Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Μόνο έτσι μπορώ να αντιμετωπίσω ότι συμβαίνει. Δεν τολμάς να κάνεις κριτική στον κουλη κ ακούς ότι μπορείς να φανταστείς.

Είναι ικανοί να ψήσει κ να φάει ο κουλης το σκυλάκι του τον πινατ να αντιδράσει ο κόσμος κ αυτοι να λένε “νταξ πως κάνετε έτσι δεν σας έχει τύχει να πεινάτε το βράδυ να μην έχει τίποτα το ψυγείο κ να φάτε κονσέρβα σκουμπρι με κέικ;”

10 Likes

Ξηροκαρπιο ο πινατ

Ε ναι, γιατί ειναι εμφανές πως 30 ποστ τώρα, αυτοί που κανετε κριτική στον Κούλη είστε σε θέση άμυνας. Περνάτε δύσκολες στιγμές. Σας λείπει ο υπηρέτης ηγέτης που δεν είναι γιος πρωθυπουργού σαν τον Κούλη αλλα γιος πρωθυπουργού σαν τον Tredeau. Και αυτός ο παλιοΚούλης τώρα, όχι μόνο αποφασιζε remotely για 2 μέρες και δεν ήταν στο Μαξίμου άλλα δεν έρχεται και να σας νανουρισει που δεν κοιμάστε από το άγχος. Το ότι ο σεισμός στην Κρήτη χθες ήταν 5,4 το πιστεύουμε; Διπλοτσέκαρε τα νούμερα ο Πρωθυπουργος; Τα φανάρια δουλεύουν όλα; Στις απογραφες οι διευθυντες είναι εκεί

Ρεσιτάλ μαλακίας, και δεν είναι καν το πρώτο, μπράβο πραγματικά, ούτε στην τηλεόραση δεν έχω ακούσει τέτοιες μπούρδες για να ξεπλύνουν τον ηγέτη, κούντος

2 Likes

Εγώ πάντως αν έπαιρνα ενεργά μέρος στην αντιπολίτευση, θα έλεγα έχουν περάσει 2 χρονια και ούτε ο υπουργός εσωτερικών δεν ξέρει τι συμβαίνει ακριβώς με τις μάσκες (και πάρα πολύς κόσμος που τις βλέπει ματσό και λένε κρατάνε ακόμα). Τι κάνει ο ΕΟΔΥ? Γιατί δεν έχουν επικοινωνήσει σωστά το μήνυμα? Που είναι τα καθημερινά σποτάκια στην τηλεόραση για το ποιες μάσκες κάνουν τι και που τις φοράμε?

Έτσι έχεις πάτημα για να αποδώσεις ευθύνες, όχι να λες ότι ο Βοριδης είναι σκουπίδι με πόδια. 2 μέρες τώρα, μόνο το βιντεακι έχω πετύχει και από κάτω σχόλια του στυλ τι ψηφίσατε ρε μαλακες

1 Like

Σχόλια πρώτου ψεματος ρε μλκ…

3 Likes

Ο γιος του Μητσοτακη ειναι θετικος απο 21/12, απο τοτε που βρεθηκανε για τον εσπρεσσο στο κεντρο και τους ελεγξανε τα πιστοποιητικα εμβολιασμου. Δεν πειραζει αν πηγε κι αυτος στα Ζαγοροχωρια (δεν ξερω αν πηγε), δεν θα εκανε καμια απολυτως διαφορα ειτε πηγαινε ειτε οχι, δεν εχει σημασια να τηρουνε τους νομους πρωτοι-πρωτοι οι πολιτικοι και τα σογια τους. Μην κανετε ετσι ρε ΠΛΕΜΠΑΙΟΙ, τα εχουμε λυσει αυτα χρονια τωρα, δεν ειμαστε ολοι ισοι, δεν ειμαστε ολοι ιδιοι.

Παλεψτε τη λιγο ε.

