Βαριέμαι.Πειτε ότι σας κατέβει (Part 2)

Εκάλη. Εργατική συνοικία.

https://vm.tiktok.com/ZGeTwLuns/

1 Like

Αναφέρεσαι στο Σχιστο Κορυδαλλού ή στο Σχιστο Λαγκκαδι;

Σε άλλα νέα έχω κλείσει οδοντίατρο την άλλη εβδομάδα για να τσεκάρει τον φρονιμιτη μου που με ταλαιπωρει εδω κ καμια 5ετια και πάιζει να έχει κάνει και αποστημα…
Νταξ παίζει να καταλήξω αλκοολικός με τόσο αγχος που εχω βγάλει αλλά είπα να μοιραστώ τον πόνο μου εδω.
Το καλό ειναι οτι ο γιατρός που πάω ειναι νέος για εμένα και έχει 10 στα 10 θετικα σχόλια απο πελάτες οπότε έχω συν απο αυτη την άποψη.

2 Likes

Φρονιμίτης που ενοχλεί; Εξαγωγή εδώ και τώρα, άχρηστο δόντι είναι… περισσότερα προβλήματα δημιουργεί συνήθως.

1 Like

Σχιστό Περάματος υποθέτω

Καταυλισμοι Ρομα στο Σχιστο Λαγκαδι? Εχασα κατι :rofl:

spiritcrush έχοντας βγαλει 3/4 έχω να πω ότι ο φρονημιτης ειναι το πιο ευκολο δοντι γιατι ουτε απονευρωση παιρνει, ουτε σφραγισμα ουτε τιποτα, εξαγωγη και γεια σας. Υπο μια προυποθεση βεβαια. Να μην εισαι ηλιθιος σαν εμενα, που τον πρωτο μου φρονημιτη τον ειχα αφησει να χαλασει, η γιατρος μου τον σφραγισε (κακως), επεσε καποια στιγμη το σφραγισμα, τον αφησα να χαλασει και δεν πηγαινα γιατρο, και οταν αποφασισα να παω με ειχε καμια ωρα στην καρεκλα, γιατι ηταν τοσο χαλασμενος που απ’οπου τον επιανε εσπαγε, οποως επρεπε να σκαβει κτλ. Μιλαμε για βασανιστηριο.

Για να μην σε τρομαζω ομως, τους αλλους 2, που απλα χαλασανε και πηγα σε εναν νορμαλ χρονο, μεσα σε 5 λεπτα (με το ρολοι, την περισσοτερη ωρα την φαγαμε μεχρι να πιασει η αναισθησια) μου τους ειχε βγαλει.

3 Likes

Χαχαχα, μην τον φρικάρετε!

Εγω εντωμεταξυ να τον καθησυχασω ηθελα αλλα τωρα που το διαβαζω μαλλον το αντιθετο αποτελεσμα θα εχει, σορυ!

3/4 και εγώ, μηδέν άγχος, μπαμ μπαμ δουλειά ρουτίνας, μην σε αγχώνει καθόλου - και τις 3 φορές, την επομένη έτρωγα κανονικά και έπαιζα και μπάλα την ίδια μέρα… αρκεί όντως να μην είσαι ηλίθιος όπως ο Morgoth :stuck_out_tongue:

4 Likes

Οκ απο την μια φρικάρω λίγο, απο την άλλη δεν ειπατε κάτι που δεν ξέρω.
Πιο πολυ με τρομάζει οτι θα χρειαστει να γινει εμεμβαση καθως το δοντι δεν εχει βγει ολοκληρο. Θα δείξει…

Ε καλά, ναρκωμένο θα είναι το σημείο, δε θα καταλάβεις και πολλά. Μην τρελλαίνεσαι. Επέμβαση ρουτίνας.

1 Like

:laughing: :laughing:

Εμένα ευτυχώς τα δόντια μου δε μου έχουν δημιουργήσει πρόβλημα ποτέ, συνειδητοποίησα πως έχουν βγει και οι δύο κάτω φρονιμίτες καταλάθος που μέτρησα δόντια και ήταν +2, ούτε που το κατάλαβα.

Οι πάνω ακόμη τίποτα, ελπίζω να μη το γρουσουζεύω και με γμσουν

5 χρόνια μόνο μπορούσες να το αφήσεις αλλά 5 :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Εγώ πάλι αφαίρεσα τους 2 κάτω πριν βγουν και το μόνο έξτρα είναι το πρήξιμο στο μάγουλο απ’ την κορτιζόνη για κάνα 3ημερο που ήταν ενοχλητικό. Άχρηστα δόντια τελείως το έχει πάρει πρέφα και η εξέλιξη γτ σιγά σιγά γεννιούνται άνθρωποι χωρίς φρονιμίτες (τυχεροί μπασταρδοι :stuck_out_tongue:)

1 Like

Έχω αφαιρέσει ελιά με επέμβαση. Δεν είναι το ίδιο πράγμα, φαντάζομαι, αλλά ήταν από τις πιο ανώδυνες εμπειρίες που βίωσα στη ζωή μου. Θα το ξανάκανα. :stuck_out_tongue:

Πάντως τα πιο εξελιγμένα ανθρώπινα όντα δεν έχουν καθόλου φρονιμίτες. Οκ φεύγω.

Απ’την στιγμή που έχουμε οδοντίατρους, πιθανότατα θα συνεχίσουν να υπάρχουν για πάρα πολλά χρόνια ακόμη άνθρωποι με φρονιμίτες

Καλά δεν θα γίνει από την μια μέρα στην άλλη. Πάντως χρόνο με τον χρόνο γεννιούνται ολο και περισσότερα μωρά χωρίς φρονιμίτες

Μόλις με πήραν τηλ (από το 6931575933) για προσφορά ρεύματος και κανονικά θα το έκλεινα αμέσως, αλλά με αποκάλεσε με το όνομά μου και τα πήρα. Για πείτε αν ξέρει κάποιος, τι κινήσεις κάνουμε; Πάω κατευθείαν σε δικηγόρο;