Βαριέμαι.Πειτε ότι σας κατέβει (Part 2)

Υπαρχει και μια αλλη εναλλακτικη, δεν λες τπτ για συναυλιες ή υποχρεωσεις, πας το πρωι, του/της λες οτι στις 3 θα πας να φας κατι, παιρνεις το αυτοκινητο και τρως βρωμικο εξω απο το ΟΑΚΑ. Τεχνικα εχεις πει αληθεια. Αν ειναι να σε αφησει στις 5 “για μια δουλεια”, θα σε αφησει στις 3 και “για φαγητο”.

Δεν μιλας ωραια ομως.

1 Like

Μετά όμως πρέπει να επιστρέψει να πάρει τη ταυτότητά του

Το ξεχασα αυτο. Ακυρη η προταση.

1 Like

Γιατι, μεχρι το τελος στην κρατανε;

Αν πρεπει οπωσδηποτε να πας να ψηφισεις σου προτεινω μερικες απλες λυσεις…

Λυση 1η:Αν εχεις παιδι ή κανενα ανηψι πηγαινε με αυτο…αν σου πουν οτιδηποτε δεν εχεις κανεναν να σου το κρατησει…Στην χειροτερη τσιμπα το για να αρχισει να κλαιει δυνατα…

Λυση 2η:παρε blue tooth ηχειακι αν δεν σε αφηνουν να φυγεις και βαλε να παιζει black metal…ποσο θα αντεξουν λες;

Λυση 3η: Πηγαινεις με μασκα,λες οτι εισαι θετικος στον Covid και βηχεις σαν γρια

Λυση 4η: Εχεις φαει την προηγουμενη μερα ενα ταψι φασολια γιγαντες…Πας εκει και κλανεις αβερτα…σε 15 λεπτα σε εχουν διωξει…

Λυση 5η: Κανεις τον κουτσο…Εχεις χτυπησει το ποδι και δεν μπορεις ουτε να παρεις χαρτι απο το δημοσιο νοσοκομειο…

12 Likes

Μλκες βέρος ελληνας

2 Likes

οταν ημουν στον στρατο και ειχαμε ευρωεκλογες, ενας λοχαγος πηρε το μωρο αγκαλια για να τους περασει ολους στη σειρα και αφου ψηφισε το εδωσε στη λοχια γυναικα του για να τους περασει ολους κι αυτη

8 Likes

Δάκρυσα ρε! :rofl:

1 Like

Απλά κάτσε μέχρι τις 7 το απόγευμα και θα δεις και όσες μπάντες αξίζουν, μια χαρά!

01:12:50-01:18:00

Δεν υπάρχουν λόγια για το σημερινό έπος. Άνετα στο top-3 του, για να μην πω κορυφή.

Κι επί του θέματος, μακάρι να γίνει ένα θαύμα να βρεθούν ζωντανοί οι άνθρωποι.

