Paul Di'Anno vs Bruce Dickinson

Dickinson από εμένα…

Ενταξει οι Maiden κάνανε τους καλύτερους δίσκους/περιοδείες τα πάντα όλα με Bruce! Από την άλλη βέβαια το ομώνυμο παραμένει το δεύτερο αγαπημένο μου δισκίο.
ΑΝ είχα γνωρίσει τους Maiden το '79 τότε ίσως να ψήφιζα DiAnno.

Ψηφιζω Dickinson ομως, πραγματικα, τι δισκαρα το Killers8O

Ειναι ναι…8)

Dickinson σιγουρα καλυτερος ως τραγουδιστης…αν και οι δισκοι με Di Anno ειναι κι αυτοι πολυ ωραιοι…Blaze Bayley κανεις:p???

Και μονο που αναφερεις τον bayley σε θρεντη/συκριση Dickinson με Di’anno ειναι ιεροσυλεια. Και αφου εισαι αμπαλος, καλα κανεις και ψηφιζεις Dickinson. :stuck_out_tongue:

Di’anno λεμε ρε τραγια!

Ο Ντίκινσον έχει καλύτερη φωνή, οι δίσκοι των Μaiden μεχρι το Brave New World (μέχρι τον τελευταίο δίσκο τους δηλαδή :stuck_out_tongue: ) και με εξαίρεση την παρένθεση του Blaze Bayley (αλήθεια αυτός γιατί δεν μπαίνει στο poll;) ειναι πολύ πιο ποιοτικοί από τα δυο αλμπουμ που έβγαλαν με τον Ντι Ανο (προσωπική άποψη αυτά,ε) αλλά αυτή η πανκίζουσα μεταλ ατμόσφαιρα των δυο πρώτων δίσκων είναι άλλο πράγμα ρε γαμώτο. Όπως είπε και ο Έλανορ, η λογική λέει Ντικινσον, η καρδιά λέει Ντι Άνο. Και πόσο θα γούσταρα να τους έβλεπα στο ΑΝ με Ντι Ανο δεν λέγεται…

:lol3::lol3::lol3::lol3:

B.D. era

…μια ιδεα ειπα βρε αδερφε:p!Παντως, και για να τελειωνουμε, Dickinson και ξερο ψωμι

Πςςς ! Ονειρο ! Να εχεις τους maiden των 2 πρωτων δισκων σε ενα μαγαζι που χωραει
400-500 ατομα και να εχεις τον Di’anno στα 3 μετρα.
ΚΟΛΑΣΗ!

Εδω μπαινει ο θεος σε συγκρισεις και μας πειραξε ο Bailey’s;;;

Εχε χαρη που μιλαμε για Iron Maiden/Killers και το αφηνω να περασει by. :smiley:

Ντι Αννο ερα γιατι το αγαπημενο μου αλμπουμ απο δαυτους ειναι το ντεμπουτο τους.

εγω πιστευω οτι τα τραγουδια που ειπε ο Di anno δεν μπορει να τα πει τοσο καλα ο Dickinson κ αντιστροφως… στο live after death ,νομιζω,προαπαθισε να τραγουδισει το killers κ κατα τη γνωμη μου ξεφτιλιστηκε… ουτε το prowler μου αρεσε απο dickinson, το iron maiden καλα το παει…σαν φωνη χαλαρα dickinson αλλα η αλητεια που βγαζει ο di’anno δεν πιανεται…

Γνωμες, αλλα το “ξεφτιλιστηκε” ειναι τεραστια υπερβολη.

Επισης, στο Live After Death δεν ειπε Killers. :smiley:

(Απ’ οσο θυμαμαι, παντως, οντως το εχει τραγουδησει.)

Παραδειγματος χαριν, ομως, για μενα Phantom Of The Opera, Prowler και Remember Tomorrow (ειδικα το τελευταιο) γινονται αλλα κομματια με την παρουσια του θεου (προς το καλυτερο ε :p).

Όχι μόνο το έχει τραγουδήσει, αλλά το έχει πει καμιά 500ριά εκατομμύρια φορές καλύτερα από το πρεζάκι (το οποίο αγαπάμε πάντα, αλλά):

Άντε γιατί έχω αρχίσει και εκνευρίζομαι.

http://www.youtube.com/watch?v=t5jaRipA5_M

http://www.youtube.com/watch?v=iDPtvezRo8U&feature=related

Χμ μετά την υπεροχή του Lowe απέναντι στο Messiah έχουμε και αυτό εδώ:lol::lol::lol:. Ρε ψευτοαιρετικοί που πάτε ρε ξεβράκωτοι ΣΤΑΓΓΟΥΡΙΑ ρε? Η σύγκριση είναι επιπέδου Pavarroti Vs Catman σε 1 σε 2 και 10 επίπεδα παραμέσα. Κατά τα άλλα αγαπάμε τον Dianno αλλά αν δεν τραγουδούσε σε αυτό το συγκεκριμμένο υλικό δε θα τον ήξερε όχι η μάνα του αλλά ούτε η μαμί που τον ξεγέννησε.

To Ιron Maiden είναι δισκάρα!!!
Ίσως ένας από τους καλύτερους δίσκους που έχει βγεί!!!
Άλλα επείδη εδώ ψηφίζουμε frontman/era χαλαρότατα ψηφίζω bruce…
Και μου αρέσει περισσότερο και κακά τα ψέμματα…όταν λες maiden ο bruce σου έρχεται σαν εικόνα…

http://www.youtube.com/watch?v=MjAQSlTVcYI

Στα 47 του το λεει 56356413256412 φορες καλυτερα απο τον Di Anno…