Phil Anselmo

Βλαχο γεφυροποιε.

Να διευκρινιστεί οτι οι επιλογες του poll αφορουν το Anselmo πρωτα ως μουσικό και μετα ως ανθρωπο…:slight_smile: (Και μην γαματε αλλο το τοπικ για τον Θεό πλζ…:lol:)

Εννοειται η πρωτη επιλογη. Νταξ αν οχι θεος, αξιολογοτατος ως μουσικος. Στο cemetery gates με εκανε να καταλαβω οτι ειναι αυτος που γαμαει και στα μπρουταλ και στα καθαρα και στις τσιριδες. hail:metal:

οντως, στα μπρουταλ βλεπεις οτι εχει και δυνατοτητες για Corpsegrinder.

εεχμμμ… ντάξει ειδικά στο Cemetary Gates ο Anselmo δεν κάνει brutal φωνητικά.Aκόμα και στο Suicide Note Pt 2 δεν είναι brutal…Εκτός και αν τα φωνητικά της κινέζας των Trivium θεωρούνται brutal

[-X

Μιας και τον απολαυσαμε προσφατα (επιτελους) ξεθαβεται…

ΘΕΟΣ ΜΩΡΕ ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕ

φυσικα και ειναι θεος! Και φωνάρα και κούκλος! Στις καλές του εποχές ήταν και πολύ καλός frontman.
Δυστυχώς πετάει αρκετές βλακείες αλλα είναι καμμενος απο τα ναρκωτικά. Πάντως στο ρεινγουειβ μου φάνηκε πολύ νηφάλιος για τα δικά του δεδομένα.

ηταν οντως αρκετα νηφαλιος,παλια επιανε την παρλα αναμεσα απο τα τραγοδια κ δεν σταματουσε!

Είμαι από τη μειοψηφία που μισεί τους Παντέρα δε μαρέσουν ΚΑΘΟΛΟΥ. Οι Ντάουν είναι αισθητά καλύτεροι. Γενικά τον θεωρώ υπερτιμημένο ως μουσικό. Αδιάφορος.

δεν ξερω αν τα εχετε δει αλλα καειτε ελευθερα


γιατι ρε φιλαρακι?:stuck_out_tongue:
γιατι?
δεν σε φτιαχνουν?
δεν μπορεις να νιωσεις?

πιστευω πως μαλλον δεν επρεπε να ακουσεις τη μπαντα αυτη τισ στιγμες που την ακουσες!
:stuck_out_tongue:

theos reeeeeeee!!!

Υπάρχει κανείς άλλος πλην εμού που να πιστεύει ότι στο 2ο [B]Down[/B] δίνει τις πιο μεστές ερμηνείες του;

ο τσουνταρος του metal hammer νομιζω οτι το ειχε γραψει σε ενα αφιερωμα του περιοδικου.

εγω παντως πιστευω οτι τις καλυτερες ερμηνειες του και τους καλυτερους στιχους του τα εδωσε την περιοδο 95-96 στο NOLA και στο The Great Southern Trendkill.

Down II + Great Southern Trendkill και κλείσαμε.

ενταξει εντελως διαφορετικα φωνητικα και μουσικη νταουν με παντερα! εγω πιστευω οτι στους νταουν (απ το δευτερο και μετα) η φωνη του ειναι πολυ πιο ωριμη και προσεγμενη! :slight_smile:

ας ειναι:p.ισως να ειμαι επηρεασμενος γενικοτερα απο το δισκο σαν συνολο,μιας και το NOLA μου φαινεται καλυτερο μουσικα.

είναι :slight_smile:

ΤΕΡΑΣΤΙΑ φωτογραφία από τον γάμο του Philip.
Στην μέση ο θεούλης αοιδός των Eyehategod (μεγάλος καίλας).
Προηγουμένως άκουγα αυτό το πολύ ωραίο κομμάτι: [U]Southern Isolation - Southern Man I Am[/U]
Πολύ ωραίο και το info που δίνεται στην περιγραφή.

Πάντως αφού τον είδα και πρόσφατα με τους Down, είναι ο τύπος που αν του δώσεις το ουίσκυ του, το μπαφίδι του και το μικρόφωνο δεν θέλει τίποτε άλλο. Αγαπάει τρελά αυτό που κάνει, το λέει η καρδιά του, είναι αλάνι μεγάλο ρε παιδί μου. Αμερικανόβλαχοι σαν αυτόν και τον Hetfield έχουν κερδίσει το δικαίωμα να μην σε απασχολούν τι υποστηρίζουν, τι λένε γιατί είναι φτιαγμένοι αποκλειστικά γι αυτό που κάνουν: να ναι θεοί επί σκηνής.