Βαριέμαι.Πειτε ότι σας κατέβει (Part 2)

ναι ρε συ!!! Όταν σου ρίχνουν το νερό με αλάτι ή κάτι τέτοιο, νιώθω ότι μου πετάνε βελόνες στα ούλα…

Εγώ που ως παιδί είχα νταμάρια, δεν έκανα ποτέ βαθύ καθαρισμό. Τερηδόνα δεν είχα, αλλά σχημάτιζα για πλάκα πέτρα.

Λατρεύω τους καθαρισμούς πάντως.

You what

3 Likes

Ακούστηκε περίεργα μάλλον.

Ναι

Ποιος “λατρεύει” οτιδήποτε έχει να κάνει με οδοντίατρο;;;;;

Όποιος δεν έχει πονέσει…

Μoνo ενoχληση στoν oδoντιατρo/oρθoδoντικo. Για μασελακι ειχα παει μια φoρα να μoυ παρoυν τα μετρα και 5 λεπτα υπoθεση την εκανα 40 επειδη μoυ ερχoταν ανακατoσoυρα :stuck_out_tongue:. Ως πoυ τα πηρε η γιατρoς και μoυ εκανε αναισθισια με ενα σπρει στoν oυρανισκo και εγινε η δoυλεια.

Παλι καλα τα τελευταια 4 χρoνια παω για τα τυπικα και φευγω (αντε και καναν καθαρισμo)

1 Like

Να πηγαίνετε στον οδοντίατρο έστω και για ένα τσεκ απ. Εγώ που δεν πήγαινα το πλήρωσα ακριβά, μεταφορικά και κυριολεκτικά! Τώρα πια είμαι συνεπής, κάθε εξάμηνο για έλεγχο κάθε χρόνο καθαρισμό. Και τι απονεύρωση σε ένα ραντεβού είναι αυτή; Εμένα παίζει να μου έκανε τέσσερα πέντε ( βέβαια πριν καμιά δωδεκαετία , τώρα μπορεί να άλλαξαν τα πράγματα)

3 Likes

Αν πας για απονεύρωση σε ενδοδοντιστή και όχι απλά σε χειρούργο οδοντίατρο, κανονικά για να είναι σωστή γίνεται σε 2 συνεδρίες. Τρεις είναι αν πετύχεις σε άπειρο μη ενδοδοντιστή.

Οχι αναποδα, η απονευρωση μπορει να σε πονεσει μονο στην πρωτη συνεδρια. Απο εκει και περα ουσιαστικα νεκρωνει το νευρο οποτε ουτε καν αναισθησια δεν χρειαζεται συνηθως.

αναισθησία σίγουρα δεν χρειάζεσαι πάντως στο σφράγισμα μετά την απονεύρωση - δεν καταλαβαίνεις τίποτα αφού δεν υπάρχει νεύρο

θα συμφωνήσω για καθαρισμούς, ότι, ΜΑ ΟΤΙ χειρότερο - κάθε 6-8 μήνες που πάω να κάνω κανονικά θα έπρεπε να κουμπώνω κανένα xanax πριν για να ηρεμώ

ειπε ο ΚΟΝΑΝ… :rofl:

1 Like

Σιγά το βασανιστήριο τον καθαρισμό ρε υπερβολικοί :grinning:

1 Like

Ρε την τελευταία φορά στον καθαρισμό, η οδοντίατρός μου σταμάτησε σε μια φάση να με ρωτήσει αν κλαίω

5 Likes

Μπορω να πω οτι κ η δευτερη συνεδρια πηγε καλά αν και ημουν με ανοιχτό το στόμα για μια ολοκληρη ωρα. Δεν καταλαβα τπτ τελικα, τωρα μια ελαφρια ενοχληση, θα φαω σε λιγο και θα σφιξω κανα αλκοφρεν για να ειμαστε σιγουροι.
Αξιζε η αλλλαγη που εκανα σε οδοντιατρο, η επιστημη εξελισεται κ εγω τοσα χρονια πηγαινα σε μια τυπισσα που οποτε εμπαινα στο ιατρειο της νομιζα θα μου κανουν σαδιστικα πράγματα.
Ενω τωρα ολα εγινα πολυ σμουθ. Γυρω μου παντου οθόνες και χιλιάδες γκάτζετ.
Αντε να περασουν οι μερες να πάω απο βδομάδα για το τελικο κλεισιμο/σφραγισμα

3 Likes

Αντρες ασθενεις, ο,τι χειροτερο ειμαστε :stuck_out_tongue:, πιστευω οι γυναικες στις μεταξυ τους συζητησεις μας κοροϊδευουν παρα πολυ :smile:

4 Likes

Και κατάμουτρα…

Ρε τρόμπες, σοβαρευτείτε… Ο καθαρισμός δεν πονάει, εκτός κι αν κάνεις μια φορά στα 10 χρόνια.

2 Likes

εμένα η οδοντίατρος που μου κάνει τις απονευρώσεις πάντως, μου πρότεινε όντως ηρεμιστικό αν χρειαστεί να ξαναπάω στο μέλλον.
εκνευρίστηκα για λίγο -μεγάλο παιδί τώρα, αν είναι δυνατόν να με εμπαίζουν έτσι- μετά είπα “oh well, ποιον κοροϊδεύω, προφανώς αυτό θα κάνω” :smiley:

3 Likes


More or less :stuck_out_tongue:

6 Likes