Pharaoh

Θελω να μαθω περισσοτερα για αυτη τη μπαντα.Οποιος εχει ακουσει και εχει γνωμη-σχολια,καλοδεχουμενα:wink:

Φαντάζομαι πώς εννοείς τους Αμερικανούς powerάδες. Έχουν κυκλοφορήσει 2 albums. To After The Fire (2003) και το The Longest Night (2006) To Longest Night πού είχα ακούσει όταν είχε βγεί δεν μου είχε αρέσει ιδιαίτερα. Με περισσότερες ακροάσεις όμως η άποψη μου έχει βελτιωθεί. To After The Fire θα έλεγα ότι μου αρέσει περισσότερο.

Για περισσότερες πληροφορίες ρίξε μιά ματιά στην ιστοσελίδα τους: http://www.solarflight.net/

δηλαδη αξιζει να ψαξω?

Εχει κάποια mp3 για κατέβασμα στο site τους. Κάνε μία προσπάθεια κι αν δεν σου αρέσουν σου δίνω τα λεφτά σου πίσω! :slight_smile:

δεν ειναι η μπαντα που τραγουδα ο tim aymar που κανε τα φωνητικα στο control denied???

ΥΓ.δεν θα τανε καλυτερο να ανοιξουμε ενα θρεντ για πληροφοριες για διαφορες μπαντες,απο το να ανοιγει ο καθενας θρεντ για οποιαδηποτε μπαντα??

signal, ναι, αυτοί είναι. το περσινό “longest night” ήταν από τους πολύ καλούς heavy metal δίσκους της χρονιάς. ανώτερο από το “after the fire” κατά τη γνώμη μου και έχει μέσα το “By the Night Sky” που είναι τραγούδαρος μεγάλος. συνολικά, ο ήχος του γκρουπ είναι μια μίξη nwobhm/maiden/us metal. κλασικό μέταλ εν ολίγοις, οπότε παοκτσή μην τους ακούσεις γιατί είναι ανέμπνευστοι. από την άλλη φέρνουν σε μέιντεν!!!

Δε νομιζω.Αν εγω ηθελα να παρω πληροφοριες για κατι συγκεκριμενο,θα πρεπε να ψαχνω σε ενα θρεντ που λογικα θα παρει μεγαλες διαστασεις σε ποστ.Μια χαρα ειναι ετσι,το ιδιο ειναι.Οσοι ξερουν για τη μπαντα ποσταρουν,οσοι παλι θελουν να μαθουν πληροφοριες διαβαζουν

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Φιλε Παοκτση τσεκαρε αφοβα!!Oi Pharaoh εχουν βγαλει 2 πολυ καλους δισκους παραδοσιακου metal!
Ειδικα το Longest Night το εχω λιωσει!!Και με καταπληκτικα φωνητικα απο των τραγουδιστη των Control Denied!

ναι απλα,ξερεις ποσες μπαντες του βεληνεκους των pharaoh υπαρχουν???δεν μιλαω αν αξιζουν η οχι!
απλα φαντασου ο καθενας που δεν ξερει μια μπαντα να ρωταει πληροφοριες για αυτη!
και απο τη στιγμη που υπαρχει το myspace και τα sites των περισσοτερων μπαντων εχουν δειγμα της μουσικης τους το βρισκω λιγο ανωφελο.
εξαλλου μπορει να χαν και ενα στατους love them or hate them,και να γραφανε και οσοι δεν τους χωνευουνε.
θα βγαζες ακρη??
καλυτερος κριτης ειναι το αυτι σου. :slight_smile:

έκανα νέο ρεκόρ στο forum digging?! :stuck_out_tongue:

από τα πιο ωραία και φρέσκα συγκροτήματα που χω ακούσει στον “κλασσικό” χώρο τα τελευταία χρόνια. δεν έχω ακούσει το πρώτο τους ακόμα, αλλά τα 2 τελευταία τα χω λιώσει. το [B]the longest night[/B] μ’ αρέσει ένα κλικ παραπάνω, ενώ το [U]by the night sky[/U] είναι μάλλον το καλύτερο τραγούδι τους… ο aymar έχει φωνάρα!

τα cds τους βρίσκονται και από cruz del sur σε πολύ καλές τιμές.

Τι τραγουδαρα ειναι αυτη ρε μαλακα !!! 8O8O
8 λεπτα μαγειας και πορωσης με απιστευτους ρυθμους και μελωδιες !!! :bow::bow:
By The Night Sky κυριοι… 8) :respect:

έχεις κι έναν λόγο παραπάνω να στηρίζεις :stuck_out_tongue:

To ομώνυμο από τον πρώτο δίσκο (after the fire) θερίζει στην κυριολεξία.

Από τις αγαπημένες μπάντες :slight_smile:

πλησιάζει σιγά σιγά ο νέος full length δίσκος ονόματι [B]Bury the Light[/B].

tracklist

[ol]
[li]Leave Me Here to Dream
[/li][li]The Wolves
[/li][li]Castles in the Sky
[/li][li]The Year of the Blizzard
[/li][li]The Spider’s Thread
[/li][li]Cry
[/li][li]Graveyard of Empires
[/li][li]Burn With Me
[/li][li]In Your Hands
[/li][/ol]

κι εξώφυλλο

αν και δεν είχα μεγάλη επαφή με τα προηγούμενα, το’χω ψιλολιώσει,
πολύ καλό…
castles in the sky και cry κομματάρες, ικανές να κάνουν τη διαφορά.
αυτό μάλιστα, είναι πάουερ σωστό & τίμιο

Πωπωπωπω τι γαμηστερό κομμάτι είναι αυτό?8O Αγαπάμε Tim Aymar με τη φωνάρα του!:smiley:

Βρες και ακου τα απαντα απο Pharaoh.To The Longest Night θεωρω ως τον καλυτερο τους χωρις να εχω ακουσει ακομα τον καινουριο.Παντως οι Fool’s Game,η μπαντα του κιθαριστα των Pharaoh μαζι με την φωναρα των Manticora,δυστυχως δεν ειναι κατι το κορυφαιο.Μου αρεσε οσο το ακουγα αλλα δεν εμεινε τπτ μεσα μου:-k

ετούτοι όταν γράφουν κομμάτι για SKY σεληνιάζονται, έτσι? όχι μαλακίες…

[B][U]Pharaoh - Castles in the Sky[/U][/B]

Aymar φωνάρα, pouτάνα όλα.

Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει αναφερθεί το Be Gone του 2008. Είναι το αγαπημένο μου από αυτή την πολύ καλή μπάντα us power. Δύο κομματάρες από κει:
στιβαρό και αγέρωχο

καταιγιστικό

δισκάρα είναι κι αυτή κι έχει και το καλύτερο εξώφυλλό τους!

[SPOILER][/SPOILER]

[U]NO REMAINS[/U] λέμε.