Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Είναι 99% σίγουρο πως αν ρωτήσεις τους γονείς των παιδιών της συμμορίας που λέει το άρθρο, θα σου πουν πως τα ίδια που λες κι εσύ λένε στα παιδιά τους.

8 Likes

τι ακριβώς να κανει αστυνομία ; Να τους συλλάβει να τους πάει στον εισαγγελέα ανηλίκων , ο οποίος θα τους πει μην το ξανακάνεις ;;

Είναι πάρα πολύ ευαίσθητο ζήτημα η παραβατικότητα ανηλίκων και είναι κοινωνικό θέμα . Δεν θα έπρεπε να είναι αποκλειστική δουλειά του μπαμπούλα μπάτσου - εισαγγελέα

3 Likes

Το σίγουρο είναι ότι το υγιές κομμάτι της κοινωνίας όλο και μικραίνει και δεν είμαι αισιόδοξος ότι θα αλλάξει κάτι προς το καλύτερο τα επόμενα χρόνια. Η παιδική εγκληματικότητα είναι μόνο μία πτυχή της κατάστασης. Το ποδόσφαιρο είναι σίγουρα ωραίο σπορ αλλά την βρωμιά που έχει μαζέψει ούτε ένας σύγχρονος Ηρακλής δεν θα ήταν ικανός να καθαρίσει. Η κυβέρνηση εξυπηρετεί την ατζέντα της ανενόχλητη, αντιπολίτευση γιοκ, στην ακρίβεια είμαστε Ευρώπη και στους μισθούς Αφρική, ενώ ο λαουτζίκος υπνωτισμένος από τα σόσιαλ και καταδικασμένος σε μια μόνιμη κατάσταση όπου η γνώση έδωσε την θέση της στην ημιμάθεια και στην άχρηστη πληροφορία καταπίνει τα πάντα χωρίς καμία αντίρρηση. Δεν το κλειδώνετε καλύτερα αυτό το νίμα. Διαβάζουμε και είτε μας ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι είτε μαυρίζει η ψυχή μας.

14 Likes

Μολις περιεγραψες γιατι το υγιες κομματι της κοινωνιας στο μελλον θα μικρυνει ακομα περισσοτερο :grinning:.

Ναι, ειμαι σε απαισιοδοξη φαση.

2 Likes

Προφανώς δεν έχουν τον έλεγχο ή (ακόμα χειρότερα) νομίζουν ότι τον έχουν.

Σορρυ, αλλά δεν με ενδιαφέρει τί λένε οι γονείς των συγκεκριμένων παιδιών. Εκ του αποτελέσματος κρίνονται όλοι.

1 Like

1 Like

Εβαλα καρδουλα επειδη συμφωνουσα με αυτη την τοποθετηση, αλλα μαλλον μιλαμε για το 1% εδω.

Σημειώνεται πως τόσο οι ανήλικοι δράστες όσο και οι γονείς τους είναι άφαντοι και δεν έχουν εντοπιστεί από τις Αρχές.

1 Like

Ακριβώς, ό,τι οδηγία κι αν δώσεις σε έναν έφηβο, στην καλύτερη απλά θα γυρίσει τα μάτια ενοχλημένος.

Χωρίς να ξέρω ή να με απασχολεί ο μαν από πάνω, στο δεύτερο μισό του post του, έγραψε κάτι, ας το πούμε καλό για το πώς προσπαθεί να μεγαλώσει τα παιδιά του ή τεσπα όπως πιστεύει ότι θα γίνουν σωστοί άνθρωποι.

Η ειρωνία είναι πως ακριβώς από πάνω στο πρώτο μισό του post, λέει πολύ χαλαρά πως “χρειάζονται ξύλο τα μπάσταρδα”, το οποίο είναι λίγο αντιφατικό?

Όταν εγώ σαν νννκκκ βάζω κάποια όρια στο πότε θα πρέπει να σπάσω κάποιον στο ξύλο, και αυτό δεν είναι ξεκάθαρα ποτέ, τότε κατά πάσα πιθανότητα και το παιδί μου θα κάνει το ίδιο αν με δει να συμπεριφέρομαι έτσι, με το μυαλό ενός παιδιού και τα δικά του κριτήρια, ό,τι οδηγίες κι αν του έχω δώσει.

Είναι σίγουρο πως και αυτοί οι γονείς, πιστεύουν ότι κάνουν το καλύτερο δυνατό για τα παιδιά τους, ακόμη και τώρα που κρύβονται γιατί θα σκέφτονται κάτι του στυλ “θα καταστραφούν οι ζωές τους από ένα μλκισμενο”

2 Likes

Δεν έχουμε αρκετούς μπάτσους στην Ελλάδα για αυτό δεν έχουν βρει τους γονείς των μπασταρδων ακόμα! Να προσλάβουμε κι άλλους!

5 Likes

Καλα, δεν μεμφομαι το ποστ σου. Πιο πολυ για να “κολλησω” την ειδηση που διαβασα πριν λιγο εκανα quote.

Ναι αλλα αμα ειναι μπασταρδοι πως θα βρουμε τους γονεις τους? :thinking:

Προφανώς δεν σπάω κανέναν στο ξύλο. Ούτε το έχω κάνει ποτέ. Δεν έχω ανακατευτεί ποτέ στη ζωή μου με σκατά. Και να φανταστείς ότι έχω πάει 12 χρόνια σχολείο στη Γκράβα.

Η έκφραση “ξύλο στα μπάσταρδα” είναι τρόπος του λέγειν.

Από κει και ύστερα, κανένας γονιός δεν θέλει να δει το παιδί του να καταλήγει ως Άλκης, Άλεξ ή Γιακουμάκης.

Από την άλλη, δεν γνωρίζω πως θα αντιδρούσα αν ήμουν από τη πλευρά των γονιών του θύματος. Ίσως να τρελαινόμουν. Πραγματικά δεν ξέρω. Πάντως είμαι πολυυυυυυυ πιο ήρεμος, και πολύυυυυ πιο πράος από τη lady μου. :laughing:

Πραότητα πάνω απ’ όλα. Όπως λέει και στους μακαρισμούς,

«Μακάριοι οι πραείς∙ διότι αυτοί θέλουσι κληρονομήσει την γην» (Ματθαίος,ε΄:5).

Γιατί, κάνουν χρήση φτηνιάρικων ρολογιών χειρός οι ανήλικοι εγκληματίες; Άλλη περίπτωση να κάνει κάτι ο Μισελ δεν υπάρχει. :rofl:

Νομίζω ότι ο τύπος ζει εκτός Ελλάδας οπότε δεν πολύ-ανησυχεί για την υγεία του.

7 Likes

Οι μαρτυρες παντως πεθαναν απο Καναδα μεχρι Ινδονησια :joy:

2 Likes

Πω έχω να δω πολλά χρόνια βίντεο του αλλά ήταν συμπαθητικός, κρίμα το παλικάρι

4 Likes

Εμένα πάντως με έπεισε να ανοίξω λογαριασμό στη Freedom24.

1 Like

Άλλο ένα ακόμη δυστηχως . Πλέον έχει γίνει καθημερινότητα

2 Likes

Μια ατελείωτη μιζέρια.

1 Like