Βαριέμαι.Πειτε ότι σας κατέβει (Part 2)

Δε νομίζω να είναι αυτός ο ηλίθιος. Στη συγκεκριμένη περίπτωση, τουλάχιστον.

2 Likes

Λοιπόν, ψάχνω τα επεισόδια Dragon Ball και Dragon Ball Z που έδειχνε ο ΑΝΤ1, δηλαδή με την ελληνική μεταγλώττιση. Τα είχε κυκλοφορήσει η De Agostini σε dvd κάποια στιγμή την προηγούμενη δεκαετία, αλλά δεν μπορώ να τα βρω πουθενά.

Παίζει να ξέρει κανείς που μπορώ να κοιτάξω?

Σπάνια Ελληνικά Anime & Cartoon TV & VHS εδω τα εχω δει αρκετες φορες που τα εχουν ανεβάσει… Αν ρωτησεις ή ψαξεις λιγο σιγουρα θα τα βρεις.

1 Like

Τέλειο, ένα απλό search ήταν <3

Λάθεψα…;p τελικά ο Φώσκολος έθιγε και κοινωνικά θέματα (πριν τον Λάνθιμο). @Ian_Metalhead

1 Like

Ξέρετε κανένα καλό μαγαζί στην Αθήνα για funko pop; Από πλευράς ποικιλίας και τιμών…

Buzzer στον Ταυρο, Nerdcom στην Καλλιροης. Αλλα νταξ, δεν ξερω τι γκαμα εχουν. Κανε ενα τσεκ στο google να δεις τι παιζει.

Ειχε ενα στη Νεα Ερυθραια παλια οπου εβρισκα παρα πολλα, αλλα νομιζω οτι εκλεισε. Βασικα δεν δουλευω πια εκει κοντα και δεν περναω. Κατι σαν redline πρεπει να ηταν το ονομα του. Υπαρχει κι ενα fantasy κατι στο κεντρο, ομοιως οπως τα δυο παραπανω (τσεκ στο google).

2 Likes

Δες και το Geek Galaxy στο Αιγάλεω, θυμάμαι είχε μπόλικα. Για τιμές κτλ θα σε γελάσω, δεν ασχολούμαι, αλλά έχουν και ιστοσελίδα για να τσεκάρεις.

2 Likes

Χαμός στη δουλειά σήμερα, όλοι οι διευθυντές και οι @-μανατζαρέοι εδώ, ένας πανικός πάνω-κάτω-πάνω-κάτω να τελειώσει και να βγει η γαμώ-βδομάδα των Παθών → μόλις συνειδητοποίησα ότι ξέχασα να βγάλω το σκουλαρίκι το πρωί και είμαι όλη μέρα με το μεγάλο piercing να κάνω meetings και παρουσιάσεις

γαμώτοχριστόμου

(και ναι, είναι αρκετά συντηρητικά τα πράματα εδώ, έκανα ένα “αστείο” μόλις μου το υπέδειξε κάποιος με μηδενικό γκελ στο ακροατήριο)

γαμώτοχριστόμου

1 φορά, ΜΙΑ το ξέχασα και έπρεπε να είναι σήμερα
(πίσω στα εξέλ μου)

17 Likes

11 Likes

Χέστους μωρέ.

1 Like

Ειμαι περιεργος να μαθω ομως. Οταν εισαι πιο χαλαρος φυσικα. Κατα τ’ αλλα, νο στρες. Δικο τους το προβλημα.

Νιωθω πολλες φορες τυχερος που στο μεγαλυτερο μερος της επαγγελματικης μου καριερας σπάνια αντιμετώπισα τέτοια θέματα. Δεν εχω τατου και σκουλαρίκια, αλλα οι μπλουζαρες συγκροτηματων, τα μουσια και οι αξυρισιες ή οι αρβυλες και ολο αυτο το σετακι εμφανισης που δεν αρεσει ηταν στανταρ. Μπορει να με κοιταζουν παραξενα μερικοι ελαχιστοι, μπορει περισσοτεροι να σκεφτονται κατι απο μεσα τους, αλλα σπανια υπηρξε καποιο σχολιο.

6 Likes

Και μιας και πιάσαμε τα εργασιακά, περνάμε δύο υπέροχες εβδομάδες με ένα κύμα μαζικών απολύσεων - περίπου 40 άτομα - που το management το βαφτίζει “δομικές αλλαγές” ώστε να ακούγεται καλύτερα στα αυτιά μας.

3 Likes

Τι εταιρια ειστε; Γενικως, αν πιασουμε τα εργασιακα, θελουμε νεο νημα και θα αναβιωσει το φορουμ. Το 52 εβδομαδες θα μοιαζει με συζητηση μιας ημερας.

1 Like

Εταιρία που αναπτύσει το δικό της software, με δύο γραφεία ένα στο εξωτερικό και ένα στην Αθήνα.

2 Likes

Πανουκλα στα σπίτια τους. Ομορφα κ ωραια.

1 Like
4 Likes

^ εκανα με τη μια subscribe και ειδα τα μισα του βιντεο

^ Ισως το καλυτερο.

2 Likes

@SilentWinter έλα κορίτσι η ευκαιρία σου που ψαχνόσουνα τόσο καιρό για εξωτερικό! Δεν έχουμε φωτό βέβαια αλλά πιστεύω ότι επειδή είναι σίγουροι σε αυτά που ζητάνε, θα είναι ωραίοι άντρες. Και θά 'χεις και τζάμπα διαμονή για το μεταπτυχιακό, ξέχνα τα ενοίκια.

4 Likes

:joy: :joy: :joy:

1 Like