Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 2)

Με έβαλες στο τρυπάκι και μπήκα στο προφίλ του. Το πρόβλημα είναι ότι αυτή η ανάρτηση έχει πάρει 560 likes και 92 καρδούλες.

edit: πάντως ένας Αθανασόπουλος μια χαρά του τα γράφει από κάτω.

1 Like

Η αστυνομια προβλεψε και εβαλε διανομεα για τροχονομο

Για δημοσιο προσωπο που τον ξερουν οι περισσοτεροι, δεν ειναι και τοσο ανησυχητικα αυτα τα νουμερα.

2 Likes

Αν ο κουμουτσακος ειναι στα παπάρια του, ο τουρίστας τώρα είναι Αράχωβα για μίνι απόδραση

2 Likes

Εμφανίστηκε το μουνοπανο. Οι εγκλωβισμενοι σε Κατεχακη, Μεσογειων και στα τραίνα μάλλον δε δικαιούνται τίποτα.

8 Likes

Άκουσε ο Πλεύρης ότι μπορεί να πάρουν αποζημίωση όσοι είναι στα τρένα και πάτησε πόδι…

11 Likes

Ναι γιατι εκει πρεπει να τα δωσει αυτος

85.000.000 € αποζημίωση πήρε η Αττική Οδός λόγω της καραντίνας.

Και τώρα θα δώσουν 2.000 € τα οποία θα τα πάρουν πίσω μετά από κάποιους μήνες με αύξηση διοδίων.

Αφήστε που μπορεί να τους δώσουν και τίποτα λεφτά κάτω από το τραπέζι (λέω εγώ τώρα).

3 Likes

Το λυπηρό είναι ότι οι νοικοκυραίοι θα λένε μπράβο στην πρωθυπουργαρα

7 Likes

Πάντως μια χαρά τα υπολόγισε ο Κούλης, με 8k το κεφάλι περνάς τη Μεσόγειο, με 2k παίρνεις το 24h experience στην Αττική οδό

1 Like

Στο σπιτι του πατερα μου Δουκισσης Πλακεντιας κοντα στον σταθμο Χαλανδρι ειναι χωρις ρευμα απο χτες το απογευμα. Μια χαρα παει το πραμα…

Kαι δω χαλανδρι το ιδιο. Ο δεδδηε το μονο που ειχε να απαντησει ηταν υπομονη

Μοιράζει λεφτά το κράτος ρε πλεμπαιοι γκρινιάρηδες

Σαν τον πλούσιο μπαμπά που επειδή δεν δίνει σημασία στο παιδί του , το εξαγοράζει με λεφτά και δώρα ενώ το μεγαλώνει η babysitter

Να είναι οι δρόμοι από την Κυριακή το απόγευμα με αλάτι ήταν κόπος μεγάλος όμως …

Καθάρισαν κάποιους κεντρικούς σήμερα και λέμε πάλι καλά, εκεί είναι η κατάντια μας

Και σε άλλες πόλεις και χώρες ζουν έτσι από Νοέμβρη μέχρι Μάρτη πχ

12 Likes

Νταξει αφου εμεις φταιμε βρε. Ατομικη ευθυνη

8 Likes

αυτος που βγηκε να δουλεψει το εκανε απο χομπι δηλαδη. Γαμω τα παντα τους ρε πουστη μου, εχουν στερεψει οι καταρες, ο,τι και να πω ειναι λιγο.

3 Likes

“Δεν έχει νόημα να πληρώνουμε 50 εκχιονιστικα αφού έχουμε 350 μέρες ήλιο” :clown_face: :clown_face: :clown_face:

8 Likes

Κοίτα να δεις που και ο Μπογδάνος έχει την ίδια απορία με σένα :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like

Καθε χρονο , αν βρεξει , χιονισει , εχει ηλιο , φυσηξει και οτιδηποτε αλλο αυτη η χωρα θα εχει προβληματα… Καθε χρονο ολοι λενε την επομενη φορα ολα θα ειναι καλυτερα… Ας με συγχωρεσετε για αυτο που θα πω αλλα εχει καταντησει αηδια να υπαρχουν τα ιδια προβληματα απο τοτε που ειμουν παιδι και πλεον γερασα και ακουω και διαβαζω τις ιδιες ηληθιοτητες… Ειναι ανεκδοτο αυτο που συμβαινει και δεν υπαρχει κανενας να ενδιαφερθει να βρεθει λυση…

Εδω Τσεχια που χιονιζει 3-4 μηνες συχνα και δεν κλεινει τιποτα για 1 ωρα δηλαδη σε αλλη γη ζουμε ( οπως και σε οποιαδηποτε αλλη χωρα που μπορει να εχει βαρυ χειμωνα κλπ) Απο την απογοητευση πλεον για ολα αυτα το πλεον ασχημο ειναι οτι και του χρονου και του παραχρονου και στα επομενα 20 χρονια τα ιδια και χειροτερα θα συμβαινουν…

4 Likes

Βέβαια αυτή είναι και η ειδοποιός διαφορά. Αν σε μια χώρα χιονίζει 1 φορά στα 15 χρόνια, μπορούν να δικαιολογηθούν αρκετές αστοχίες στον χειρισμό μιας τέτοιας κακοκαιρίας, ενώ σε μια χώρα που το χιόνι είναι δεδομένο έστω και για 1 μήνα τον χρόνο, ε εκεί φυσιολογικά υπάρχουν διαφορετικές υποδομές και άλλου είδους προετοιμασία.

Γενικότερο σχόλιο, δεν προσπαθώ επουδενί να δικαιολογήσω τα αίσχη που συμβαίνουν αυτές τις μέρες. Σε ένα εξαμηνάκι έχουμε πλήρη αποτυχία στην διαχείριση και πυρκαγιών και καταιγίδων και χιονόπτωσης, εγώ προσωπικά δεν το έχω ξαναδει αυτό.

Που να τη γαμανε αρκούδες μέχρι να πεθάνει ο κουλης

10 Likes