Βαριέμαι.Πειτε ότι σας κατέβει (Part 2)

8 Likes

Emperor στην Ελλάδα 6 Απριλίου 2024

1 Like

Ναι το ξέρουμε, υπάρχει σχετικό τόπικ.

Α εντάξει δεν το είδα. Δεν παρακολουθώ τοπιξ

Δεν το περίμενα ότι η βαρεμάρα της Μεγάλης εβδομάδας θα με έκανε να ανακαλύψω αυτό. Κλαίω απ’ την καλτίλα!

2 Likes

Μένει κανεις Γερμανία; Είναι σύνηθες να μπαίνουν security warnings για ηλεκτρικές/ηλεκτρονικες συσκευές στις σελίδες των προϊόντων σε μεγάλους retailers όπως πχ η Amazon?

Δεν μένω Γερμανία, αλλά δεν γίνεσαι λίγο πιο συγκεκριμένος; Αλλωστε, την Αμαζον δεν την λες κι ακριβως “γερμανικη”.

https://www.amazon.de/Panasonic-SC-PMX90-Speakers-Tweeter-Bluetooth/dp/B07QQXYG71/ref=mp_s_a_1_1?crid=56SH1TWJ2IM0&keywords=panasonic+sc-pmx90&qid=1681327806&sprefix=panasonic+sc-pmx90%2Caps%2C176&sr=8-1

Σίγουρα δεν τη λες γερμανική, αλλά αυτό το warning για product safety μόνο στη γερμανική Amazon υπάρχει.

Με λίγο scroll θα το δεις

1 Like

Κατάλαβα. Προφανώς και το .de πρέπει να ακολουθήσει συγκεκριμένους κανόνες που έχει επιβάλει η νομοθεσία. Το μνμ που είδες νομίζω ότι λέει πώς “Η Άμαζον είναι εγγεγραμμένη στην τάδε Αρχή για την ασφάλεια ηλεκτρικών συσκευών που πωλούνται στη Γερμανία, με αριθμό μητρώου τάδε”.

Όμως αν σε απασχολεί, μπορείς να το αγοράσεις από εδώ https://www.amazon.it/dp/B07QQXYG71?th=1 ακριβότερο κατά δέκα cents.

Αυτό που ήθελα να μάθω είναι αν έχει κάποιο θέμα ασφάλειας το μηχάνημα (έχω πιτσιρίκια που θα παίζουν από κάτω του) η είναι συνήθης πρακτική στη Γερμανία τέτοια μηνύματα σε περίπτωση που μια εταιρεία δεν είναι compliant με την οποια εκει νομοθεσία.

Ερώτηση.
Πώς θα πάω μετά τη συναυλία ghost ΟΑΚΑ στη Γλυφάδα με ποιο λεωφορείο και τι ώρα από πού περνάει κτλ ;
Δεν εμπιστεύομαι τις εφαρμογές moovit όταν πρόκειται για πόλη που δε γνωρίζω.
Επίσης , η ίδια ερώτηση για μετά τη συναυλία από πλατεία νερού προς Γλυφάδα.;

Το θέμα είναι εάν θα κυκλοφορεί κάποιο μέσο μεταφοράς την ώρα που τελειωνουν οι συναυλίες. Από Οακα φεύγεις είτε με τον ηλεκτρικό είτε με το 500,που είναι νυχτερινό λεωφορείο που περνάει από τους σταθμούς του ηλεκτρικού. Από εκεί και πέρα αλλάζεις για να πάρεις κάποιο μέσον που να πηγαίνει Γλυφάδα.
Από πλατεία νερού προς Γλυφάδα φεύγεις με τραμ, το οποίο λειτουργεί μέχρι τις 1 μετά τα μεσάνυχτα περίπου.
Να διευκρινισουμε όμως, πρόκειται για Άνω ή Κάτω Γλυφάδα;

Άνω.

Για την Άνω Γλυφάδα βολεύει να φτάσεις Ελληνικό με το μετρό, αλλά δύσκολο να έχει λεωφορείο μετά τις 12 από εκεί. Βέβαια μπορείς να το κάνεις και με πόδια αν δεν είσαι πολύ μακριά. Το τραμ πάντως, που ανέφερα πιο πάνω, δεν βολεύει για Άνω Γλυφάδα. Μόνο αν το συνδυάσεις με το Α3, που περνάει από Ελληνικό.
Από ΟΑΚΑ πάντως σίγουρα θα σου πρότεινα ηλεκτρικό μέχρι Αττική και από εκεί αλλαγή προς Ελληνικό. Θα σε βγάλει σύντομα πολύ κοντά.

Μακάρι να υπήρχε η δυνατότητα να ανταλλάσσουμε ηχογραφημένα μνμτα. Δυστυχώς, ο γραπτός λόγος είναι η αιτία που έχω αφήσει αναπάντητα κάποια πμ, ιδίως όσα θέλω ν’ αναπτύξω λίγο παραπάνω, ή περιορίζομαι σε τηλεγραφικά μνμτα του τύπου γεια.σου. Υποφέεεερωωω.

Πω ρε συ έλεος πόσα έχει χαχα
Άρα λες με το μετρό και μετά με τα πόδια. Ναι αλλά δεν έχει μετά τις 00:00 μετρό. Σωστά;

Καλά, μπερδεύτηκα. Δε θα βγάλω άκρη λολ

Υπάρχει βασικά ένα σάιτ που ηχογραφείς αυτό που θες και στέλνεις το λινκ και το ακούει όποιος θέλει. Αλλά δε θυμάμαι το σάιτ.

1 Like

Σ’ ευχαριστώ πολύ, θα το κοιτάξω.

Σε άλλα τώρα, βάλτε τους δυναμίτες στον κώλο σας παλιάρχιδα, τρομάζετε τον σκύλο μου κι εμένα.

8 Likes

Εγώ δεν ξύπνησα ούτε με πυροτεχνήματα :fireworks: :joy::joy:

1 Like