Pestilence, benediction, grave, 28 απριλιου αθηνα!

Γιατι οχι; Τσαμπα ειναι!

βεβαια δεν παιζουν τιποτα απο consuming impulse οι pestilence , το κορυφαιο κοπρολαγνικο δημιουργημα τους αλλα καλο ειναι κ το testimony of the ancients.Λογικα θα παιξουν τα περισσοτερα απο το νεο τους που αναμενεται τον ερχομενο Μαρτιο.Kαι οι Grave θα μας πορωσουν με μεταλ και τιμιο τροπο.

Λογικα θα ειναι ενα γαμομανιδικο λιβε και εμεις εχουμε αρχισει να τον παιζουμε απο τωρα για προπονηση.

κατεμε δεν ειναι κακο αρκει να μην το παρακανουμε , αλλα τι να κανουμε το λιβε θα ειναι και γαμώ να ούμε

εχω την αντυπωση πως το συγκεκριμενο πακετακι θα ερθει και απο Θεσσαλονικη μερια…

θα έρθει πλην Benediction

Γιατι ? Βαριουνται την διαδρομη οι συγκεκριμενοι ? :stuck_out_tongue:

ναι τους κουράζει ο καρβουνιάρης :stuck_out_tongue:

Κρίμα όμως ρε γαμώτο, τόσο τέλειο ηβέντ και οι Θεσσ/κεις να το δουν μισό… :frowning:

Λοιπον υπαρχουν νεα απο Pestilence μερια

εβαλαν απο το αλμπουμ που θα βγαλουν το μαρτιο ενα κομματι στο myspace,
αρκετα καλο ακουγεται , πορωτικο οπως πρεπει αλλα κατι φαινεται να λειπει
κ τα φωνητικα δεν ειναι ο παλιος πορωτικος mamelli

επιπλεον κατι ανησυχητικο
στις λιστες του myspace πλεον δεν υπαρχει η συναυλια στις 28 απριλιου
ενω αλλες υπαρχουν

ελπιζουν να ερθουν κ να μην ακυρωθουν,οπως κ να’χει ειναι νωρις για να πουμε ακομα
αν τελικα θα ερθουν

ιχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ τι λες???ελπίζω να μην ακυρωθείιιιιιι

Μικρη διορθωση. Η συναυλια ανακοινωθηκε απ το myspace των Benediction. Γι’ αυτο κι εγραφε μονο για Αθηνα.

Απ οτι ειδα το εχουν κανονικα. Μη μασατε ρε. Το live θα γινει και θα σπειρει.

τρομαξα…
:lol::lol::lol::lol::lol:
ΑΝΤΕ ΓΑΜΩ! PESTILENCE REEEEEEEEEEEEE

ουουουουφ
για να το λεει ο angmar (=godfather) θα παιξουν

οποτε γαμωωωωωωωωω

Aντε και επίσημα ανακοινώθηκε από το myspace των Pestilence:D

Γιατί έχει πέσει για ύπνο αυτό το τρυφερό θρεντ???
Ας ξυπνήσουμε…θα κάνω εγώ την αρχή γράφοντας αυτά που φαντασιώνομαι στον ξύπνιο μου και ονειρεύομαι στον ύπνο μου ότι παίζουν οι 2 από τις 3 μπάντες,δεδομένου ότι Grave δεν έχω ακούσει ποτέ
Γενικά θα τα γράφω ανα αλμπουμ εκτός από μια μίνι παρεμβολή που θα κάνω στους Benediction…:smiley:

Πάμε…Benediction
Subconscious Terror
Spit forth the dead(καλά σιγά μη παίξουν τπτ από το Subconscious Terror αλλά λέμε τώρα…)
Child of Sin
Undirected Aggression
Born in a Fever
The Grand Leveller(για χρόνια νόμιζα ότι leveller σημαίνει μοχλός μπουχαχαχχα)Οκ το ξέρω ότι αυτά είναι 4 διαδοχικά τραγούδια αλλά δε με νοιάζει…
Ωχ και τώρα ξεκινάνε τα δύσκολα…ουφ

