Βαριέμαι.Πειτε ότι σας κατέβει (Part 2)

Μαζί με Νίκο Σταυρίδη και Διονύση Παπαγιαννόπουλο η αγία τριάδα του ελληνικού κινηματογράφου.

1 Like

Τα έχωσε ο Πλανητάρχης!

3 Likes

Τι επίθεση είναι αυτή προς τους βίγκαν;
Απαράδεκτο οκ

6 Likes

Εγώ το βρήκα γαμάτο. Βάλτε λίγο χιούμορ στη ζωή σας.

3 Likes

Εχεις δικιο ειμαστε πολυ σοβαροι γενικα, δεν λεμε μαλακιες καθολου :stuck_out_tongue:

Εγω κριντζαρισα παντως, σιγα τον καταπιεσμενο σαρκοφαγο.

5 Likes

Μια χαρά διαφήμιση είναι. Το πολύ πολύ να παρεξηγήθαν οι 10-15 βίγκαν που υπάρχουν στην Ελλάδα. Άλλωστε δεν τους απαγόρεψε κανείς να είναι βίγκαν. Μπράβο τους και καλά κάνουν που δεν τρώνε κρέας. Απλά να μην μας τα πρήζουν γενικά.

Δε γέλασα οκ ούτε βίγκαν είμαι για να παρεξηγηθώ αλλά μού έβγαλε μια βλαχίλα η διαφήμιση

1 Like

Όλες οι διαφημίσεις του Βακάκη εδώ και 20 χρόνια είναι βλάχικες. Και γενικά σαν εργοδότης και σαν φιλοσοφία είναι απαράδεκτος. Απλά πάει λίγο κόντρα στην πολιτική ορθότητα θέλοντας να προκαλέσει. Νομίζω τα κατάφερε

4 Likes

Ούτε καν θα δω τη διαφήμιση του μαλάκα.

15 Likes

Εγω δεν ειμαι βηγκαν, δεν συμπαθω ιδιαιτερα τους βηγκαν αλλα την διαφημιση δεν την βρηκα καθολου “χιουμορ” και καθολου αθωα.

Τακτικη ειναι για να συσπειρωσει τους “αντιπαλους”, γινεται πολυ συχνα και βγαινει μια εταιρεια πχ με μια ψευτικη ειδηση του τυπου “μας βριζετε ολοι γιατι χρησιμοποιουμε την ταδε λεξη αλλα εμεις δεν θα υποκυψουμε” ενω δεν εχει υπαρξει ποτε θεμα, ωστε να κερδισει την συμπαθεια των “αλλων”. Ουσιαστικα ο Βακακης ξερει ποιο ειναι το κοινο του, σιγουρα δεν ειναι οι Βηγκαν η αυτοι που μπορει και να μην τους αντιπαθουνε, ειναι κατι μπαρμπαδες και θειτσες που ειναι συντηριτικοι και “δεν τα καταλαβαινω μωρε αυτα τα ξενοφερμενα τα βηγκαν, μαλλον ειναι των εβραιομασωνων, θελουν να μας απαγορεψουν τα ηθη και τα εθιμα μας, το ελεγε και ο Τραγκας”, οποτε στοχευει εκει ακριβως. Ασε τρελο discrimination αντιμετωπιζουμε οσοι σουβλιζουμε το Πασχα, ειναι κολαση η κατασταση.

Ελεεινο και σορυ κιολας.

ΥΓ: και να συμπληρωσω οτι η διαφημιση ειναι τοσο προκλητικη γιατι ειναι φτιαγμενη ακριβως για να προκαλεσει αντιδρασεις ωστε να ενισχυθει το “μας καταδιωκουνε οι κακοι woke” και να συσπειρωθει περεταιρω το target audience.

6 Likes

Οι διαφημίσεις των jumbo πρέπει να μπουν στη λίστα βασανιστηρίων της Διεθνούς Αμνηστίας. Ψύχραιμη γνώμη.

4 Likes

Μνημόνια μέχρι την αποκάλυψη των ζόμπι.

1 Like

Είδα το σαζάμ στο σινεμά. Νταξει κλαιν χαβαλε είχε. Ίσα να περάσει ωραία το απόγευμα. Να ξεχαστουμε λίγο

Η διαφημιση δε θα με ενοχλουσε εαν εμενε στη πρωτη αναφορα/σχολιο περι βιγκανς στην αρχη, γιατι ηταν οντως κωμικο. Αλλα το πως εξελισεται στο τελος, και ουσιαστικα βασιζει ολη της το νοημα πανω σε εναν φανταστικο “πολεμο” των αγνων ΑΙΛΙΝΩΝ με μια μικρη μεριδα ανθρωπων που διαλεγουν κατι το διαφορετικο. Λες και οι δευτεροι τους πηραν το αρνι απο το στομα.
Απαραδεκτη για εμενα, οπως και παλαιοτερα αυτη με την Αντζελα, καθως για κανενα λογo δημιουργει εντασεις και επιθετικοτητα απο το πουθενα. Λες και εχουμε αναγκη εμεις οι Ελληνες να φαγωθουμε μεταξυ μας, που μεχρι και εκει θελουμε να βρουμε τρωμε να κραξουμε ο ενας τον αλλον και να κακοσχολιασουμε.
Να σημειωσω οτι ουτε βιγκαν ειμαι, και αντιθετως οποιαδηποτε ακραια εκδηλωση και επιβολη αποψουλας του καθενος με ενοχλει - οπως δλδ και οι δρασεις βιγκανς σε κρεοπωλεια, ψησταριες …κλπ Ας κοιταξουμε τον εαυτο μας πρωτα λιγο.

11 Likes

Η απόδειξη ότι ζούμε σε μία καρακίτς δυστοπία είναι η διαφήμιση για τα παστέλια Τζανής που έπαιζε σήμερα στο μετρό. Σε κάθε στάση ακουγόταν από το μεγάφωνο ένα “Πού πας χωρίς Τζανής;”, την πρώτη φορά που του άκουσα είπα φωναχτά “Τι ζούμε;” και την τρίτη-τέταρτη απλά ήθελα να φωνάξω “όπου γουστάρω”.

3 Likes

Αν είχαν λίγο μυαλό θα βάζανε αυτή να λέει την ατάκα

8 Likes

7 Likes

Τι φάση είναι οι Between the buried and me? Παίζουν support στους Haken την Τετάρτη κ σκέφτομαι αν θα πάω από την αρχή. Είναι όντως προγκ ή είναι καμιά κορ μαλακία?

1 Like

Prog παιζουν, αρκετα μελωδικο και ευηχο γενικα. Εχουν και χαρκορ φωνητικα.
Εγω βασικα θα πηγαινα να τους δω και μετα θα εφευγα για να μην κοιμηθω στους HAKEN (!)

Βρέθηκε η γάτα μετά από 14 μέρες που είχε χαθεί. Μεγάλο αλάνι. Ακόμα ζει. Και τη θέλουν 5 άτομα στις αγγελίες. Μεγάλη ζήτηση χαχα

4 Likes