PENTAGRAM,live in Athens!18/04/2011!

Άντε να κοιμηθείς μετά από τέτοιο live τώρα…

Φοβάμαι ότι θα βλέπω εφιάλτες με τις γκριμάτσες του γερο-Bobby

[SPOILER][/SPOILER]
Αργότερα τα υπόλοιπα…

Πόσο υπεργαμάτα ήταν? Πόσο τέλεια?
Εντάξει, ο Bobby τεράστια φυσιογνωμία, ρίξαμε πολύ γέλιο με τις γκριμάτσες του και την παρουσία του πάνω στη σκηνή (ειδικά ένα δολοφονικό βλέμα που μου έριξε όταν τον περίμενα για φωτο στην έξοδο στις σκάλες ήταν πραγματικά γαμάτο, ο ορισμός της παράνοιας). Όσο για τον Γκρίφιν, εντάξει, ο τύπος είναι τεράστιο κιθαρόνι. Πολύ δεμένη η μπάντα και πάνω απ όλα πολύ πορωμένη.
All your sins ολοι πάνω κάτω, Relentless αποθέωση.
Μπράβο και στον κόσμο, χτυπηθήκαμε όλοι και γενικά υπήρχε συνεχής παλμός και στον κόσμο και στην μπάντα.
Οι Lucky Funeral καλοί, πρώτη φορά τους έβλεπα και μ άρεσαν, οι Infidel και αυτοί καλοί για το είδος τους αλλά κάπου κουράστηκα.
Άντε, πάντα τέτοια live μάγκες.

ΥΓ. Τελικά μετά στο Roi Mat έσκασαν μύτη? Εμείς μέχρι τις 2.20 περιμέναμε περίπου και μετά φύγαμε λόγω αυπνίας και πρωινής δουλειάς.

ΓΑΜΗΣΑΝ. απίστευτοι όλοι,δεν εχω να προσθέσω τίποτα στα περί του συγκροτήματος. [SPOILER]βλάκα με την νταρκ τρανκιλιτι άμα σε ξανακουσω να φωνάζεις μπη φοργουόρντ δεν ξέρω και γω τι θα γίνει.[/SPOILER] τσιρς σε όλους όσους γνώρισα/είδα, κ ένα σπεσιαλ \μ/ στον γρακχο.:oops:

Φίλε μήπως στην είσοδο ήσουν με μια μαύρη μπλούζα St Vitus και έπεινες κάτι μπύρες με ένα άλλο τύπο?

Δεν ήμουν ο μεγαλύτερος φαν των PENTAGRAM, πιθανότατα δεν γίνω ποτέ αλλά το να βλέπω ιερά τέρατα της μουσικής μου να τα δίνουν όλα πάνω στη σκηνή, να είναι εδώ μπροστά μας 35 χρόνια μετά, είναι ΜΟΝΟ ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ. Και ένα τεράστιο χαμόγελο στο τέλος του λάηβ.

Φανταστικό λάηβ, φανταστικό κοινό.

Τσιρζ σε γνωστές φάτσες και νέες γνωριμίες (Faust & eNick).

[SIZE=“5”]Νταξει δεν υπαρχουν λογια για το λαιβ να πουμε και φαρφαρες απλα[/SIZE]… [SIZE=“6”]ΚΟΚΑΛΟ[/SIZE] :drunk::drunk::metal::metal::metal::metal:

Πόσο κρίμα να μην παίζουν και εδώ πάνω γαμώτο… ζηλεύω άπειρα!!!

:p:p:p
Mε λίγα λόγια, αυτό…
Ντάξει, ήταν έμορφα.
Μου αρέσει που το ρόκιν πάει οργανωμένο χωροταξικά!
Γνώρισα και Faust και Therion, και ήπιαμε και φάγαμε και χορέψαμε και απ’όλα :thumbup:

Καλημέρα αγαπούλες.

Γουέαρ του φάκιν μπιγκίν για χτες.

Για μένα έγινε πραγματικότητα ένα μουσικό και συναυλιακό όνειρο, απ’ τα μεγαλύτερά μου βασικά. Οι Pentagram ήταν το μόνο από τα 3 αγαπημένα μου doom συγκροτήματα που δεν είχα δει live, αλλά χτες έγινε κι αυτό και… και…

Άστο ρε γαμώτο. Τί να πω δηλαδή για την πιο cult και τίμια μορφή στο σκληρό ήχο, τον Μπόμπι. Τί να πω για τον τεράστιο κιθαρίστα Victor Griffin, του οποίου είχα την τιμή μάλιστα να σφίξω το χέρι στο after. Τί να πω για το τέρας της rock μουσικής που λέγεται Pentagram.

Ένα μεγάλο hail σε όλο τον κόσμο που βρέθηκε χτες στο Αν, δεν έχω δει συγκρότημα να αποθεώνεται έτσι εδώ και πολλά χρόνια. Special cheers στη φορουμοπαρέα που σε άλλο ένα live άφησε το στίγμα της, έτσι απλά. Άπειρα πινκς στους comrades of doom Ignorant Pig και brain.d3d, στη μπουγάτσα το Θεριό που μπορεί να μας έσπασε τ’ αρχίδια κανονικά αλλά ντάξει, είναι λατρείας, στο ιπτάμενο ψηλό γίδι που κάτι ήξερε, στην πάπια που ήταν (again!) στη γκοσμάρα της, στους Keyser και Faust που επιτέλους γνωρίσαμε από κοντά και σε όλους τους άλλους.

Άντε να δούμε και Lamented Souls τώρα (λολ, πότε;).

μπλούζα αν εννοείς τισερτ όχι,φούτερ ναι :stuck_out_tongue:

ναι, φουτερ! :stuck_out_tongue:
νομίζω σε κάποια φωτο στο σχετικο thread σε ειχα δει μια φορα. τεσπα, σε καποιο αλλο live μιλαμε. τσιρς anyway.
Παντα τετοιες συναυλιες να χουμε :stuck_out_tongue:

Τέτοιο λαϊκό προσκύνημα είχαμε να δούμε από Sabbath στη μαλακάσα πάντως ε!
Πιο συγκινητικό λάιβ της πενταετίας με άνεση.

Δηλαδή ήταν καλύτερο από Vitus;

Για μένα ναι.

Σιγά μη σε πιστέψω εσένα, παλιογκρούπη. Αύριο-μεθαύριο, θα έρθουν τίποτα Witchfinder και θα βάλεις τα ρούχα σου αλλιώς.

:stuck_out_tongue:

εγω ηθελα και μπη φοργουορνντ.σκατα λαηβ.

μαλακες ο σβερκος μου εχει γινει τσιμεντο δεν μπορω να κουνηθω

ΤΟ ΞΕΡΑ ΕΣΥ ΜΟΥ ΤΟ ΗΠΙΕΣ ΤΟ COGNAC._
Να μάθεις να μην πίνεις, κάνει κακό.

(κι εγώ παλεύω με γερό hangover, η αλήθεια είναι…)

Θεριέ σκουληκαντέρα ακόμα να το βουλώσεις βλέπω μωρή μπαγιάτικη μπουγάτσα.