Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Α μιλαμε για ενα δημοσιογραφο που ειναι η αλητεια η σκετη μωρε. Που εχει απο πισω τον Συριζα να το στηριζει σε οτι μηνυσεις εχει μωρε και να πεφτει το χρημα. Ηρθε ο σωτηρας ο βαξεβανης να μας ανοιξει τα ματια με την λιστα και εχει την φοβερη εφημεμεριδα το Documentο που ειναι φυλλαδα του καλου Συριζα μωρε …

Εμεις θελουμε να ξεχασουμε τι εγινε με την προηγουμενη κυβερνηση ε? Σωστα?

Oύτε ξεχνάω ούτε και στηρίζω Σύριζα. Επιχειρήματα δε βλέπω ιδιαίτερα σε αυτό που λες. Όσον αφορά σε ερευνητικό ρεπορτάζ (όπως και με παλιότερες εκπομπές) έχει κάνει πολλή δουλειά, κι έχει βγάλει στη φόρα μπόλικες βρωμοδουλειές (όπως και με το φουρθιώτη).

Όταν λες αλητεία τί εννοείς ακριβώς;

2 Likes

Καταδικάζουμε τη δημοσιογραφία απ΄όπου κι αν προέρχεται

16 Likes

Εγώ είμαι αυτός που “παραπληροφόρησε” :joy:;

1 Like

Εγώ θα πάρω το θάρρος και θα ρωτήσω τον καταδικαστάκια λεντζεπ ποιον δημοσιογράφο θεωρεί άμεμπτο και σωστό

1 Like

Ποντάρω εδώ:

χασαπ

3 Likes

Ερευνητικο ρεπορταζ κανεις και ο Χιος αν ειναι τον βαζουμε και αυτον στους καλους δημοσιογραφους. Δεν χρειαζεται λογικη να καταλαβεις οτι ειναι φερεφωνο του Συριζα που να το ξαναπω χρηματοδοτει αυτη την εφημεριδα . Ο τροπος που ο Βαξεβανης κανει την δημοσιογραφια που κανει αυτο ειναι αλητεια .Σε Ευρωπαικη χωρα θα ειχε συλληφθει αλλα εδω ειμαστε Ελλαδα. Εξηγησε πως απεφυγε ολες αυτες τις μηνησεις που ειχε ολα αυτα τα χρονια? Ποιος τον βοηθουσε συνεχεια και συνεχιζει και τον βοηθαει για να κανει ακομα τον δημοσιογραφο

Πες μου επαναστατη εσυ ποιον θεωρεις σωστο και ποιον οχι

Εγώ δεν έχω καμιά αντίρρηση ότι πρέπει η ΝΔ του Μητσοτάκη και το ΚΙΝΑΛ να γυρίσουν πίσω, μέχρι και το τελευταίο σεντ, τα εκατομμύρια που έχουν πάρει σε δάνεια.

Δεν έχω καμιά αντίρρηση να ανοίξουν όλοι οι φάκελοι για δάνεια που δόθηκαν σε ΜΜΕ, συχνά και ως αντάλλαγμα για το ότι προσέφεραν χειραγωγημένη ενημέρωση.

Όμως, το ίδιο θέλω να γίνει και με τα δάνεια που έδινε η Attica Bank χωρίς εγγύηση στις επιχειρήσεις του Καλογρίτσα και ξέρουμε ότι ένα μέρος τους κατέληξε στο Documento του Κώστα Βαξεβάνη.

Γιατί το Documento το έφτιαξε και το χρηματοδότησε αρχικά η εταιρεία «Media Doc Μέσα Μαζικής Επικοινωνίας και Ενημέρωσης ΑΕ» που πριν είχε την πιο σαφή ονομασία «Ιωάννης Βλαδίμηρος Καλογρίτσας AE».

