Philip K. Dick : Years Ahead

κατεβα καμια πολιτεια (ασκληπιου+ακαδημιας) που συνηθως εχουν βιβλια του

απλα εχει βαγλει πολλα (>30) αρα ειναι κ θεμα στοκ ποια απολα θα βρεις την μερα που θα πας

οχι μονο δεν θα σε κοιτανε περιεργα αλλα παιζει κ να χαμογελασουν που δεν ζητησες χαρυ ποττερ/κοελιο/λοιπες μεινστριμ μαλακιες του σωρου.

Nightwing ξεκινα με Ubik.Το Valis εχω ακουσει οτι ειναι ψιλοδυσκολο για να ξεκινησεις απο αυτο να διαβαζεις Ντικ!Λογικα και σε κανα τοπικο βιβλιοπωλειο να πας θα εχουν Ντικ.

Φευγω για Αθηνα την Δευτερα,το κοντινοτερο βιβλιοπωλειο απο εκει που θα μεινω ειναι ο Ευριπιδης(χαλανδρι),αρκετα μεγαλο αρα λογικα θα εχει.Θα προτιμουσα κατι πιο ευκολο στο διαβασμα για να διαβαζω τωρα που τελειωσα τα φροντιστηρια,ξερετε να μην ειναι το απολυτο mindfuck,αλλα να εχει κια λιγο ενδιαφερον.

  1. Do Androids Dream of Electric Sheep? (Το Ηλεκτρικό Πρόβατο στα ελληνικά)
    Απ’ τα νορμάλ βιβλία του, έχει μεταφερθεί και στη μεγάλη οθόνη (Blade Runner), οπότε είσαι και in.
  2. Ubik
    Παίζει να ναι το καλύτερο βιβλίο του… Μόνο εμένα μου θύμισε The Matrix?
  3. The Divine Invasion
    Προσωπικό βίτσιο.

μη διαβάσεις με τπτ το Valis. όχι πως δε γαμεί, απλά είναι αρκετά στριφνό (ειδκά για πρώτη επαφή). συν του ότι εμένα τουλάχιστον με ριξε σε βαριά κατάθλιψη.

To blade runner δεν το 'χω δει αρα καλη ευκαιρια μου ακουγετε το “Ηλεκτρικο Προβατο”.

Τεσπα,παιδια ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες,αμα βρεθω σε καποιο βιβλιωπολειο θα φροντισω να κανω μια αγορα. :wink: