Pc problems\αποριες

Εχει κανει κανενας συνδεση με Inalan?
Διαβαζω πολυ θετικα σχολια και δεν ειχα ιδεα.

Συναδελφος στο γραφείο και δηλώνει πολύ ευχαριστημένος. @toxikos να για ποια εταιρεία σου έλεγα χθες!

Ειναι δωρεάν;;;;

Αν καταλαβαίνω καλά, χρειάζεσαι ένα vpn που να σου δίνει ελληνική ΙΡ όσο είσαι σε άλλη χώρα. Το Tor (όσο το χρησιμοποιούσα) δεν έκανε αυτό, αφού δεν είχες δυνατότητα επιλογής ΙΡ. Απλώς κρύβει μέσω άλλων σέρβερ τα ίχνη σου και την πραγματική σου ΙΡ. Το Hola το έχω παρατήσει από χρόνια, αλλά νομίζω ότι έδινε την επιλογή για Ελλάδα. Αν δεν σου δούλεψε, υπάρχουν αρκετοί λόγοι που δεν είναι εύκολο να αναλύσουμε τώρα.

1 Like

Αυτό ακριβώς ήθελα. Το hola δούλευε αρκετά καλά μέχρι να αρχίσει κάποια κολλήματα και έπρεπε να βάζω την ελληνική ip 10 φορές μέχρι να πιάσει. Συν ότι διάβασα παρα πολλά σχόλια, που έλεγαν μακρυά από το hola.

Δεν ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν πολλα που να δινουν ελληνικη ΙΡ, ποσο μαλλον να ειναι και δωρεαν :confused:

1 Like

Παιδια ενα χαζοπροβλημα. Ολη μερα σημερα οταν παω να μπω στο facebook μεσω του μοζιλα, αδυνατει να φορτωσει και αμεσως με πεταει σε μια αδεια σελιδα.

Εκανε restore to default settings, καθαρισα κουκις κτλ. Τιποτα.
Στην σελιδα κινητου m.facebook με βαζει.
Επισης απο το Chrome μπαινω κανονικα. Το ιδιο ισχυει και απο το κινητο, ειτε απο Browser ειτε απο το απληκεησον.
Καμια ιδεα κανει τι μπορω να κοιταξω?

Σε αντίστοιχες περιπτώσεις με άλλες σελίδες, κάνω εκκαθάριση cache. Δεν ανέφερες ότι το έκανες, γι’ αυτό το λέω.

https://support.mozilla.org/en-US/kb/how-clear-firefox-cache

1 Like

Ψαχτηκα τωρα λιγο. Υπαρχει το facebook white screen of death. Εχει διαφορες λυσεις. Για να δουμε

1 Like

εχω ακριβως ιδιο προβλημα.αν το λυσεις πες μου και μενα τι έκανες

Εκανα αυτο που λεει εδω απο το 4¨50


Το κανα και εδω ρηπορτ
https://m.facebook.com/bugnub/?source=SideMenu

Και τελικα εφτιαξε σε καποια φαση μονο του. Δεν ξερω τι βοηθησε. Απο οτι διαβασα επανερχεται σε καποια φαση συστημικα. Απλα μπορει να παρει μερες. Σε πολλους η λυση στο βιντεο λειτουργει. Εμενα μαλλον βοηθησε το ρηπορτ

1 Like

Θα το δοκιμάσω το απογευμα

1 Like

εφτιαξε απο μονο του τελικα…

1 Like

Κεφάλαιο VPN. Θέλω ενίοτε να φαίνεται ότι είμαι στην Αμερική. Αναπτύξτε όποιος ξέρει, ρεμάλια :stuck_out_tongue:

Ο opera έχει ενσωματωμένο vpn πέραν του οτι είναι εξαιρετικός browser. Αν θυμάμαι καλά διαλέγεις continent και αυτό σε πετάει σε όποια χώρα έχει server, θες Αμερική ή US? Λεω αν θυμάμαι, γιατί έχω NordVpn που είχα πετύχει καλή τιμή για 3 χρόνια και είμαι καλυμμένος

1 Like

Αυτό ίσως ήταν το πιο εύκολο vpn task που μου εχει βαλει κανεις:

Υπάρχει και πρόσθετο σε Mozilla. Για αμερικάνικη ΙΡ υπάρχουν πολλα vpn που κανουν τη δουλεια τους. Αν δεν σου κανει αυτο, στειλε μνμ.

