Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Ε θα ερχόταν αύριο κανονικά ρε. Τον φάγατε σου λέω, μην προσπαθείς να ξεπλύνεις κι εσύ!

6 Likes

Γυρίζει/διακόπτει με εντολή Μητσοτάκη.

11 Likes

Δεν ξέρω αν ισχύει αλλά σε ένα τουιτερ διάβασα ότι στο σκαι είπαν το εξής: έχει ανοιχτό το κινητό με δόνηση και στην υψηλότερη ένταση. Μάλιστα πολίτης που είχε ίδιο ήχο κλήσης και χτύπησε είδε τον πρωθυπουργό να τιναζεται από τη θέση του και δήλωσε πρώτη φορά βλέπω πρωθυπουργό να κάνει ετσι

4 Likes

Μπορεί να το λες για πλάκα, αλλά το micromanage είναι ένα πολύ σοβαρό ελάττωμα γενικά στους Έλληνες που πάει χέρι χέρι με το “εγώ τα ξέρω όλα”, ιδιότητα που έχει κι ο Κούλης ενώ ειδικά επειδή είναι ΠΘ δε θα έπρεπε να έχει.

Ο Μητσοτάκης είναι κάκιστος ΠΘ και σκουπίδι ως άνθρωπος. Οι ευθύνες βαραίνουν κυρίως αυτόν ως έχων την ιδιότητα. Δεν είπε κανείς το αντίθετο. Ευθύνες έχουν και όλοι οι υπόλοιποι από κάτω του. 2.5 χρόνια τον βρίζουμε όμως και δεν αλλάζει τίποτα, άρα προφανώς πρέπει να βρούμε κάποιο τρόπο ώστε ένας κακός ΠΘ να μην μπορεί να κάνει ο,τι κι ο Μητσοτάκης.

Εγραψα "απογραφή " γιατί είναι κάτι σημαντικό για το μαγαζί.

Τωρα καθημερινά ας μην έρχεται.

4 Likes

Δεν ειναι micromanage το να ειναι παρων ο διευθυντης στην απογραφη, πως φαινεται οτι δεν εχεις δουλεψει σε retail :stuck_out_tongue: Σε καθε σωστη επιχειρηση επιβαλλεται να ειναι παρων το αφεντικο σε τετοιες διαδικασιες βασικα. Νομιζω εχεις μπερδευτει λιγο με την βαρυτητα του αξιωματος του πρωθυπουργου και νομιζεις οτι πρεπει να ειναι ενας τυπος που εχει ενα μαγαζι και αν το μαγαζι δεν καιγεται, μπορει να αφηνει τους αλλους να το διαχειριζονται. Καθε σωστος επιχειρηματιας γνωριζει οτι τα πρωτα χρονια που τρεχει ενα μαγαζι, δε θα εχει προσωπικη ζωη και θα ειναι στο μαγαζι σχεδον καθε μερα, για να σιγουρευτει οτι τηρουνται ολες οι διαδικασιες οπως πρεπει και να κανει problem solving οταν χρειαζεται. Οταν εισαι πρωθυπουργος, μπορεις να ξεχασεις το “πρωτα χρονια”. Εχεις απο 4 εως μαξιμουμ 8 χρονια να θυσιασεις την ζωη σου για το καλο του λαου. Αν δεν μπορεις να το κανεις, παραιτησου.

(εκανα κι εγω παραδειγμα με φωτια)

Να μην ψηφιζετε τετοια σκουπιδια.

3 Likes

Εμείς τα ψηφίζουμε; Το 25% του εκλογικού σώματος τα ψηφίζει και τα λουζόμαστε μετά όλοι… αστική ολιγαρχία…

1 Like

Θα μπερδεύτηκε, νόμιζε ότι θα γινόταν στα Γιάννενα η κηδεία και πρωτοπήγε να κλέψει λίγες στιγμές ξεγνοιασιάς

2 Likes

Τις προγραμματισμενες διακοπές του έτσι…

Πάμε για 30αρα σήμερα…και συνεχίζουμε. Η κυβέρνηση των αρίστων μπορεί και χειροτερα και θα το αποδείξει.

Έκανα το τρίτο εμβόλιο σήμερα, όταν τελείωσα λέω στην γυναίκα “οκ τελειώσαμε”.
Με κοιτάζει χαμογελώντας, “για τώρα”…

3 Likes

Ένα standing ovation παρακαλώ για το ρεβεγιόν χωρίς μουσική.

Μπράβο, όχι μπράβο.

:facepunch: :+1:

6 Likes

ο Ρουβάς θα τραγουδήσει ακαπέλα δλδ;

5 Likes

Πολύ σκληρά και στοχευμένα μέτρα !!! Το κόστος για τις ΚΝ95 δε πιστεύω απασχολήσει κανέναν μίζερο συριζαιοαναρχοαπλυτοκουμουνιστοανθελληνοπροδοτη, ε ;

1 Like

Ο Ρουβας δεν έχει σχέση με τη μουσική οποτε δεν επηρεάζεται από το εμπνευσμένο μέτρο

5 Likes

αφου δεν εχουν ιδεα λεμε

1 Like

ντροπή σου… είσαι εκπρόσωπος και αντιπρόσωπος
και λέρα είσαι

2 Likes

Για ποιον λόγο ο υπουργός εσωτερικών να γνωρίζει για τις μασκες; δεν μπορώ να καταλάβω τι το κακό ακουσατε; ο καθένας στην δουλειά του. Εγω χαίρομαι που δεν ήξερε. Αυτό δείχνει ότι δεν περνάνε όλα απο τα χέρια του αλλά υπάρχουν άλλα ικανά άτομα στις καταλληλες θέσεις.Έλεος δηλ καπου με την αντιπολίτευση σε τέτοιες κρίσιμες στιγμές.

20 Likes

Πεθαίνω με σπόντες ixnay από χθες :joy:

2 Likes

Έλα ναι, ποιος τον φώναξε;
Ρε δε μπορώ αυτή τη φάτσα, είναι κάτι μεταξύ δυσκοιλιότητας την ώρα που πρέπει να βγάλει βόλτα τα σκυλιά για την ανάγκη τους και από κάτω δε φοράει τπτ και δεν κουνιέται μην και φανερωθεί το μυστικό του:

Summary

3 Likes

Εχω κλαψει απλα

4 Likes