Βαριέμαι.Πειτε ότι σας κατέβει (Part 2)

Τι ώρα θα πάτε να ψηφίσετε την Κυριακή?

  • Πρωί
  • Μεσημέρι
  • Απόγευμα

0 voters

Και όχι μόνο για τους νεοδημοκράτες, καλά τα λέω;

2 Likes

Πολύ καλά τα λέει ο σύντροφος Δελαστίκ.

4 Likes

Απλά θέλει διόρθωση ο τίτλος σε “ΝΔ-Συνασπισμός Αριστεράς και Προόδου”.
Ήταν η περίοδος που το ΚΚΕ διέπραξε δεύτερο ιστορικό σφάλμα (μετά τη συμφωνία της Βάρκιζας) και προχώρησε σε συνασπισμό με το εσωτερικού του Κύρκου. Και φυσικά από τα τότε λάθη κρίθηκαν και είδαν αργότερα τα εκλογικά ποσοστά τους στο ναδίρ.

ΥΓ Εν τω μεταξύ, βλέποντας και την ημερομηνία του άρθρου, συνειδητοποίησα ότι έχει φύγει και ο Δελαστίκ…

1 Like

Είμαστε αυτήν την εβδομάδα στο 1989.

Και σε συνέπεια με τις ελληνικές εκλογές, λογικά θα βγει δίσκος αντίστοιχος του ΠΑΣΟΚ και ο κόσμος θα πανηγυρίζει. Αν και αυτό έγινε ήδη το 1988 οπότε δεν ξέρω.

1 Like

Αληθινή ιστορία, πριν 2 ώρες περίπου.

Πάω να δω τη γιαγιά μου, και έχει βάλει στην τηλεόραση τον Ανδρουλάκη που είχε ομιλία. Η γιαγιά δεν ακούει τίποτα, άρα στο τέρμα ο ήχος, άρα οι κόρνες που βαράγανε οι μλκες κάθε λεπτό σου τρυπούσαν τα αυτιά.

Κάποια στιγμή της λέω “χαμήλωσε το ρε γιαγιά, μου έχει πάρει τα αυτιά, τι το βλέπεις, ούτως ή άλλως δεν είπες ότι δε θα πας να ψηφίσεις?”. Ταυτόχρονα, κάνω κίνηση να πιάσω το τηλεκοντρόλ να το χαμηλώσω, για να πάρω την απάντηση “μην τολμήσεις να το αλλάξεις, θέλω να ακούει ο παππούς σου”.

Το πρόβλημα ποιο είναι? Ο παππούς έχει πεθάνει εδώ και ένα χρόνο, και βλέπω γυρισμένη την κορνίζα προς την τηλεόραση.

ΠΑΣΟΚ μέχρι το υπερπέραν ρε νιαμου

33 Likes

Καλύτερη ιστορία από οποιαδήποτε fictional στο θρεντ του ροζ καντ

2 Likes

Δε λέω ψέματα ρε μλκ

2 Likes

Δεν είπα ότι λες ψέματα, εννοείται σε πιστεύω, το point μου ήταν ότι η πραγματικότητα ξεπερνάει την φαντασία :heart:

2 Likes

Είμαι 3η σεζόν στο Dark, μπορεί να γυρίσω πίσω 2.30 ώρες για να κάνω αυτό που ήταν να γίνει από πάντα

2 Likes

Ναι κοροϊδεύετε εσείς χαχαχαααα
Κάτι θα χει να κάτσω ή είναι πιο επικίνδυνα πεθαίνεις; Άκουσα πολύ κακά λόγια για την περιοχή

Σάββατο μετά τις 12 που θ τελειώσει το λάιβ. Κάνα μαγαζί; Πού κοντά;

Δυνατή υποψηφιότητα για το βραβείο “Ο μαλάκas του μήνα”

3 Likes

Ζήτησα σημειώσεις, πήρα τα αρχίδια μου, μου έσπασαν τα νεύρα και σήμερα έκανα απομαγνητοφώνηση…αχ και να το είχα ψάξει νωρίτερα, δεν θα κρεμιόμουν απ’ τις μπάλες των άλλων. Προπτυχιακό και μεταπτυχιακό, και πραγματικά λίγοι, μετρημένοι στα δάκτυλα, είναι ξηγημένοι. Η @Sh_Wo_f είναι μια απ’ αυτούς, ειλικρινά μωρή, μου λείπεις απ’ αυτό το πρόγραμμα.

2 Likes

Οσοι πάτε αύριο, καλή ψήφο βρε!

35 κόμματα κατεβαίνουν στις εκλογές πάντως

2 Likes

:heart: :heart:

Λυπάμαι ρε μανάρι… (Πες ποιοί είναι να τους κανονίσουμε!)

2 Likes

Λοιπόν 9 παρά 20 είναι μια καλή ώρα να μάθω πώς κάνουμε εκλογές για να πάω αύριο, yay

5 Likes

Εχω κανει περιπου 10 ως γραμματεας :stuck_out_tongue:, καλη επιτυχια!

3 Likes