Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Συνελήφθη ο αλήτης που το έκανε, διάβασα. Ας μας πούνε και το ονοματάκι του ή να μας δείξουν τη φατσούλα του.

5 Likes

έχει βγει το ονοματάκι και η φάτσα, από χθες το απόγευμα τουλάχιστον.

5 Likes

Ψόφο ρε καριόλη.

2 Likes

Εν τω μεταξύ, πόσο βολικά έκατσε η “Ελπίδα” έτσι;;
Στα ψιλά πέρασε. Όλη μέρα που βλέπω ειδήσεις, πουθενά δεν έπαιξε. Για άλλη μια φορά, λάσπη για τους κακομοίρηδες τους πολιτικούς μας :face_with_symbols_over_mouth::triumph::nauseated_face:

Η Καθημερινή: Υπόθεση Novartis: Στο αρχείο ο φάκελος και για Αδ. Γεωργιάδη, Δ. Αβραμόπουλο.

3 Likes

Εγώ την είδα το πρωί την είδηση. Και μάλιστα πανηγύριζαν κάποιοι δεξιοί ότι ορίστε εμείς το λέγαμε ότι ήταν σκευωρία.

1 Like

Αυτά που βλέπω στην Αττική οδό αλλά και γενικότερα στην Αττική είναι για να πάνε κάποιοι φυλακή

3 Likes

Ελλάδα 2.0

2 Likes

6 Likes

Μιας και το ανέφερες, να πω τις σημερινές ατάκες που άκουσα από τον εργοδότη μου (για τον οποίο έχω μιλήσει μερικές φορές εδώ κάθε φορά που μου ανεβάζει το αίμα στο κεφάλι)

Ξεκινάω με το ότι θα έπρεπε από χτες να μας πει να μην κατέβουμε καθόλου γραφείο.
Εννοείται δεν το έκανε και πήγαμε όλοι.

“Μα τι πράγματα είναι αυτά; Γιατί έρχεστε με μηχανάκι και όχι με μετρό;” (ναι γιατί όσοι πάμε με μετρό κατεβαίνουμε από το κρεβάτι και μπαίνουμε αποβάθρες με τη μία)

“Δεν έχει δουλειά; Πως θα φύγετε;” (ναι όλοι περιμένουν στα πεζοδρόμια με τα πέδιλα του σκι να πάρουν κοσμήματα… και οι υπόλοιποι που κάνουν παραγγελίες θα τους τα πάει η courier που δεν δουλεύει)

Σε έναν άλλον που έρχεται με μηχανάκι και έπρεπε να φύγει… “δεν θα μπορώ να γυρίσω αν καθίσω κι΄άλλο”… “σώπα μωρέ θα ρίξουν αλάτι μέχρι τις 5 που σχολάμε”

Μέχρι που πήγε 14.00 και τον ξαναπήραμε τηλ για να του πούμε ότι φεύγουμε γιατί γίνεται χαμός έξω… “ε καλά τότε… φύγετε, θα τα πούμε αύριο”… ναι καλά καταλάβατε, εννοείται εκείνος και τα παιδιά του που “δουλεύουν” μαζί μας δεν είχαν έρθει… και το “θα τα πούμε αύριο” σημαίνει ότι νταξ άυριο που θα είναι μια χαρά θα έρθετε όλοι και δεν θέλω μαλακίες για λίγο χιονάκι.

Επιχειρηματίας από τα lidl … γιατί ο σωστός επιχειρηματίας δεν ανοίγει την επιχείρησή του μια μέρα που ξέρει ότι τα έσοδα είναι σίγουρα ΜΗΔΕΝ και ότι βάζει σε κίνδυνο τους υπαλλήλους του. Επιχειρηματικά λοιπόν σήμερα μπήκε μέσα γιατί είχε μόνο έξοδα. Αλλά το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι να βλέπει εμάς να μην “καθόμαστε”

Από το μετρό μέχρι το σπίτι είναι 15 λεπτά περπάτημα και το έκανα 50 γιατί δεν υπήρχε σημείο να πατήσεις. Αν έμενα μέχρι τις 5, ακόμα εκεί θα ήμουν.

συγνώμη για το κατεβατό… δεν το εύχομαι αλλά είμαι σίγουρος ότι πολλοί εδώ μέσα περνάτε αντίστοιχες καταστάσεις.

20 Likes

Πες του ότι θα πάρει τα αρχ…ια σου αύριο έχει δωθεί γενική αργία σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα.

2 Likes

Αττική Οδό…

3 Likes

πιάσε κόκκινο το ίδιο είπαμε
ΑΧΑΧΑΧΑ κλαίω από τα γέλια

2 Likes

Δε λειτουργεί τίποτα ρε πουστη μου σ’αυτή τη χώρα, αδιανόητα πράγματα

11 Likes

Χαχαχαχα

1 Like

Όλοι είμαστε ένα σ’αυτές τις δύσκολες στιγμές

Μακάρι να τον βρουν κρύο σύντομα

6 Likes

Η γυναίκα μου ξεκίνησε κατά τις 12 από τη δουλειά της (κέντρο Αθήνα) να προλάβει να γυρίσει νωρίτερα, τελικά έκατσε 6 ώρες στο αμάξι στη Μεσογείων… με τη βενζίνη να τελειώνει, να μην ξέρει που να πάει. Αν δεν ήταν κάτι γνωστοί που περνούσαν το απόγευμα από εκεί με τζιπάκι και τελικά την έφεραν, δεν ξέρω πότε και πώς θα επέστρεφε. Το αυτοκίνητο έμεινε στην άκρη κάπου εκεί…
Μπάχαλο 2.0

2 Likes

Ας ειχε προβλεψει να ειχε αλυσιδες η κουβερτες ,μην τα περιμενετε ολα απο το κρατος σε παρακαλω

1 Like

Ναι, έπρεπε να προβλέψει να έχει και ένα suv 4x4 για να περνάει τα στενά που είχαν χιόνι 50+ εκατοστόμετρα.