Paradox Alley
Nightfear
I bow to none(εδώ είναι που πάει η παρεμβολή γιατί στο καπάκι θέλω να παίξουν το Diary of a killer από το organised chaos επειδή έχει εκείνο το στιχάκι “Told me a thousand times to bow, But I’ll bow to none, they should know by now”)
Blood from Stone

Τώρα το the dreams you dread είναι μια ιδιάζουσα περίπτωση γιατί είναι το 1 τους που άκουσα και όταν το ακούω ξεχνάω όλα τα υπόλοιπα…και επίσης το έχω αποθημένο γιατί το 2002 δεν έπαιξαν ούτε νότα…:frowning:
Soulstream
Denial(οκ κάθε φορά που το ακούω θέλω να μπω στο ηχείο να τραγουδήσουμε μαζί)ΣΠΑΣΤΑΑΑΑΑΑ
Path of the Serpent
και φυσικά το the dreams you dread,γιατί απλώς είναι το ιδανικό κλείσιμο για το album μια που πραγματοποιεί αυτό που υπόσχεται ο τίτλος…

Magnificat
Deadfall
Grind Bastard
The Bodiless

Suffering feeds me
το προαναφερθέν diary of a killer
nothing on the inside

The grey man
Wrath and Regret
As her skin weeps
Cold, Deathless, Unrepentant(για κάποιο λόγο ο τρόπος που τραγουδάει μου φέρνει στο μυαλό το Crionics των slayer και ο mid tempo ρυθμός του είναι ΓΑΜΑΤΟΣ)

Pestilence…κι εδώ δυσκολεύμαι γμτ…

Parricide
Subordinate to the Domination
Chemo Therapy
Bacterial Surgery

Suspended Animation
Chronic Infection
Deify Thy Master
Reduced to Ashes

Επειδή ΞΕΡΩ ότι δε γίνεται να παίξουν όλο το Testimony of the Ancients θα το ΕΠΑΙΖΑ ικανοποιημένη αν έπαιζαν τα εξής
(με τις εισαγωγές τους προφανώς…)
Twisted Truth
Land of Tears (είναι και video clip μη τρελαθούμε)
Testimony
Presence of the Dead

Το τελευταίο δε το έχω ακούσει και τόσο πολύ-δλδ με τον καιρό μπορεί να αλλάξω γνώμη αλλά επί της παρούσης έχω ξεχωρίσει τα ακόλουθα.

Horror Detox
Synthetic Grotesque(το κορυφαίο τραγούδι του album)
Dehydrated II(ίσως τα παίξουν κολλητά με το Ι χιχιιχ)
Ressurection Macabre

Γενικά το album μου αρέσει αν και έχει κάτι εντελώς τεχνικά περάσματα τα οποία δε σηκώνουν τα αυτιά μου.Επίσης δε με πειράζει να μην παίξουν νότα από το Spheres,αλλά ίσως δεν είναι και τόσο εφικτό αυτό μια που στο line up είναι ο Choy… αυτάααα!!Αντε ξυπνάτε και πείτε κι εσείς τη γνώμη σας!!!

VIOLATION OF DOMAIN!!!

:band:

omg το ξέχασα η άθλια!!!

Πλακα με κανεις;!;!;!
Κανονικα πρεπει να παιξουν ΟΛΟ το Spheres, ΟΛΟ το Testimony, να μην ακουμπησουν καθολου το καινουριο (μιας και δεν το εχω ακουσει ακομα, και δεν νομιζω να προλαβω πριν το live) και μετα καπακια ΟΛΟΚΛΗΡΑ τα Impulse και Maleficarum…
Αν και ετσι θα ξεφυγουν πολυ απο αποψη διαρκειας, οποτε μια μονο λυση υπαρχει… Να αρχισει το live στις 3 το μεσημερι ( 8O ), γιατι ετσι κι αλλιως πρεπει και οι Benediction να παιξουν κανα 4ωρο (για να φυγουμε ευχαριστημενοι) και οι Σουηδοι πιο πριν κανα 3ωρο

καλά προφανώς περι ορέξεως κολοκυθόπιτα…this was my fantasy ο καθένας έχει δικαίωμα στη δική του.:stuck_out_tongue:
θες όλο το Spheres?κομπλέ.:slight_smile:

Grave ΡΕ!!!

ετσι:!:

Διαμαρτυρομαι! Που ειναι το Out Of The Body; [-X