Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Δεν βάζω συχνά εδώ ειδήσεις, αλλά με αυτό εντυπωσιάστηκα: Σαντορίνη: Εκλεισε το παράρτημα του Εθνικού Ωδείου στο νησί

Ό,τι λέει το άρθρο. Ο ιδιοκτήτης μπορεί να κάνει το ακίνητο ό,τι θέλει, αλλά το κράτος όπως πάντα “στα παπακια του”.

2 Likes

Καπιταλιστές είναι , ε δεν έχουν παρά σεβαστούν την καπιταλιστική επιλογή του ιδιοκτήτη :stuck_out_tongue:

Οπότε σαφώς στα παπαρια τους

5 Likes

:joy: :joy:

Δεν μπορώ να πω ότι τα ξέρω 100%, αλλά η λογική λέει πως το οποιοδήποτε πρόστιμο που μπορεί να μπει, θα πρέπει να στηρίζεται από κάποιο νόμο, και να πρέπει να μπορείς να πας στο διοικητικό δικαστήριο whatever να το αντικρούσεις.

Αν δε γίνεται αυτό για να μπουν κάμερες, θα έχει πολύ πλάκα που θα καταλήξουμε να πληρώνουμε όλοι μας αποζημιώσεις σα Δημόσιο, γιατί κάποιος πολίτης δικαίως θα πει “και που το ξέρεις ότι το έκανε το παιδί μου, πως το απέδειξες, είναι αυθαίρετο”

1 Like

Τι τους χρειαζεται η μουσικη; Αφου για γκαρσονια προοριζονται. Δε νομιζω να ειναι Αριστοι.

6 Likes

Γίναμε.

3 Likes

Αν ζούσε ο Τσάκωνας είχε βγει αέρα. Απο περσι αντί να φάει πόρτα ο Κασέλ και να βγει η Έφη έστω.

2 Likes

ειναι εκπληκτικο παντως οτι εχουμε την χειροτερη Κυβερνηση και την χειροτερη αντιπολιτευση (οχι αξιωματικη, συνολικα) ολων των εποχων, what a time to be alive.

11 Likes

Προφήτης!!

2 Likes

Πάμε καλά. Πάλι ο σταθμάρχης έφταιγε.

7 Likes

Από τύχη όλα Παντελή

3 Likes

Εγω απορω με αυτους που παιρνουν το τραινο, αληθεια. Δεν εχει αλλαξει τιποτα απο τοτε που εγιναν τα Τεμπη στο μπουρδελο που ζουμε και τα τραινα κυκλοφορουνε κανονικα, σα να μη συνεβη τιποτα. Μεχρι να ξανασυμβει.

4 Likes

Δεν παιζει να ανεβω ξανα σε τρενο στην Ελλαδα.Προτιμω να παω με τα ποδια…

2 Likes

Στην υγειά των κορόϊδων :joy:!

(η Κεφαλογιάννη αγόρασε δύο χαλιά για το υπουργείο της/για το σπίτι της από τη Μοιραράκη με απ’ ευθείας ανάθεση, προς περίπου 18 χιλιάδες ευρώ)

11 Likes

Δεν ειναι σπιτι της το υπουργειο της; Που σπαταλαει περισσοτερο χρονο; Σαν εσενα κι εμενα νομιζεις οτι ειναι, που δουλευουμε οκταωρο και δρομο;

6 Likes

Αν δεν παιρνατε καφε απ’εξω, σε περιπου 22.5 χρονια θα μπορουσατε να αγορασετε κι εσεις τα χαλια, αχαριστοι :grey_exclamation:

6 Likes

2,20 τον παίρνεις κι εσύ τον καφέ;

5 Likes

Καλά κάνουν, και να κάνουν ακόμη περισσότερα.
Αφου δεν κουνιέται φύλλο, μια χαρα πληρώνουμε σαν μαλάκες φορους.

1 Like

Όταν πάει 3.8€ ο στο χέρι και σου πουν ότι αν τον κόψεις θα εξοικονομήσεις γρηγορότερα, μην αρχίσεις να γκρινιάζεις

4 Likes

Ειμαι πολυ υπερ με αυτο. Δοκιμαστε να το κανετε με φαγητο (γενικα, οχι μονο απ’ εξω), να δειτε πώς μπορειτε να παρετε στο πιτς φυτιλι Λαμποργκινι για να παρκαρετε στο πεζοδρομιο του σπιτιου σας.

Μονο παγωτα και μπυρες μην μπλεξετε στην συζητηση “οικονομια και αποταμιευση”, θα σκοτωθουμε.

5 Likes

Ξέρω που παρκάρεις την Λαμποργκίνι σου

5 Likes