9 Likes

Τι να παλέψω βρε Παντελή; Μια είδηση που δε την ξέρω, δεν τη έχω δει και δε μου μπορείς να μου πεις λεπτομερειες; Δε μπορώ να δω πως θα γίνει η Ελλάδα οργανωμένο κράτος αν δεν ζητάμε σωστές πολιτικές αποφάσεις αλλά το φαινεσθε. Η ΝΔ πρέπει να φάει μαύρο για αποφάσεις οπως τον Βορίδη και τον Πλεύρη, για την απραξία με τα σχολεία ωστε να ανοίξουν, εγώ περιμένω να δω ποια μετάλλαξη είναι τώρα γιατί κάνει διάφορα στις ευθύνες που έχουν, το αφορολογητο στις γονικες, κ.α… Αν στον κόσμο τελικά διαφορά κάνει το αν ο ΠΘ παίρνει αποφασεις με το κινητό τηλέφωνο ή το σταθερό και όχι η ποιότητα των αποφάσεων, τότε δε βλέπω κάποιο καλό μέλλον. Οι επόμενοι δε θα ικανοποιούν κριτήρια προς κάτι πολύ καλύτερο αλλά θα έχουν κίνητρο για κάτι χειρότερο.

Το βασικοτερο προβλημα ειναι οτι ο Μητσοτακης ειναι ερντογανισκος και Τραμπ απο τα Lidl και εχει εγκαθιδρυσει ενα δυστοπικο καθεστως που διαστρεφει την ιδια την πραγματικοτητα. Τα υπολοιπα ειναι μικροτερα προβληματα αυτη τη στιγμη. Επιτελικο κρατος μας λεει οτι εχει, ως Ηγετης μας εχει παρουσιαστει απο τους γλειφτες του, αυτος λοιπον ειναι που εχει τη βασικη ευθυνη για ολα ακομα περισσοτερο απο πριν. Μονος του τη ζητησε. Να παει να γαμηθει λοιπον και να τις αναλαβει αυτες τις ευθυνες που εχει, οταν καιγεται ο κοσμος, πρεπει να ειναι εδω και να κυβερναει, οχι να ψωλοκοπαναει. Και πρεπει να δινει το παραδειγμα στους πολιτες, τι να κανουμε τωρα . Πρεπει και να ειναι τιμιος και να φαινεται. Κι αυτος ουτε ειναι, ουτε καν φαινεται, ο γελοιος. Και τα δυο εχουν μεγαλη σημασια: το “ειναι” για την ουσια και το “φαινεσθαι” για τον παραδειγματισμο.

Καλος παπαρας ειναι και ο Τριντο, ο ΓΑΠ του Καναδα.

10 Likes

Αναρωτιέμαι γιατί ξέρεις τι σχόλια λένε στο πρώτο θέμα :stuck_out_tongue:

Η πιο σημαντική είδηση βέβαια των τελευταίων ημερών (γιατί τα της πανδημίας τα ξέρουμε 2 χρόνια τώρα) είναι η παρακάτω

Που δεν παίζει και πουθενά και στην ουσία καταγγέλλει πως το κύριο έργο που έχουν να κάνουν οι βουλευτές δε λειτουργεί όπως θα έπρεπε

1 Like

Φαντάζομαι φίλε μου φαντάζομαι…

1 Like

Δεν ξερω αν ο Κουλης ειναι καποιος μακρινος ή κοντινος συγγενης σου, αλλα μπορεις να σταματησεις να γλειφεις εκει που κατουραει καποια στιγμη. Θα απαντησω μονο σε ενα πραγμα απο το παραληρημα σου. Το προβλημα με τον Κουλη δεν ειναι απαραιτητα το οτι βγηκε απο το σπερμα προηγουμενου πρωθυπουργου (ισως και οχι βασικα). Το προβλημα ειναι οτι βγηκε απο το σπερμα αλλου σιχαμενου πρωθυπουργου, και ειναι κι ο ιδιος σιχαμενος.

Δεν ξερω σε ποια φαση της ζωης σου εφαγες πλυση εγκεφαλου ωστε να προσπαθεις να ξεπλυνεις αυτους τους γονους και αυτην την αλυσιδα DNA που ταλανιζει την Ελλαδα 40 χρονια τωρα (μαζι με μερικες ακομα), αλλα μακαρι να ειχαμε κι εμεις εναν Τρουντο, με ολα τα αρνητικα του. Κι ας ηταν και γιος πρωθυπουργου. Δεν συγκρινεται το επιπεδο ζωης στον Καναδα με αυτον στην Ελλαδα. Ειναι χαος η διαφορα μεταξυ των δυο χωρων και του πως τις εχουν διαχειριστει οι διαφοροι leaders αυτες τις δεκαετιες.

