Βαριέμαι.Πειτε ότι σας κατέβει (Part 2)

Με αυτήν πασαλείβομαι. Decent.

3 Likes

Ναι το πιασα, καλά κανείς φυσικά!

2 Likes

image

Το καρτούν τις πρώτες σεζόν γενικά ήταν απίστευτο, όπως και οι φωνές στην ελληνική μεταγλώττιση όταν ήταν στο Chanel 9 προτού πάει στο star. Το ξέρω ότι και καλά είναι παιδικό, αλλά αν βρείτε πουθενά στο ίντερνετ τις πρώτες 2-3 σεζον, είναι άχαστες

5 Likes

Καλλυντικά και παιδικά. Και κάπως έτσι ξεμπουρδελέψαμε το φόρουμ.

Χρήστο, αν θες καμιά συμβουλή, εδώ είμαστε. ;ρ Ισχύει και για τους υπόλοιπους. Δεν καταδεχομαστε τπτ λιγοτερο από πωπουδακι μωρου. Και μιας και το χεσαμε.

Το είχα λιώσει.

2 Likes

You write purito, I read burrito

2 Likes

ΝΑΙ ρε μλκ! Η πρωτη μεταγλωττιση ηταν πολυ καλυτερη απο την επομενη. Επισης, δε με ενοχλουσε καν οτι ηταν μεταγλωττισμενο, βασικα ηταν πολυ καλυτερο στα ελληνικα. Η φωνη του Καλαμαρη μετα χαλασε παρα πολυ.

4 Likes

Εννοείται, δεν το έγραψα καλά πριν, η ελληνική βερσιόν γαμούσε. Όλες οι φωνές ήταν μία και μια, Καλαμάρης, Καβούρης, Πάτρικ, Πλαγκτόν, Κυρία Παφ, ιπτάμενος Ολλανδός, οι ήχοι των ποδιών, παίζει να θυμάμαι το 50% των διαλόγων 20 χρόνια μετά, ενώ αν τα δω σίγουρα θα τα θυμηθώ όλα.

Αγαπημένη μου μάλλον σκηνή στο επεισόδιο με τις πίκλες που μπαίνει ο Αφρόμουτρος και λέει ο Καλαμάρης “Άσε με να μαντέψω μικρούλη, μια μικρή σαλάτα”, του λέει μετά την παραγγελία σε φάση “Θα πάρω ένα διπλό πάτι ντελούξ, τάδε, τάδε, στη μέση το παραμύθι ίσα που να ροδίζει και χωρίς καθυστέρηση” και του κάνει “εδώ σερβίρουμε φαγητό κύριε” :joy: :joy:

3 Likes

Α το έχει στο YouTube

Πολυεργαλείο ο κος Ζερβός

3 Likes

Ισως αυτη με το τραγουδι Pantera που τρεχουν να προλαβουν τη χειμερια ναρκη της Σαντυ Φουντουκη.

1 Like

Για λόγους οικονομίας (υποθέτω) οι περισσότερες μεταγλωττίσεις έχουν 4-5 ηθοποιούς να κάνουν όλους τους ρόλους

αγαπημένο

2 Likes

Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν ειναι κανενας εδω μεσα καλα!

Ο Νίκος Κυριακίδης είναι ο Νιόνιος απ’ το Κωνσταντίνου και Ελένης.

Γενικά και γαμώ ήταν το Chanel 9. Πέραν του Μπομπ είχε και τα γατόσκυλο, rocket power, ραγκρατς και ακαδημία τεράτων. Και εννοείται δεν ξεχνάμε τον πόλεμο που έφαγε το κανάλι για ένα επεισόδιο που υιοθέτησαν ένα μύδι ο Μπομπ με τον Πάτρικ και είχε γίνει χαμός ότι και καλά είναι γκέι, μόνο και μόνο επειδή έκανε 10% τηλεθέαση ο Μπομπ, και ως δια μαγείας λίγο καιρό μετά το πήρε το star.

Νταξει, στο τέλος του επεισόδιο έκανε ο Πάτρικ την κίνηση που έκανε ο Βαζέχα όταν έβαζε γκολ και είπε “ε Μπομπ, κάνουμε άλλο ένα?” αλλά αυτό είναι πταίσμα :stuck_out_tongue:

3 Likes

ο Νιόνιος απ’ το Κωνσταντίνου και Ελένης είναι ο Δημοσθένης απ’ το Κωνσταντίνου και Ελένης

5 Likes

Έτσι, για την κουλτούρα

Κουρλαμπας φοβερος ηθοποιος. Οποιος δεν τον εχει απολαυσει στο θεατρο, ας σπευσει.

Ρετινολη καθαρά μόνο για το χειμώνα. Μην κάνετε κάνα αστείο και βάλετε τώρα χαχα

1 Like

Εντωμεταξυ δεν υπαρχει τιποτα χειροτερο απο τον ορο “ηλιοθεραπεια”, ειναι ουσιαστικα μια λεξη με θετικες προεκτασεις για μια συνηθεια που ειναι απιστευτα βλαβερη. Σκεφτειτε ποσος κοςμος, ο,τι και να πουνε οι δυσμοιροι οι δερματολογοι παει και καθεται με τις ωρες κατω απο τον ηλιο για να μαυρισει και να κανει ηλιοθεραπεια.

Ειχα εναν γνωστο που ειχε κομπλεξ με το ποσο ανοικτοχρωπο δερμα ειχε και απλα πηγαινε και καθοταν με τις ωρες για να μαυρισει χωρις καθολου αντηλιακο. Περναγε ολο το καλοκαιρι καμενος, αλλα μιλαμε μονιμα, δεν καταλαβαινω πως την παλευε.

Στο αλλο ακρο εγω λογω Κυπριακων γονιδιων, απλα την πρωτη μερα του καλοκαιριου θα κοκκινομαυρισω και μετα δεν καιγομαι, απλα παιρνω καθαρα μεσανατολιτικο χρωμα. Δεν καθομαι στον ηλιο στην παραλια αλλα λογω ποδηλατου εχω το κλασσικο ποδηλατικο μαυρισμα (μουρη, απο καρπο εως μπρατσο και απο αστραγαλο εως πανω απο το γονατο καταμαυρος, ο υπολοιπος ασπρος).

4 Likes

Το κοκκίνισμα /μαύρισμα υποχωρεί μετά από ένα χ διάστημα; Εγώ κάηκα στο πρόσωπο πριν έναν μήνα και είμαι ακόμα κοκκινη σε κάποια σημεία του προσώπου. Ούτε μαυρίζω γενικά (ευτυχώς), αλλά έχω πολύ ευαίσθητη στον ήλιο επιδερμίδα, σε σημείο που νομίζω ότι θα πάθω καμιά μόνιμη βλάβη.

Το να κάθεσαι κατακαλόκαιρο εκτεθειμένος στον ήλιο είναι από τα πιο βασανιστικά πράγματα που μπορώ να σκεφτώ.

@Silent_Winter πάντα υποχωρεί το μαύρισμα και το κοκκίνισμα, no worries! Εγώ by default κοκκινίζω εύκολα, ενώ τα τελευταία χρόνια αποκτάω και ένα ανεπαίσθητο “μαύρισμα” (ειδικά στα χέρια αποκτάω το μαύρισμα του ταρίφα, καθώς οδηγάω παραδοσιακά με το ένα χέρι ακουμπησμένο στο ανοιχτό παράθυρο).

1 Like