Βαριέμαι.Πειτε ότι σας κατέβει (Part 2)

@martian οτι πιο απροβλεπτο κυκλοφορει στα γιουροχουπς, εχω κινδυνεψει πολλες φορες να σωριαστω απο τις αποτομες αλλαγες κατευθυνσης του :stuck_out_tongue:

2 Likes

Ώστε έτσι κρατιέστε σε φόρμα εσείς και εγώ αγκομαχάω μετά το 20λεπτο.

2 Likes

Αν θες να βλέπεις την κλίση, τότε χρειάζεσαι τον τύπο της εφαπτομένης, δηλαδή κάθε φορά που βλέπεις incline θα κάνεις, απέναντι πλευρά (30m)/προσκείμενη πλευρά (1300m) και μετά *100 για το ποσοστό. Σου βγαίνει όσο λέει κι ο Παργαλάτσος περίπου δηλαδή 2.3%.

Αν μπορείς να το κάνεις μεταβλητό στο διάδρομο, παίρνε τα αντίστοιχα τρίγωνα και βλέπε πόσο είναι η κλίση κάθε φορά. Βέβαια δεν έχει το downward slope ο διάδρομος, αλλά κλαιν

2 Likes

Βάζεις έναν τσιμεντολιθο κάτω από την πίσω πλευρά του διαδρόμου, fixed

1 Like

Εχω κι εγω τσαμπε λυση.

Ειναι διαθεσιμο αν ενδιαφερεστε.

3 Likes

Ευτυχώς το σκέπασαν, δεν το άφησαν έτσι :sweat_smile:

326547515_915751989416756_8142824281660436510_n

1 Like

:fire: :fire: :fire:

2 Likes

Δεν θα ξεπερασω ποτε οτι οι ηλιθιοι οι Γερμανοι περσυ τους κοψανε στην προεπιλογη για το national final του τραγουδιου που θα πηγαινε Eurovision. Θα κερδιζανε την ψηφο του κοινου με τρομακτικη ευκολια και θα πηγαινανε και πολυ καλα στον διαγωνισμο.

3 Likes

γειά σας.
όπως πριν μερικούς μήνες, έτσι κ τωρα θελω μερικες πληροφοριες απο τους φίλους αθηναιους για την μετακινηση με μετρο.
Θα κατέβω λέω σε κανα μηνα για λαιβ leprous στο gagarin. Θα μένω πατησια σε ενα σπίτι και κοιτάω ποια ειναι η πιο γρήγορη μετακινηση με μετρό για την περιοχη που μένω απο τον συναυλιακό χώρο καθώς και αν θα εχω κάποιο πρόβλημα με τις ώρες κλεισιματος επειδη θα ειναι καθημερινή και δεν ξερω τι παιζει με τα δρομολόγια…
ευχαριστώ για τα ινφο!

Πατήσια σε ποιο σημείο;

κάτω

Οριακά το κόβεις και με τα πόδια τότε, κάνα 15-20 λεπτο είναι.

Τώρα αν θες οπωσδήποτε τρένο (ΗΣΑΠ), κοντινότερος σταθμός είναι η Αττική, γύρω στα 5-6 λεπτά.
Για την επιστροφή, το τελευταίο που πάει προς τα πάνω περνάει 0.39 σύμφωνα με το πρόγραμμα.

3 Likes

Δε χρειάζεται να ανησυχείς, το σπίτι που θα μένεις κατά πάσα πιθανότητα θα είναι σε απόσταση περπατήματος από το gagarin. Ενδεικτικά:

2 Likes

Άσε που στον γυρισμό θα έχεις δει Leprous και θα έχεις μεταμορφωθεί σε Πήγασο με φτερά άρα θα είσαι πίσω σπίτι σε 2 λεπτά.

2 Likes

χαχα ανυπομονώ φίλε μου!!

2 Likes

Χαζεύω στην τηλεόραση μέχρι να βγω έξω κι έχω βάλει ΣΚΑΙ, έχουν ρεπορτάζ για έναν από τους μάρτυρες της Novartis που τον συνέλαβαν και μα το θεό μλκες λένε τι είπε στο μέντιουμ του/χαρτορίχτρα σαν στοιχείο ότι είναι ένοχος. Κάνει μετά η Σία, είναι περίεργο που εμπιστεύεται τόσο πολύ το μέντιουμ του

σημερα με σταματησαν δυο γιαγιαδες και με ρωτησαν τι ειναι αυτο το logo στα σοκοφρετακια που αγορασαν γιατι τους ειπαν κατι κακα πραγματα και να μην αγοραζουν απο τα λιντλ
image
Εγω πρωτη φορα το βλεπω οποτε το γκουγκλαρα μπροστα τους και τους λεω ξερωγω καλο ειναι μην ανησυχειτε. Χωριζουν οι δρομοι μας αλλα μετα βλεπω ερχεται η κορη της μιας γυρω στα 40 και της λεει “καλα ρε μαμα δεν σου ειπα να μην τα παιρνεις αυτα; εχουν μεσα μαϊμουδες!”
O.o
ουτε καν βατραχο δλδ

8 Likes

Στον δρομο;

Σε μια πολυκατοικία