Γελαω που νομιζεις οτι το οτι ο Κουλης ειχε το κινητο του σε δυνατη ενταση και επαιρνε αποφασεις remotely ειναι κατι προς τιμην του.

6 Likes

Καλα, ο Καναδας δεν εχει το επιπεδο που εχει λογω του υιου Τριντο, ειπαμε.

Επισης, fyi, ο γερος Μητσοτακης εκλεχτηκε πρωτη φορα βουλευτης το 1946, ποια 40 χρονια μας λες :stuck_out_tongue:

2 Likes

Ε ειπα να εστιασω στην περιοδο που απεκτησαν αρχηγικες θεσεις, αν και λογικα τοτε το 1946 η Δημοκρατια μας λειτουργουσε αψογα και ο βουλευτης μπορουσε να τρεξει την χωρα με τον πρωθυπουργο σε διακοπαρες να τον εμπιστευεται, δικιο εχεις.

Για πες μου τα παραπονα σου απο τον Τρουντο και πως τρεχει τον Καναδα. Σιγουρα σε οικονομια, υγεια, πολιτισμο τον τρεχει 100 φορες καλυτερα απο οτι η ΝΔ την Ελλαδα.

2 Likes

Ο Καναδας ειναι κρατος ηδη, δεν ειναι Ελλαδα. Πιστευω οτι ο (καθε) Τριντο εχει πιο ευκολο εργο απο τον (καθε) Μητσοτακη.

5 Likes

Καλά και μόνο η σύγκριση είναι αστεία. Πάτα SNC-Lavallin να δεις τι έκανε ο Trudeau όταν του είπαν “την παίρνουμε και φεύγουμε”, πάτα για το trans canada pipeline που τον κρατικοποίησε διπλασιάζοντας τη χωρητικότητα (όταν ο ίδιος είχε βγει σαν πρωτεργάτης για την κλιματική αλλαγή), η Ελληνικός Χρυσός είναι παράρτημα/θυγατρική/συμφερόντων καναδέζικης πολυεθνικής που εκμεταλλεύονται γαίες παντού (και στην Ελλάδα έχει γίνεται χαμός για τα ορυχεία στις Σκουριές που οι δικοί μας πολιτικοί παιρνάνε στον αέρα τις νομοθεσίες).

Όταν είναι πλούσια μια χώρα, όλα είναι πιο εύκολα

2 Likes

Στη χώρα που εξαφανίζεται για να γλιτώσει το αυτόφωρο ο διοικών το silver alert😝

6 Likes

Εντρεπρενερ κι αυτος;

2 Likes

Ρε συ Καρβου, επειδη καταλαβαινω οτι το θεμα σου δεν ειναι οτι εισαι ΔΑΠιτης αλλα εχεις μια ταση να κανεις τον δικηγορο του διαβολου και οταν ολοι λεμε κατι πας αυτοματα στο να υποστηριξεις το αντιθετο, ειλικρινα τωρα, θεωρεις τοσο παραλογη απαιτηση σε καιρο μεγιστης κρισης ο προισταμενος να ειναι παρων, ακομα και αν μιλαμε για 100% συμβολικους λογους? Πολιτικη ειναι γαμω το κερατο, το τι εικονα περνας προς τα εξω και το πως εμπνεεις τον κοσμο εχει τρομερα μεγαλη σημασια. Τι μυνημα δειχνει με το να γινεται σκοτωμος εκει εξω και αυτος να βγαζει ευτυχισμενες και χαμογελαστες φωτο απο τα Ζαχοροχωρια με τον (θετικο για να μην ξεχνιομαστε) γιο του?

Ρε γαμωτο this is not the hill to die for, αστο να παει στο διαολο, αφου εισαι λαθος, δεν γινεται να μην το βλεπεις δηλαδη.

5 Likes

https://www.news247.gr/kosmos/orgi-gia-tis-times-ton-test-stin-ellada-ti-ischyei-se-alles-eyropaikes-chores.9477889.html

3 Likes