Εξακολουθείς να μην δίνεις επιχειρήματα όμως. Μάλλον δεν έχεις όρεξη για κουβέντα, it’s ok. Αναφέρεις ότι σε ευρωπαϊκή χώρα θα είχε συλληφθεί. Προς το παρόν σε ευρωπαϊκές χώρες (Αυστρία ένα τυχαίο παράδειγμα) βλέπουμε να οδηγούνται σε παραιτήσεις και να ερευνώνται για διαφθορά καγκελάριοι για υποθέσεις χρηματοδότησης σε ΜΜΕ/εταιρίες δημοσκοπήσεων, κάτι αντίστοιχο με λίστα πέτσα δηλαδή (που ο βαξεβάνης δεν ήταν μέσα) αλλά στο 1/40ό των χρηματικών ποσών.

Επίσης η Ζαχαράκη της ΝΔ που είχε πει οτι ο Βαξεβάνης έχει καταδικαστεί ως συκοφάντης, καταδικάστηκε και κληθηκε να πληρώσει 5000 χιλιάρικα συν δικαστικά έξοδα.

Ως προς το κομμάτι ΣΥΡΙΖΑ δε διαφωνώ μαζί σου, απλά δεν βλέπω να παραθέτεις στοιχεία που να στοιχειοθετούν την κατηγορία σου.

1 Like

Μαζί με το στέφανο το χίο θα έβαζα και τον άρη τον καρατέκα και το νίκο το βαθμολογητή και τον αλέξη τον παπαχελά και τον πάυλο τον τσίμα και τέλος τον σταύρακα καλησπέρα καλησπέρα. Πρέπει να μάθεις όμως να μην απαντάς με ερώτηση

2 Likes

Εγινε καλο μεσημερι… Αν θεωρεις το ιδιο τον Παπαχελα η τον Τσιμα με τον Χιο .Αν θεωρεις οτι κανουν την ιδια δημοσιογραφια δεν εχω να πω κατι αλλο σε εσενα . Καλη σου μερα

Από αυτά καταλαβαίνω πως ο Παπαχελάς και ο Τσίμας δεν κάνουν ερευνητικό ρεπορτάζ, άρα συμφωνείς πως παίρνουν γραμμή

2 Likes

Δεν είπα πουθενά ότι είμαι ξύπνιος, ούτε ότι παίζεις παιχνίδι παραπληροφόρησης.
Αυτό που λέω όμως (τώρα, γιατί πριν δεν είπα κατι), είναι πως το capital είναι ένα από τα χειρότερα σαιτ που έχω δεί, ξεκάθαρα μη αντικειμενικής ενημέρωσης - για την ακρίβεια πέρα για πέρα μεροληπτικό.
Αν τώρα αυτά τα δεδομένα εσένα δεν σου λένε κάτι, τότε δεν υπάρχει θέμα, αλλά εγώ κάθε φορά που βλέπω λινκ απο κάπιταλ/καθημερινή, απλά γελάω και τα αγνοώ. Γιατί μέσα από την τάχα μου σοβαροφάνεια που έχουν, κρύβουν κάτι πραγματικά σάπιο. Αν αυτό σου κάνει, τότε δικό σου θέμα. Μην νομίζεις όμως ότι είναι επιχείρημα κάποιο αρθρο από τέτοιου είδους σάιτ.

2 Likes

3 Likes

σας μαμάω…

8 Likes

Πως γίνεται ένας δημοσιογράφος τυπου Χίου που όλοι ξέρουμε τι είναι. Να είναι το ίδιο με τον Τσίμα η με τον Παπαχελά. Θέλω να μου πείτε για τον Τσίμα σε τι μοιάζει με τον Χίο . Γιατί αν κάποιος δεν γνωρίζει για τον Τσίμα καλυτερα να πεταει μαλακίες.

Και οι δύο απευθύνονται σε χαζούς

6 Likes

Καταδικάζουμε όμως τη χαζομάρα από όπου και αν προέρχεται

7 Likes

Τι γνωρίζεις? Είσαι στην ΕΥΠ? Εδώ λέμε τα πράγματα με το όνομα τους

1 Like