Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Η αληθεια ειναι πως ενω πρεπει να ειναι σχετικα λιγοι οσοι εδω ψηφιζουν Συριζα, οι πλειοψηφια τον βλεπουμε καπως πιο θετικα απο τη Νεα Δικτατορια ή το ΜΠΑΤΣΟΚ. Και τα περιστατικα αστυνομικης βιας στο συνολο των τεσσερων ετων του Συριζα, ο χαπι τραβελερ τα χτυπαει σε ενα τριμηνακι χαλαρα, ετσι για να εχουμε μετρο συγκρισης.

Ωχ ξεχασα, αφου εγραψα πως δεν ψηφιζω Συριζα τωρα θα πρεπει να ειμαι απλυτος λογικα, γαμωτο και εκανα μπανιο χτες το βραδυ :rofl:

4 Likes

Από αυτό εξάρτάται η όλη σου πολιτική υπόσταση;

Δηλαδή ανάλογα με τον πρόεδρο του ΚΙΝΑΛ είτε θα έχεις κάτι να προτείνεις είτε θα συνεχίσεις να ασχολείσαι με το τι έκανε ο ΣΥΡΙΖΑ;

2 Likes

Με το ΚΙΝΑΛ χωρίς τον ΓΑΠ είμαστε πένα παίδες, τα προβλήματά μας τελείωσαν
ΦΑΚ ΓΕΑ!

4 Likes

Όχι, αλήθεια λέω, δεν λέω πίπες. Αν οι επιλογές μου ήταν κάποιος που ανήκε στο ΠΑΣΟΚ οποιαδήποτε στιγμή μεταξύ 1980 και 2010, και ο Στάλιν, θα ψήφιζα το δεύτερο και θα του έλεγα να χώσει κάθε πρασινοφρουρό στα κάτεργα. Δημοκρατικά. Μαζί με όλη σου την οικογένεια φαντάζομαι, σε κόβω για προϊόν πλύσης εγκεφάλου για πολλές γενεές

5 Likes

Θα προσπαθήσω να απαντήσω σοβαρά.

@LedZep, προσπάθησε σε παρακαλώ να μην τσουβαλιάζεις όλους όσους δεν συμπαθούν την υπάρχουσα κυβέρνηση, με τον συριζα.
Δεν χρειάζεται να είσαι σύριζα για να μην συμφωνείς με αυτά που κάνουν οι κυβερνώντες.
Επίσης δεν είναι ανάγκη να θυμόμαστε το τάδε και το δείνα από την κυβέρνηση σύριζα, κάθε φορά που κριτικάρει κάποιος την κυβέρνηση για ένα θέμα.

Δεν γνωρίζω από που έχει προέλθει το μίσος σου για αυτό το κόμμα.
Ένα πράγμα θα πω. Δεν μπορεί να συγκριθεί η δύναμη που είχε ο σύριζα επί εποχής κυβέρνησης του, με την δύναμη που είχε ΝΔ/ΠΑΣΟΚ σε αντίστοιχες εποχές (τι αντίστοιχες, ακόμα και όταν ήταν αντιπολίτευση η ΝΔ).
Δεν μπορείς να συγκρίνεις ένα σύστημα που έχει στηθεί εδώ και 40 χρόνια, με τις πορδες του σύριζα με λαζόπουλο, αυγή και tvxs.

Σε παρακαλώ λοιπόν, μην επιστρέφεις την συζήτηση στο “ναι, αλλά με σύριζα” κάθε φορά. Είναι κουραστικό και ανούσιο. Το έχουμε καταλάβει ότι δεν γουστάρεις, δικαίωμα σου, πάμε παρακάτω όμως.

22 Likes

Βρε χαζούλη δεν ψηφίζω συριζα,για μένα αυτοί κατέστρεψαν την αριστερά. Εσάς κράζω μην μπερδεύεσαι. Παραμάγαζο γίνατε.Θα τρίζουν τα κόκαλα του Andrew.Ενδιαφέρον πάντως ότι αναγνώρισες τον εαυτό σου στο ποστ.Άντε ψήφισε Λοβέρδο τώρα να γίνεται και επίσημα παράρτημα.

3 Likes

Να πω κάτι και εγώ και την κάνω πάλι. Εμείς που είμαστε τόσο άσχετοι που ψηφίσαμε το πρώτο άγνωστο κόμμα που βρήκαμε και έτυχε να ήταν τελικά του Βαρουφάκη μπαίνουμε στην κατηγορία ζώα; :thinking:

4 Likes

Πάλι φώναξε η μαμά ότι έχει έτοιμες πατάτες τηγανητές και χάθηκε ο κερατούκλης

7 Likes

Τηγανητές πατάτες στα McDonalds με μαγιονέζα είναι λουκούμι πάντως!

Εν τω μεταξύ πριν λίγο στην κηδεία,

7 Likes

Εσένα σου ειπα έχεις θέματα… Δεν μπορώ να κάνω συζήτηση

Ναι με τους άλλους έχεις κατέβει σε διεθνή debate contest

14 Likes

Μαζί σου τα έχω τα θέματα αγαπουλίνι μου

2 Likes

Έχει τελειώσει το θέμα όταν μου έλεγες για τους δημοσιογράφους

Αν επιστρέψουν οι εμπλεκόμενοι Ρομά (οι 2 που επέζησαν, γιατί ο άλλος δολοφονήθηκε) τις σφαίρες στους αστυνομικούς, τι θα πεις?

1 Like

Κατάλαβε την ειρωνεία ρε φίλε… Αισχρο σχολιο να θες να πεθανουν οι αστυνομικοι

Άκουσα μικρός πως η ειρωνία είναι και δείκτης ευφυίας και πορεύομαι με αυτό τόσα χρόνια, my bad

4 Likes

Υψηλής ή χαμηλής ;; :stuck_out_tongue:

2 Likes

Και γω απάντησα σοβαρά.

Εσύ ομορφουλη κατάλαβες την ειρωνεία μου για τους δημοσιογράφους?