3 Likes

Ελλάδα 21.6.2023
Στα γιάννενα υπάρχει το ΠΕΑΚΙ, που είναι ένας ΔΗΜΟΣΙΟΣ χώρος για άθληση και περιλαμβάνει κλειστό γυμναστήριο μπάσκετ, κολυμβητήριο, γήπεδο ποδοσφαίρου με πλαστικό χλοοτάπητα, ανοιχτό γήπεδο χάντμπολ, ανοιχτό τένις , κωληλατήριο, τα οποία εκμεταλεύονται διάφοροι σύλλογοι. Πέρα λοιπόν από όλα τα παραπάνω υπάρχουν όργανα γυμναστικής, ανοιχτά γήπεδα μπάσκετ, 5χ5, μια καφετέρια και γενικότερα είναι χώρος που πολύς κόσμος πάει για να περπατήσει, τρέξει, αθληθεί. Για χτες είχε κανονιστεί να γίνει στο γήπεδο ποδοσφαίρου (με πλαστικό χλοοτάπητα επαναλαμβάνω) συναυλία του καλλιτέχνη βέρτη. Από τη δευτέρα σχεδόν όλο το πάρκιν είχε καταληφθεί από νταλίκες της παραγωγής με αποτέλεσμα να πρέπει να αφήσεις το αυτοκίνητο κάπου αλλού για να πας εκεί. Επίσης όλες οι δραστηριότητες που αφορούσαν το ποδοσφαιρικό γήπεδο προφανώς πάγωσαν. Χτες λοιπόν πηγαίνοντας με το μικρό στο κολυμβητήριο ήταν όλες οι είσοδοι κλειστοί για αυτοκίνητα και από την πλευρά των αποδυτηρίων ήταν κλειστή και η είσοδος για πεζούς. Παρεπιπτόντως στο δρόμο ακριβώς από έξω γίνονται έργα με αποτέλεσμα η μία από τις δύο λωρίδες να είναι κλειστή και να γίνεται ψιλοχαμός. Σε οργισμένη μου ερώτηση προς τους σεκιουριτάδες να μου δείξουν την άδεια που έχουν για να κλείνουν δημόσιο χώρο η απάντηση ήταν ότι εκτελούν εντολές και ότι η άλλη είσοδος είναι στα 50 μέτρα και γιατί κάνω έτσι. Επειδή πλησίαζε η ώρα του μαθήματος δίνω τόπο στην οργή, παίρνω το μικρό και πάμε από δίπλα να μπούμε. Ερώτηση σεκιουριτά στη δίπλα πόρτα (ο μικρός εντωμεταξύ είναι με μπουρνούζι και μαγιό): "Που πηγαίνεται κύριε?. Συγκρατώ τις χριστοπαναγίες γιατί είναι μποστά το παιδί και συνεχίζω. Φτάνοντας στα αποδυτήρια και μιλώντας με τους υπόλοιπους γονείς ακούω τα ίδια. Λέω λοιπόν να καλέσω τους μπάτσους. Παίρνω τηλ εξηγώ την κατάσταση και μου λέει ο τύπος εντάξεθ κύριε θα επηληφθούμε επί του θέματος. Μετά από μία σχεδόν ώρα προφανώς δεν είχε έρθει κανένας μπάτσος να επηληφθεί του θέματος. Κατάφερα να μη μπορώ να ηρεμήσω από τα νεύρα μου για αρκετές ώρες και απλά αναρωτιέμαι: το γήπεδο δεν καταστράφηκε από τις ορδές των νεοελλήνων που πήγαν να ακούσουν τον αοιδό? Αν είναι λαϊκά δεν έχει ώρα κοινής ησυχίας?
μητσοτάκη μέχρι να σβήσει ο ήλιος γαμώ τη χώρα σας και το χριστό σας

13 Likes

Άλλος εναντίον της Αναπτύξεως της Πατρίδος μας από εκεί. Να πηγαίνατε το παιδί να ακούσει Βέρτη και να δει κάνα κωλαράκι κύριε και να μη διαμαρτύρεστε. Κολύμπι και αρχιδιές, σας παρακαλώ πολύ, μαζευτείτε.

7 Likes

Το παιδί περνάει φάση τζίμη πανούση τώρα. Θέλω τόσο πολύ να του βάλω το ερωτικό

3 Likes

Violet Constance Jessop (2 October 1887 – 5 May 1971) was an Argentine woman of Irish heritage who worked as an ocean liner stewardess and nurse in the early 20th century. Jessop is most well known for having survived the sinking of both the RMS Titanic in 1912 and her sister ship the HMHS Britannic in 1916, as well as having been onboard the eldest of the three sister ships, the RMS Olympic, when it collided with the British warship HMS Hawke in 1911.[1][2]

5 Likes

Να έμπαινες μαζί της σε πλοίο, την πάτησες.

6 Likes

4 Likes

Επίσης, στη Γκανα για να σε θάψουν σε βάζουν σε ταπερ

Όπως κάθε Πέμπτη, ραντεβού στην ψυχολόγο, πραγματικά έχω στερέψει δεν ξέρω τι να πω.

4 Likes

Είχε δίκιο ο καπετάνιος για το παρθενικό ταξίδι του Τιτανικού. Θα είναι ένα ταξίδι που δεν θα ξεχάσετε ποτέ.

“A voyage you will never forget”

1 Like

Δεν πέτυχα χτες τον ταξιτζή-αστρολόγο-life coach. Θα ήθελα το μετεκλογικό σχόλιό του και την είσοδο της Πλεύσης, καθότι δηλωμένος fanboy της Ζωής. Ίσως έλειπε ως επί τούτου - κλεισμένος σπίτι να bingarei τις δηλώσεις της. Just sayin’.

Πέτυχα όμως τον “ενεργειακό” ταξιτζή. Την προηγούμενη φορά αναλύσαμε γιατί έβαλε τριφασικό στο σπίτι καθότι μύστης της ενδοδαπέδιας θέρμανσης (hawt). Τώρα μου αφηγήθηκε το νέο του κονσεπτ: πολλαπλά ports ασθενών σημάτων για υψηλή ευρυζωνικότητα.

Top-notch moment όταν είχα αναφερθεί σε τορτελίνια. Με κοίταξε βαθιά στα μάτια, και είπε:
“Και εμένα μου αρέσουν τα ζυμαρικά…” - έγειρε προς το μέρος μου - “πάσης εκφάνσεως.”

3 Likes