Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Και που να σφίξουν τα γάλατα όταν θα έρθει η ΕΕ και θα λέει είστε πίσω από τους υπογεγραμμένους στόχους για τη μείωση των ρύπων και όλα θα είναι πιο ακριβά χωρίς καμία υποδομή από πίσω να τη στηρίξει.

“Έτσι ξαφνικά” αποφάσισαν για το δακτύλιο, χωρίς ΜΜΜ, χωρίς χώρους για πεζούς, χωρίς χώρο για ποδήλατα, με μηδενικές βοήθειες για ηλεκτρικά αμάξια και τώρα διάβασα ότι λέει ο Καραμανλής για διόδια στην Αθήνα.

Μια μπόμπα χρειάζεται αυτή η πόλη

7 Likes

Δεν καταλαβαίνω. Σύμφωνα με το link 4troxoi δε θα κυκλοφορώ αφού είμαι 128gr CO2 και δε με έχει στη λίστα με τα μοντέλα. Αλλά το link ypeka με βγάζει ελεύθερο δακτυλίου.

Μήπως ακόμη δεν είναι ενημερωμένο. Πιστεύω πως μέχρι το Σ/Κ θα το ενημερώσουν.

Καλα, ολα αυτα μπορει να αλλαξουν μεχρι να εφαρμοστουν, πολιτικες αποφασεις ειναι στον γιδοτοπο που ζουμε.

2 Likes

1 Like

FB_IMG_1634592559690

Κοινώς, το δημόσιο πούλησε κτήριο για 5,5 εκατομμύρια ευρώ και τώρα ψάχνει κτήριο με συγκεκριμένες προδιαγραφές που πληροί μάλλον αποκλειστικά το συγκεκριμένο, με προϋπολογισμό 80,9 εκατομμύρια.

4 Likes

20 Likes

Τα λεει ο χοντρος αλλα ποιος τον ακουει;

1 Like

oι Autonome Antifa λογικά

2 Likes

Δεν ξέρω αν πρέπει να προβληματιστώ περισσότερο για τις ιδέες του καλλιτέχνη ή για τον τρόπο γραφής του συντάκτη (εννοείται και για το ίδιο το μέσο). Μάλλον θα προσπεράσω, δεν έχω χρόνο για να αποφασίσω τι είναι χειρότερο. Στα σκουπίδια πάνε και τα δύο άλλωστε.

4 Likes

Χαχα καλα ειναι μεγαλα παλικαρια κι αυτοι

Αισχροι κι οι δυο τους!

2 Likes

Οτι χειροτερο μλκ μου

Είδα αυτό το tweet σήμερα το πρωί και δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία. Αλλά με πήραν και εμένα τηλέφωνο απ’την elpedison και μου έλεγαν ακριβώς τα ίδια, “ξέρετε πόσο ακριβό θα είναι το ρεύμα?”.

Της είπα δε με απασχολεί γιατί είμαι prosumer, που βρήκε τα στοιχεία μου και να με διαγράψει αλλιώς θα κάνω καταγγελία και κάπου εκεί το έκλεισε.

11 Likes

Επαυξάνω. Αισχροί κι οι δυο!

3 Likes

Νομίζω ότι έχει αρχίσει να εκφράζεται δικαίως μία οργή για το ότι αν ξέραμε πως οι Active Member ήταν αυτοί πριν 15-20 χρόνια, δεν θα τους ακούγαμε καν. Κι αυτό είναι δύσκολο να εκφραστεί με ωραίο τρόπο.

1 Like

Εμετος για οσα λενε οι Active Member.

Μια χαρα τα λεει ο συντακτης του αρθρου στην LIFO, εκτος απο το σημειο που λεει οτι καποτε εγραφαν καλη μουσικη.

Σκατα ηταν παντα.

Το μεγάλο κόλπο και οι μύθοι του βάλτου ήταν πολύ ωραίοι δίσκοι, την μετέπειτα πορεία τους δεν την ακολούθησα. Το ότι ο BD είναι ψεκας είναι ένα είδος απογοητεύσης, κρίμα.

2 Likes

Στο παρελθόν έχουν γράψει τραγουδάρες.

Εδώ στο Rockwave 1998 (και ηλεκτρική κιθάρα να βαράει σε κάποια τραγούδια)

1 Like

The empire strikes back

10 Likes