ο 18χρονος φορτώθηκε το χτύπημα για να μην μπλέξουν άλλοι πιο παλιοί.
Βέβαια όταν ενημερώθηκε για τον κίνδυνο της ποινής που υπάρχει έχει κάνει πίσω και τώρα ψάχνουν λίγο παραπάνω την υπόθεση.
Συλλυπητήρια στην οικογένεια και στα αγαπημένα πρόσωπα του ανθρώπου που έχασε εντελώς τζάμπα τη ζωή του.

2 Likes

Δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει, αλλά πλέον η φάση είναι τα κλειδιά μου , το κινητό μου , πορτοφόλι τσιγάρα και το όπλο μου . Είμαι έτοιμος να βγω για ποτό

5 Likes

Εντωμεταξύ δίπλα πόρτα απ’το μαγαζί που έγινε το σκηνικό, είναι η Διεύθυνση Αστυνομικών Επιχειρήσεων Θεσσαλονίκης

1 Like

Συνελήφθη επιτόπου. Το πρόβλημα είναι ότι σε 10 χρόνια θα είναι έξω.

Μεταλλάς ήταν ο δολοφόνος;

Summary

Εν τω μεταξύ δύο μαχαιριές σε θώρακα και μηρό δέχθηκε και ο κουμπάρος του αστυνομικού. Το τραύμα στον αριστερό μηρό ήταν πιο βαθύ. Από τύχη δεν έχασε τη ζωή του κι αυτός.

Την είδε Varg

Το θέμα είναι ότι πλέον σε οποιαδήποτε αντιδικία θεωρείς δεδομένο ότι ο άλλος θα τραβήξει μαχαίρι πιστόλι όπλο , όπως και η ευκολία με την οποία αφαιρείται και δεν υπολογίζεται η ζωή του καθενός μας

Τι διαβάζεις ρε γμτ. Μείνανε ανάπηροι για καπρίτσια. Ευτυχώς που δεν σκότωσαν και κάναν άλλον. Μεγαλύτερο όπλο από το αμάξι δεν υπάρχει στην Ελλάδα.

4 Likes

Να μην μιλησω γιατι θα γινω σκατοψυχος γιορτινες μερες.

3 Likes

28 και 22 χρονων… χαλια.

Δεν εχω παει ποτε στην ζωη μου με 210 χμ/ωρα.

Το μαξιμουμ που εχω φτασει ειναι 180 κι αυτο σε ευθεια στην Αττικη Οδο, με καλο αμαξι.

Δεν υπαρχει απολυτως κανενας λογος να οδηγησει ποτε κανεις στην ζωη του με πανω απο 150 χμ/ωρα, εκτος απο το thrill factor, που δεν ειναι αρκετο για να χασει κανεις τα ποδια του, τα χερια του ή την ζωη του. Και τα 180 με τα οποια εχω παει εγω ηταν για πολυ μικρο χρονικο διαστημα, και αμεσως εκοψα ταχυτητα. Ειναι τρελο το πως ο κοσμος δεν καταλαβαινει πως δεν υπαρχει κανενας λογος να πας τοσο γρηγορα.

5 Likes

Δε νομίζω να 'χω ξεπεράσει ποτέ τα 150, ακόμα και στην Εγνατία.

3 Likes

140 με 150 μαξ. Με καλό αμάξι. Συνήθως 120-130.
Δεν υπάρχει ΑΠΟΛΎΤΩΣ κανένας λόγος να πας παραπάνω.

Τα ήθελαν και τα έπαθαν και όχι δεν είμαι σκατόψυχος, αυτή είναι η αλήθεια, όπως στρώνεις έτσι θα κοιμηθείς. Στη λεωφόρο Σχιστού με 210, αν είναι δυνατόν.
Πάλι καλά που δεν πήραν στον λαιμό τους κάποιον άλλον.

5 Likes

Αυτό ακριβώς

Το δικό μου μάξιμουμ είναι 195-200, σχεδόν άγγιξε τα 200 η βελόνα που δείχνει τα χιλιόμετρα. Μεσημέρι στην εθνική οδό Αθηνών - Λαμίας σε εντελώς άδειο δρόμο με τέσσερις λωρίδες ανοιχτές. Βέβαια κι εγώ για πολύ μικρό χρονικό διάστημα.

Γενικά είναι πειρασμός η ταχύτητα, ειδικά αν είσαι σε ηλικίες 20-25 χρονών. Δεν καταλαβαίνεις τον κίνδυνο.

εγω καποιες φορες που ειμαι με το μηχανακι και βιαζομαι και λεω να παω πιο γρηγορα, παρατηρω οτι πολλοι με προσπερνουν

5 Likes

Είναι και μάνα η 22χρονη… και δήλωσε μάλιστα ότι πρώτα σκέφτηκε το παιδί της (αφού έμεινε χωρίς πόδια)
Κρίμα για το παιδί της που θα μεγαλώσει με μια μάνα με αναπηρία κυρίως στον εγκέφαλο. Γι’ αυτήν καμία λύπη.
Σκέφτηκε το παιδί της και περνούσε καλά με έναν πανηλίθιο που οδηγούσε με 210 και το τραβούσε και βίντεο.

1 Like

Oλα οσα λετε τα ακουω, ειμαι γενικως της αποψης “ας προσεχε/-αν” για οποιους πανε γυρευοντας. Ομως ισως μαλακωσα πολυ, αλλα αρκετα σχολια μου φαινονται σκληρα. Αν ακουσε καποιος τις δηλωσεις της, θα διαπιστωσει μια τρομακτικη δυναμη ακομη και τη στιγμη που συνειδητοποιεί οτι θα ειναι ενας αλλος ανθρωπος πια. Σε αυτη τη στιγμη η συντριπτικη πλειοψηφια καταρρεει, σιγουρα θα ερθει η σειρα της, εκτος αν ειναι εντελως αναισθητη. Παντως, οταν την ακουσα το πρωι στο ραδιο, εσφιξε το στομαχι και ηθελα αερα, μονο απο την περιγραφη.

Και τωρα αναρωτιεμαι. Ειναι κακο που μια 22χρονη ειναι μανα, αλλα ηθελε να διασκεδασει με εναν 28χρονο; Ή επειδη τραβουσε βιντεο ή επειδη βγηκε βολτα; Ηταν σιγουρα κακο οτι πηγαιναν με 210, αλλα νταξ, δεν οδηγουσε εκεινη. Κι οποιος στα 22 ή και στα 28 του (θα ελεγα “και στα 38 του”, αλλα χεστο) δεν εχει κανει μλκς, ας βγει να το πει. Δεν μιλαω αποκλειστικα για την οδηγηση. Δεν μπορω καν να γραψω τις μλκς που εχω κανει ως τα 25 μου, οποτε ας το αφησω αυτο.

Εννοειται οτι ολα τα παραπανω θα τα εβαζα σε αλλο context αν ειχε σκοτωθει ενα σαλιγγαρι ξερω γω, εξαιτιας της επικινδυνης οδηγησης. Σε αυτη τη φαση, μονο αυτοι οι δυο (εκτος αν κατι μου διεφυγε) πληρωνουν το τιμημα της επιλογης τους και ειναι πολυ μεγαλο. Ενιγουει, ισως ειμαι ακομη σε μουντ σοκ μετα απο οσα ακουσα το πρωι και αυριο να πω “καλα να παθει, ας προσεχε”.

Καλημερες και να προσεχετε(-ουμε) εκει εξω.

19 Likes