Βαριέμαι.Πειτε ότι σας κατέβει (Part 2)

Το έτος μηδέν είναι το έτος σύλληψης του θεανθρώπουχαχαχαχα;

3 Likes

Tο 4 π.Χ. γεννήθηκε ο Χριστός. Και δεν ήταν καν Δεκέμβριος.

2 Likes

Μίλα μας γι’ αυτό.

2 Likes

https://www.mixanitouxronou.gr/o-christos-gennithike-pithanotata-to-4-p-ch-ke-ine-veveo-oti-den-itan-25-dekemvriou-giati-epilechthike-i-imerominia-afti-arketous-eones-meta/

Κρίμα και τον εκτιμούσα… Αιγόκεροι ρε, είμαστε και γαμώ τα παιδιά.

8 Likes

Αν δεν αναλύσει τον αστρολογικό σου χάρτη ο Παύλος Χαϊκάλης όπως έκανε με το Μίχο και την Καϊλή δεν το πιστεύω ότι είσαστε!

2 Likes

Συγχαρητήρια που αναγνωρίζεις πως ό,τι λέω είναι εξαιρετικά σημαντικό.

Το έγραψα σε μορφή index ρε, ο χρόνος 2023

2 Likes

Pics or it didn’t happen

5 Likes

Κοίτα ούτε για τον Μέγα Αλέξανδρο έχουμε pics αλλά στα Γαυγάμηλα τους πήγε γαμιώντας τους Πέρσες.

Βασικά και τον Ηφαιστίωνα γαμιώντας τον πήγαινε.

Εδω σιγουρα θα βοηθουσε μια φωτο

4 Likes

Επειδή δεν υπάρχει έτος 0 (από 1 π.Χ πάει στο 1 μ.Χ η αρίθμηση που χρησιμοποίησαν εκ των υστέρων), προφανώς θα διανύουμε το 2023ο έτος και επίσης να θυμίσω ότι ο 21ος αιώνας ξεκίνησε το 2001 και όχι το 2000 (για τον ίδιο λόγο).

Καλή χρονιά με υγεία!

Ουτως ή αλλως αυτα που λες ειναι αυθαιρετα, αφου βασιζονται σε αριθμηση που εγινε εκ των υστερων, βασισμενη σε ενα “ιστορικο” γεγονος που δεν εγινε καν το 0 ή το 1. Οποτε δεν εχει νοημα να μιλαμε για ακριβεια σε αυτες τις μετρησεις. Αν θελω, μπορω καλλιστα να πω οτι αυτο που ονομαζεις εσυ -1 (ή 1 προ Χριστου), εγω το ονομαζω ετος μηδεν, και ολα καλα.

1 Like

Δεν λέω τίποτα αυθαίρετα, απλά αναφέρω πώς έχει το ζήτημα με την αρίθμηση με βάση του πώς ορίστηκαν τα ημερολόγια. Δεν τα ορίσαμε εγώ ή εσύ, απλά ακολουθούμε τους κανόνες που όρισαν άλλοι πριν. Αν είναι αυθαίρετοι οι καθορισμοί των ημερολογιακών υπολογισμών, προφανώς, αφού είναι ανθρώπινα κατασκευάσματα.

Βασικά δεν υπήρξε ο Χριστός που τα παραμύθια των τεσσάρων ευαγγελίων λένε και τα οποία είναι οι “πηγές”, εννοείται χωρίς καμία ιστορική υπόσταση.
Απλά έφτιαξαν έναν θεάνθρωπο.

Επίσης 25η Δεκεμβρίου έχουν “γεννηθει” μερικοί δεκάδες θεοί και βασιλιαδες, η ημερομηνία αυτή έχει να κάνει με τον Ήλιο και παγανιστικές γιορτές, σύμβολα.

3 Likes

Ενα ημερολογιο θελεις να πεις, οχι ολα τα ημερολογια. Αν ακολουθησουμε τους Μαγια ας πουμε, τωρα ειμαστε 10 χρονια μετα την αποκαλυψη.

Ναι, εννοούσα το λεγόμενο γρηγοριανό ημερολόγιο που χρησιμοποιείται διεθνώς για τις διακρατικές σχέσεις.

Ανδρέας Λοβέρδος μεγάλος ντράμερ, στους αγαπημένους μου. Τυχεροί οι ‘Δεύτερη Ευκαιρία’ που τον έχουν πίσω από το drum kit. Η ανισότητα (για μένα) πάει κάπως έτσι:

Paul Bostaph > Ανδρέας Λοβέρδος > Lars Ulrich > Κώστας Φλωροσκούφης

Καλή χρονιά σε όλα τα παιδιά, να έχετε πάντα υγεία, υγεία και υγεία, και όλα τα καλά! Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλους, έναν προς έναν, για τη συντροφιά που μου κρατάτε πάνω από 10 χρόνια τώρα! Να περνάτε υπέροχα με τους δικούς σας ανθρώπους, απόψε και σε κάθε ευκαιρία, να παραμένετε αισιόδοξοι, ακόμα και όταν όλα δείχνουν να’ ναι εναντίον σας! Σας στέλνω όλη μου την αγάπη! :heart:

23 Likes

Καλή χρονιά με υγεία και ευτυχία να έχουμε αγαπητοί φίλοι!

16 Likes

8 Likes