1 Like

Η επιλογή που έχει ο Opera είναι Ευρώπη-Ασία-Βορεια και Νότια Αμερική. Προσωπικά δεν έχει τύχει ποτέ να χρησιμοποιήσω κάποιον επί πληρωμή, με καλύπτει μία χαρά μιας και θα συμφωνήσω ότι είναι για μένα ο ελαφρύτερος, εύκολος και αρκετά παραμετροποιήσιμος browser. Ας δοκιμάσεις Παντελή το VPN του και αν δεις ότι δεν σου κάνει τότε πας αλλού.

2 Likes

Ευχαριστώ σας παιδιά όλους! Opera δε χρησιμοποιώ, δυστυχώς. Δοκίμασα αυτό που πρότεινε ο @jonkyr, το addon του Chrome, και έγινε αυτό που ήθελα.

Τόσο πολύ αξίζει ο Opera; Εγώ είμαι του Firefox εδώ και πάρα πολλά χρόνια, από έκδοση πριν από την 1 φανταστείτε, όταν ο @nnnkkk πήγαινε Δημοτικό, λέτε αξίζει να επιχειρήσω αλλαγή; Η αλήθεια είναι ότι ο Firefox μου πέφτει αρκετά βαρύς.

3 Likes

Για να ειμαστε ειληκρινείς ο καλύτερος browser είναι ο brave. chromium based, χωρις τρακερς και με αυτόματο μπλοκαρισμα διαφημήσεων. γρήγορος, ελαφρύς, συμβατός. (ενσωματώνει τορ) και γενικά είναι ωραίος. μαζί με firefox αρκετά πειραγμένο, είναι επιλογή στα 2 pc και στο κινητό μου.

Στο FB, μπορεί να ήταν και απλό outage.

Εμένα τα built in feats που έχει ο opera και μου αρέσουν είναι, αριστερά στην μπάρα έχω διάφορα shortcuts όπως το messenger και δε χρειάζεται να ανοίγω νέο tab, έχει ενσωματομένο adblocker, έχει vpn ( οκ δε το χρησιμοποιώ όταν είμαι σε συσκευή μου ), έχει το myflow που στέλνω ό,τι θέλω μεταξύ συσκευών μου και τα έχω διαθέσιμα όποτε θέλω ( στέλνω links και αρχεία ), είναι εξαιρετικά πιο ελαφρύς από τον Chrome, μπορείς να κάνεις mute από το tab ( θυμάμαι το είχε και ο Chrome αυτό αλλά από ένα σημείο και μετά δεν μπορούσα να το κάνω ), έχει tab preview και τέλος σπάμε τα μονοπώλια, οκ χρησιμοποιώ google search γιατί είναι η καλύτερη μηχανή αναζήτησης αλλά δε χρειάζεται και τον browser της google, αν συνδεθείς στο google account σου από τον Opera είσαι μια χαρά. Δεν ξέρω τι υποστηρίζουν οι άλλοι browsers και ποια από αυτά τα feat είναι μοναδικά στον Opera, αλλά εμένα μου κάνουν, κοντά ένα χρόνο τώρα με έχει βολέψει πάρα πολύ.

edit: Πολύ καλό και το video pop out/picture in picture, βάζω screenshot γιατί βαριέμαι να το εξηγώ, αυτό που φαίνεται είναι το youtube που παίζει

download (5)