Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Άσχετα με το όλο θέμα, έχω 3 γνωστούς πρώην εργαζομένους στην 3Ε (2 οικονομικούς και 1 HR) οι οποίοι μου είχαν μιλήσει με τα χειρότερα λόγια για το εργασιακό περιβάλλον της 3Ε

Άσχετο με το όλο θέμα, σχετικό όμως με όσα συζητάγαμε 3-4 μέρες πριν, αυτό το “αποντροπιαστικά” στην ανακοίνωση του Μπάρμπα Τηλέμαχου είναι ατάκα επιπέδου… Φατσέα.

Απ’ ότι φαίνεται πάντως, με τις βρισιές έχει πολύ μεγαλύτερη ευφράδεια ο εν λόγω επιχειρηματίας της εστίασης!

1 Like

Ντάξει η ανακοίνωση της εταιρείας είναι πολύ προσεκτικά διατυπωμένη. Λέει ότι τα πρόσωπα που κατηγορούνται δεν έχουν καμία ιδιοκτησιακή, μετοχική η διοικητική θέση. Έχει πάντως η μητέρα τους -αν και όχι άμεσα γιατί οι μετοχές δεν είναι σε φυσικό πρόσωπο αλλά σε fund με έδρα το Λουξεμβούργο. Οπότε είναι μέτοχος στην εταιρεία που κατέχει το 23% της 3Ε. Έμμεσος ιδιοκτήτης με λίγα λόγια.

Η μαμά Λεβέντη είναι η “φιλάνθρωπος” κυρία που ανέβηκε ανήμερα της πρωτοχρονιάς και έβγαλε τον κανακάρη της από το αυτόφωρο (εντυπωσιακό ότι βρέθηκε ανακριτής σε αργία για να απολογηθεί).

9 Likes

και λίγες μέρες μετά απαρτία έδιναν δωρεά στη Μενδώνη

9 Likes

Την εξαπατησαν;

8 Likes

Με πολλή υποκροισία…

2 Likes
3 Likes

Αυτή η κυβέρνηση θα ιδιωτικοποιήσει και τον αέρα που αναπνέουμε.

5 Likes

Φως, νερό, αέρα, blue energy, Siemens…

Κάτι δικά μου…

3 Likes

Ύδρευση και ηλεκτρική ενέργεια πρέπει να είναι αποκλειστικά και μόνο δημόσια/κρατικά, χωρίς καμία εμπλοκή ιδιωτών. Δυστυχώς, μετά τη ΔΕΗ, πάνε να ολοκληρώσουν τα σχέδιά τους για ιδιωτικοποίηση και της ύδρευσης.

6 Likes

Το νερό είναι σε εισαγωγικά αιτία πολεμου
Γαμημενοι πολιτικοι και πολίτες που κοιτάνε τη πάρτη τους(βάζω και μένα μέσα)
Άξιοι της μοίρας μας για όλα όσα γίνονται σε όλα τα θεματα
Από που να το πιάσεις και που να το αφησεις

5 Likes

Για να μην δώσουμε κλικ στο Πρώτο Ψέμα (αν και οι δηλώσεις του τσεκουράτου είναι αληθινές) δίνω τα πιο σημαντικά που είπε:

Εγώ βλέπω τις περισσότερες δημοσκοπήσεις να δίνουν μεγάλη διαφορά υπέρ της ΝΔ έναντι του ΣΥΡΙΖΑ και μια άνοδο του ΚΙΝΑΛ.

Η κοινωνία έχει απομακρυνθεί από την Αριστερά, δεν περιμένει τίποτα από την Αριστερά και στην πραγματικότητα περιμένει την επίλυση των προβλημάτων από την Κυβέρνηση της Δεξιάς.

1 Like

Επιτελικό κράτος…Αυτό που γίνεται είναι παράνοια. Να μην είναι κλειστά τα προάστια και να γίνεται της κολάσεως στο κέντρο της πρωτεύουσας!! Της πρωτεύουσας ρε φίλε. Είναι στιγμές που και οι κατάρες στερεύουν. Υπομονή σε όλους μας.

4 Likes

Αντί να αποφασίσουν από Κυριακή βράδυ να παραμείνουν κλειστά σήμερα δημόσιος και ιδιωτικός τομέας, τώρα έχουμε όλους τους δρόμους με ακίνητα αυτοκίνητα, σε πολλούς δήμους να μην καθαρίζονται καν οι κεντρικοί δρόμοι, ούτε αλάτι από πριν να έχουν ρίξει. Τίποτα.
Και το χιόνι έπεφτε ράιτ θρου…

6 Likes

Τι θέλεις; Κλειστό δημόσιο και ΚΥΡΙΩΣ ιδιωτικό τομέα; Εδώ βγήκε ο βασιλιάς και είπε ότι στην πανδημία τα έχουμε πάει τέλεια, αφού κράτησε ζωντανή την οικονομία, με κόστος εντάξει μωρέ τώρα μερικές χιλιάδες νεκρούς, στα αρχίδια μας τώρα δεν ασχολούμαστε με λεπτομέρειες. Θα κολλήσει σε μια κακοκαιρία; “Ελπίδα” την ονόμασαν άλλωστε. ΕΠΙΤΕΛΙΚΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ.

12 Likes

https://www.skai.gr/news/greece/theodorikakos-se-skai-1003-gia-kakokairia-i-kyvernisi-eksetazei-ola-ta-metra

Για μια ακόμη φορά τα φαινόμενα είναι πρωτοφανή…Μόνο τα τελευταία 2 χρόνια συμβαίνουν πρωτοφανή φαινόμενα…Τα προηγούμενα ήταν απλά και όλοι οι υπόλοιποι άχρηστοι…
Τέλειο επιτελικό κράτος…Εδώ η Περιφέρεια Αττικής εξαίρεσαι τα φροντιστήρια από την ακύρωση των μαθημάτων !!! Yolo όλα !!!

Από fb Φώτη Κλαυδιανού :
"Νομίζω ότι πρέπει να βγει ο Άδωνις και να βάλει τα πράγματα στη θέση τους εξηγώντας ότι το ελληνικό χιόνι δεν είναι σαν το βορειοευρωπαϊκό το φλωρικο αλλά σκληρότερο Δωρικής προέλευσης. "

Έτσι μάλιστα…Λογικό…

9 Likes

Εγώ νομίζω μια συναυλία του Ρουβά θα λύσει όλα τα προβλήματα.

4 Likes

Ελα που μου παραπονιεστε οι Αθηναιοι! θα βλεπατε ασπρη μερα χωρις τον Κουλη;

1 Like

απ’ τα καλυτερα

30 Likes
2 Likes