Phil Anselmo

χαχαχαχ ο ορισμός της αστοχης απάντησης. δεν μου απάντησες ομως.

μα δεν με ρωτησες κατι για να σου απαντησω.

Σχολίασε απλά. Αυτά που ανέφερες γιατί σ ενοχλού στον Ανσελμο και οχι στους Μανοβαρ πχ?

[SIZE=“2”]Λοιπον το θρεντ εχει ως εξης:[/SIZE]

[SIZE=“3”]’’ Phil Anselmo: α) Θεος β) Καραγκιοζης γ) Αδιαφορος ‘’[/SIZE]

Και εγω ανεφερα την επιλογη μου.
Τοσο απλα.

Οπως βλεπεις δεν ζηταει καμια αιτιολογηση…
Οπως σε αλλα θεματα, με αγαπημενα αλμπουμς πχ., πολλοι γραφουν μονολεκτικα την επιλογη τους. Και δεν ειναι και υποχρεωμενοι να την αναλυσουν.
Και προφανως ετσι οπως δοθηκαν οι επιλογες απο τον δημιουργο του τοπικ, αφορουν περισσοτερο τον Anselmo ως ανθρωπο παρα ως ‘‘καλλιτεχνη’’ αφου δεν αναφερει πχ κατι για τα συγκροτηματα που συμμετειχε ή σε ποιο τον προτιμαμε ας πουμε.

Οποτε ποιο ειναι το γαμημενο προβλημα εδω ???

Ο κομπλεξικος, ειρωνευτηκε, ενω κανονικα δεν θα επρεπε να υπαρχει προβλημα με το ποστ μου, αφου την επιλογη αυτη μου την δινει το πολλ.

ΓΚΕΓΚΕ ?

Οκ με κάλυψες. Προφανώς δεν έχεις κάτι να απαντησεις.

Θα σου απαντησω και σε αυτο που ρωτησες.

Για τον ιδιο λογο που εσενα δεν σε ενοχλει η ποζα και το attitude των Bathory ή του Anselmo (γιατι για εσενα η μουσικη τους υπερκαλυπτει τα οποια ‘‘μελανα’’ σημεια τους οπως ντυσιμο, φαλτσαδουρα κλπ.) ετσι ακριβως και εμενα δεν με ενοχλει η σταση των Manowar σε καποια θεματα που αλλους τους ενοχλουν. Και οχι μονο γιατι η μουσικη τους ειναι μεγαλειωδης, αλλα και γιατι πιστευω οτι αυτοι που κριτικαρουν με τοση μανια τους Μanowar ειναι υπερβολικοι, κομπλεξικοι και προκατηλειμενοι, αφου υπαρχουν απειρα συγκροτηματα τα οποια ‘‘ξεπερασαν τα ορια’’ σε πολλους τομεις, τα οποια ομως ποτε δεν τα εκραξαν ετσι.

Ικανοποιημενος τωρα ?

καραγκιόζης.

Καραγκιοζοπαίκτης

Ναι οντως το poll μπορουσε να το θεσει καπως καλυτερα αλλα και παλι δε νομιζω πως θ’αλλαζε κατι.

Πλάκα σου κάνω ρε!

Όντως είναι αμερικάνος κωλόβλαχος που κάνει καραγκιοζιλίκια!
Αλλά μουσικάρα και ενίοτε με απίστευτους στίχους…

Ήμουν σίγουρος ότι το έγραψες έτσι για να σου απαντήσει κάποιος και να πάει πάλι η κουβέντα στους Manowar!

Μια χαρα απαντησε ο Nightsky…Και γω τον Anselmo καραγκιοζακο τον θεωρω σαν ανθρωπο…

Αλλα ρε συ πραγματικα το attitude και το ποζεριλικι στους Bathory που το δες?Εγω κανω αμαν για να βρω φωτογραφιες του Quorthon στο net:-s Mαλλον low prof ηταν ο τυπος…

Λαθος καταλαβες.
Δεν ειπα οτι ειχαν ποζεριλικι οι Bathory. Ειπα οτι ενω ειχαν ιδιες φωτογραφιες και ντυσιμο με τους Manowar, στην δευτερη περιπτωση σχολιαζονταν ενω στην πρωτη οχι. :wink:

Υπαρχουν.Αρκετες.Ο Nightsky αναφερεται στην φωτογραφια του Quorthon μαζι με αλλους 2
στα δαση της Σουηδιας με γουνινα βρακια και με ξιφη.Δινω τα λινκ.

Για την γραφικοτητα των photo πραγματικα χεστηκα.
Σουηδος ηταν και ειχε εστω και καποια σχεση με viking-o-τρουιλες.Συν το οτι τις εκανε μια φορα.
Ουτε απο το auburn,new york :lol: ηταν ουτε εβαζε baby-oil στα μπρατσα του μεχρι να πεθανει.

βεβαια με μια τεραστια διαφορα…ο μεν Quorthon ηταν εξαφανισμενος απο τα media, ουτε δηλωσεις ουτε συνεντευξεις ενω οι Manowar δηλωσεις τυπου “ποσο γαματοι ειμαστε πια” , “τι ψωλαραδες που ειμαστε” κλπ…
νομιζω περισσοτερο οι δηλωσεις και η σταση τους επαιξαν ρολο στην αρνητικη κριτικη με συνεπεια να παρει μπαλα και το image τους.

Πάντως ο Ανσέλμο όσο θεός και να είναι επί σκηνής, είναι καθυστερημένος, κυριολεκτικά.
Υπερβολικά αργός στις συνεντεύξεις.
Εχει κάψει πολλά εγκεφαλικά κύτταρα.
Παρόλα αυτά οι στίχοι του είναι εξαίσιοι, ειδικά στο Nola.
Τα άλλα project του δεν τα χω ακούσει, το κομμάτι που έβγαλε με τον Iommi στο ομώνυμο του 2ου το 2000, είναι πολύ ωραίο (Time is Mine).

Μαστουρωμενος != καθυστερημενος.

α μπραβο,αυτο ηθελα να πω…οταν λεμε “attitude” μιλαμε κυριως για τη γενικοτερη σταση και νοοτροπια μιας μπαντας οχι για μερικες φωτογραφιες.Γι’αυτο κι οι Bathory δε πρεπει να μπαινουν στο ιδιο τσουβαλι με Manowar και Phil στο θεμα αυτο…

Παραγωντικο?

Διάφορο. Στις γλώσσες προγραμματισμού. :wink:

Αααα

ΟWND