Βαριέμαι.Πειτε ότι σας κατέβει (Part 2)

Η αποζημίωση θα είναι κάτι. Αλλα τι να τη κάνεις;;; Αν εχουν καταστραφεί ιστορικά demos και βινύλια, αυτά δεν αποζημιώνονται με καμία αποζημίωση.

Κρίμα

κάποια εκκλησία πήρε το αίμα της πισω…

7 Likes

Ποτέ ξανά Sennheiser.

Κ κάπως έτσι γίνεται το σ/κ λίγο καλύτερο…

8 Likes

9 Likes

Μια μικρή χακιά, αν παίρνετε τηλέφωνο εξυπηρέτηση πελατών τράπεζα κλπ, και έχουν ρομπότ που ρωτάνε τι θέλεις, αν πεις “θέλω να μιλήσω σε υπάλληλο” σε βάζει κατευθείαν στην αναμονή. Πρώτη φορά μου έτυχε σήμερα να μου απαντήσει “για να σε συνδέσω σε τμήμα πες μου τι θες”, ξαναείπα επικονωνία με υπάλληλο και με έβαλε κατευθείαν

Ναι αλλά μετά πρέπει να μιλήσεις με κάποιον που ενίοτε είναι πιο χαζός από το ρομπότ

1 Like

2 Likes

Έχει ψωνίσει ποτέ κανείς σας τπτ από temu; Μπήκα να παραγγείλω τζαμάκι προστασίας για το κινητό και κατέληξα να κάνω λογαριασμό με ότι βλακεία κυκλοφορεί. Απλά δεν ξέρω τι παίζει με ασφάλεια και αν είναι καλό να βάλω τα στοιχεία τις κάρτας μ

Πήρα πριν κάνα τρίμηνο ένα μπουφάν στην εξωφρενική τιμή των 2,51 ευρώ . Εξαιρετική επιλογή γιατί τα ίδια εδώ ήταν τουλάχιστον στα 35. Μου ήρθε μετά απο 2 εβδομάδες περίπου χωρίς τελωνεία και άλλες χρεώσεις. Δε χρειάζεται να βάλεις κάρτα. Έχει και paypal

Θα σου πρότεινα να το αποφύγεις. Μέχρι και για εμπλοκή στο dark web έχει ακουστεί για το temu.

Δεν θα απορούσα αν αυτά που έχουν ακουστεί για το temu, είναι τα αντίστοιχα που ακούστηκαν για το skroutz όταν ο Μαρινάκης προσπαθούσε να κάνει να ακουστεί το Shopflix.
Το paypal είναι φίλος μας σε αυτές τις περιπτώσεις. 3 αγορές έχω κάνει απο εκεί, χωρίς κανένα πρόβλημα.

Εφόσον υπάρχει η δυνατότητα πληρωμής μέσω paypal είναι πολύ θετικό στοιχείο αυτό.

Παραμένουν βέβαια κάποιοι προβληματισμοί μου σε ό,τι αφορά την ασφάλεια, κυρίως λόγω των ΠΟΛΥ χαμηλών τιμών. Είναι μόνο το (ανύπαρκτο) κόστος παραγωγής; Ή μήπως έχουν να κάνουν και με άλλους παράγοντες;

Όλα αυτά λύνονται με τον πιο απλό τρόπο, δηλαδή μέσα από το app της τράπεζας (σίγουρα η εθνική). Μέσα σου δίνει την επιλογή να ανοιγοκλείνεις την κάρτα σου για συναλλαγές online, στο εξωτερικό, συναλλαγές POS, ακόμη και για το να τραβήξεις λεφτά από το ΑΤΜ, γενικά τα πάντα. Αν σε απασχολεί η ασφάλεια, απλά ανοίγεις και το κλείνεις όποτε θες εσύ και μετά μπορείς να δώσεις ακόμα και τους κωδικούς της κάρτας σου ελεύθερα.

1 Like

Όταν λες για ανοιγοκλείσιμο τι ακριβώς εννοείς; Να παίζεις με prepaid ας πούμε;

Όχι ρε, έχει ένα κουμπί on off. Ξέρεις πόσες φορές έχω πάει να πληρώσω με nfc και μου λένε δεν περνάει. Ανοιγκλείνεις τις λειτουργίες που σου δίνει η κάρτα

1 Like

:bangbang:

I had no clue

Παίζει να ξανάρθω σύντομα και να σου πω “ενκουκού μου να σε φιλήσω”

2 Likes

2 Likes

Ναι δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς μ’ αυτό αλλά μια χαρά, Σον από τους λίγους συμπαθείς του σιναφιού σου.

1 Like

Σου δείχνει που να φιλήσεις

1 Like