Pc ή παιχνιδομηχανή?

Pc επειδή τώρα πιά παιχνίδια σπάνια παίζω videogames και αυτά επιλεκτικά, οπότει δεν έχω λόγο να δώσω τόσα χρήματα για κάτι που χρησιμοποιώ περιστασιακά. Αν μια μέρα βγάζω απ’ τη δουλειά μου τόσα πολλά λεφτά που να μην έχω πρόβλημα να αγοράσω και τα 2, τότε οκ, αλλιώς pc και πάλι pc.

Το pc κάνει πολλά πράματα πέρα από τα video games, αυτό είναι ένα συν. Άσε που είναι πιο εύκολο να βρεις ένα game. Όμως οι απαιτήσεις αυξάνονται, όλο αναβαθμίσεις θέλουνε.

Οι κονσόλες καλές κι αυτές, σίγουρα προσφέρουν μια πιο ολοκληρωμένη gaming εμπειρία. Και εκεί όμως οι τιμές είναι σχετικά υψηλές (αν και τώρα πρέπει να έχουν πέσει) και πλέον θες και καλή tv.

Δε παίζω πλέον games, οπότε δε μου κάνει τίποτα. Το αρχαίο pc μπορεί όμως να σηκώσει ηρωικά κάνα football manager και το playstation 1 περιμένει να το ξεθάψω και να ξαναζήσω μοναδικές εμπειρίες με παιχνίδια διαμάντια.

PC για δουλεια και MMoS
Console για games .

Παιχνιδομηχανή.Έχει κάτι πιο ζεστό,πιο ‘‘υπήρξα παιδί’’.Το pc μου φαίνεται πάντα ξενέρωτο και άβολο για gaming.Ειδικά το δικό μου που κολλάει. :?

Ψήφισα και τα δύο ωστόσο το PC το θεωρώ πρωτεύον…