Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

4 Likes

Θα βρωμίσει η κόλαση .

1 Like

Άλλη μια χαλαρή μέρα στον πλανήτη Ελλάδα, @The_Black_League γιατί είχες απορία τι θα γίνουν οι ανεμογεννήτριες όταν πεθάνουν :stuck_out_tongue:

7 Likes

Αξιοκρατία πάνω απ όλα…γαμω τα σπιτάκια τους

4 Likes

Εσύ πρέπει να τα ξέρεις και καλύτερα, πριν 2-3 χρόνια δεν ήταν που είπαν οι Κινέζοι “δεν παίρνουμε άλλα σκουπίδια” και όλη η Δύση σχεδόν δεν ήξερε τι να τα κάνει, αφού η “ανακύκλωση” ήταν να τα πουλάνε σε αυτούς?

Νταξει μέχρι οι απολίτιστοι στην Αφρική να σταματήσουν να καίνε πλαστικά έχουμε καιρό και επιδοτήσεις να φάμε (ή τέλη να πληρώσουμε)

1 Like

Δεν το γνώριζα μαν, αλλά δεν μου κάνει καθόλου εντύπωση δυστυχώς

Τελικά ήταν περισσότερο (γαμώ τον κοβιντ), ορίστε ένα από τα πρώτα αποτελέσματα της Google (που κάνει συμφωνίες με τις αντίστοιχες τέρνα για να έχει πράσινη ενέργεια το data center της επιδοτώντας ΑΠΕ, όσο εμείς χαλάμε bandwidth)

https://www.nature.com/articles/s41467-020-20741-9

2 Likes

Ήξερε πολύ καλά

5 Likes

2 Likes

Μακάρι όλα τα μακάρι

3 Likes

Σε απολογία ο Παναιτωλικός για το «ΜΑΡΙΑ ΟΡΜΑ ΤΟΥΣ»! | Gazzetta

Καμιά κουβέντα για το εάν έχει η Ελλάδα αντίστοιχη άμυνα σαν του Ισραήλ εάν οι Τούρκοι κάνουν το ίδιο ξεκίνησε η μπα? Ότι ο Κυριάκος μας είναι η μόνη πατριωτική λύση κτλ έστω?

2 Likes

Ακόμα μια ελληνική πρωτοποριακή ξεφτίλα… Α ρε Κούλη, βαρύ να είναι το χώμα… Και σύντομα.

3 Likes

Τέσσερις αστυνομικοί ερευνώνται για τον θάνατο του Κώστα Μανιουδάκη στα Χανιά. Τον σταματήσανε για έλεγχο και μετά από λίγο πέθανε στα χέρια τους από “καρδιακή προσβολή”, η οικογένειά του είπε από την πρώτη στιγμή ότι τον σαπίσανε στο ξύλο, τα σπασμένα του γυαλιά μου έχουν αποτυπωθεί στο μυαλό.

Σε αυτή την περίπτωση δε συμπληρώθηκε ακόμα χρόνος (το συμβάν έγινε το 2023), η “δικαιοσύνη” κούνησε τα μουχλιασμένα/σάπια πόδια της πιο γρήγορα απ’ ό,τι στην υπόθεση του Βασίλη Μάγκου. Πριν 2-3 βδομάδες ανακοινώθηκε ότι ασκήθηκε δίωξη σε έξι αστυνομικούς για το σάπισμα του Μάγκου, ο οποίος λίγο καιρό μετά πέθανε. Ο πατέρας του είναι μια ευγενέστατη φιγούρα που ζητά δικαιοσύνη για το παιδί του - άλλος ένας στη μπουρδελοελλάδα.

Αναρωτιέμαι πώς να είναι αυτοί που θέλουν το κακό μας, αν αυτοί που υποτίθεται ότι μας φυλάνε είναι έτσι.

9 Likes

6 Likes

https://www.news247.gr/ellada/thanatiforo-troxaio-stin-vouli-oi-astinomikoi-pane-na-rixoun-efthines-ston-nekro-iasona/?utm_source=Sport24&utm_medium=BestofNetwork_home&utm_campaign=24MediaWidget&utm_term=Pos1
ΤΜΤΜΣ κωλόμπατσε…

3 Likes

andreikelo xoris psyxi, an psofisei tha ksevromisei ligaki i Athina

2 Likes

Την Δευτέρα που μας πέρασε ήμουν το μεσημεράκι Εξάρχεια, Ιπποκράτους, για κάτι ψώνια. Πάω να περάσω τον δρόμο, το φανάρι ήταν κόκκινο για τα αυτοκίνητα και ήδη είχαν σταματήσει κάποια. Εκεί που περνάω λοιπόν και διασχίζω την διάβαση, βλέπω έναν μπάτσο σε μηχανή να έρχεται με τα μπούνια κατά πάνω μου και παγώνω. Πάγωσα γιατί η πρώτη μου σκέψη ήταν πως έγινε κάτι επείγον και πρέπει να τον αφήσω να περάσει. Τελικά το αξιότιμο όργανο απλά ήθελε να τεστάρει τα φρένα και να κάνει πατιλίκια (!!) και εν τέλει σταματάει σχεδόν μπροστά μου, ενώ εγώ πραγματικά είχα κολλήσει και φοβόμουν πως ίσως έχει υπερεκτιμήσει τα φρένα του. Σταματάει μπροστά μου, λοιπόν, και έρχεται και δεύτερη μπατσομηχανή δίπλα, βάζουν τα γέλια σαν κάγκουρες που πάνε για κόντρες στα λιμανάκια και μένω εγώ εμβρόντητος.

Εξάντλησα την αυτοσυγκράτησή μου για να μην αρχίσω τις παναγίες, έχουμε δει αρκετά πράγματα για να ξέρω πότε να κρατάω το στόμα μου ραμμένο.

Υποθέτω πως ίσως είμαι και λίγο υπερβολικός, στο κάτω κάτω η ασφάλεια του πολίτη είναι κάτι εγγυημένο σε αυτή την χώρα και μάλλον θα έπρεπε να επικροτήσω το όργανο της τάξης για τα φοβερά οδηγικά skillz του.

14 Likes

Ραντεβού για ταυτότητα τον Ιούλιο το νωρίτερο… Χρειάζεται η αδερφή μου γιατί έχει μία από το Γυμνάσιο, αλλά καθώς έχουμε έλλειψη σε αστυνομικούς(!) υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση.

1 Like