Βαριέμαι.Πείτε ο,τι σας κατέβει (Part 2)

Είδα πρώτη φορά το squid game.
Δεν περίμενα ότι θα είναι τόσο καλό.
Ατμόσφαιρα, σενάριο, ηθοποιοί, σκηνικά, ανατροπές, εξαιρετικό!

3 Likes

Ηταν παρα παρα πολυ καλο!
Εχουμε και τοπικ για σειρες :stuck_out_tongue:

3 Likes

Δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσο απιστευτα ακριβες ειναι αυτο.
Λατρευω Fred Armisen εδω και χρονια, και πλεον προσκυνω ακομα περισσοτερο.

1 Like
1 Like

Η ΟΥΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ ΓΚΑΓΚΑΡΙΝ ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ !

1 Like

Γυρνα πισω, δεν θα χωρεσετε ολοι.

1 Like

Δεν θέλω να ξέρω τι τόλμησες να σκεφτείς ;p

1 Like

Αυτόν εννοείς; Δεν τον ήξερα, έχω μείνει λίγο πίσω. Δεν είναι κακό πάντως.

δεν εχω ακουσει νοτα αλλα εχει γραψει κομματι για τη μαρινα μας οποτε respect

1 Like

Περίμενα από κάπου κάτι σαν αΥτΟι ΣκοτΩνουΝε το ΜετΑΛ μαΣ αλλά κουλ !

@bostonflesh δεν ήξερα, δεν τους ξέρω/ξεχωρίζω, απλώς πέρναγα κι έπαθα σοκ

2 Likes

Δεν θελω να ξερω τι με περιμενει αν γραψω αυτο που τολμησα να σκεφτω :stuck_out_tongue:

2 Likes

Γνωστός για την ιδιαίτερη αισθητική του και τα κοφτερά του flows

Τα ποια;; :face_with_monocle:

ΥΓ. αΥτοΙ ΣκοτΩνουνΕ τΟ ΜετΑλ μΑς

Accurate

image

5 Likes

Ποιος μαθηματικος / μαγκας μπορει να με βοηθησει με μια μετατροπη altitude σε incline treadmill ?

Θα τρεξω εναν μικρο “αγωνα” 5Κ, αλλα θελω να μαθω το altitude / elevation απο κατω πως μεταφραζεται στις μοιρες του incline του διαδρομου για οταν κανω προπονηση.

Εδω βρηκα αυτo τo αρθρα αλλα δν ειμαι σιγουρος αν το εκανα καλα.

Θελω βασικα να μαθω πχ το μεγιστο incline που θα πετυχω και πως αυτο μεταφραζεται.
Οποτε πχ για το 2.4 χιλιομετρο που παει κοντα στο 110 πες, του λεω οτι απο το 1ο χλμ μεχρι το 2.4 χλμ , δηλαδη για 1.4 χλμ, το elevation ειναι 110-80=30 και μου βγαζει την εξτρα κλιση 1.22.
Αλλα φανταζομαι οτι στον διαδρομο, απο τη στιγμη που ξεκινας απο 0 , το elevation μετριεται στα 110 μ σωστα? αρα περιπου 4.5 max incline θα συναντησω?

1 Like

Απο το 1,0χλμ ως το 2,30χλμ περιπου ανεβαινεις 30 υψομετρικα μετρα περιπου , δηλαδη μεση κλιση 2.3%. Στο διαδρομο θα εβαζα λιγο παραπανω βεβαια, πχ 3-4%, γιατι σε σημεια αυτων των 1300 μετρων θα συναντησεις σιγουρα μεγαλυτερες κλισεις.

Καλη επιτυχια!!

3 Likes

Ευχαριστω πολυ! Θα δοκιμασω να αλλαζω τη κλιση οταν τρεχω κοιτωντας παραλληλα την αποσταση σε χλμ για ενα “simulation” καπως.
Αν και αμα αρχισουμε διπλα τις Κυριακες τοτε ουτε προπονηση δε θα χρειαστω :stuck_out_tongue:

1 Like

Η’ μαρκαρεις το @Lupin 2-3 φορες και μετα τα 5χλμ σου φαινονται σαν προθερμανση :stuck_out_tongue:

3 Likes

χεχε ρωτα και τον @martian :smiley:

1 Like