Εpica live σε Θεσαλλονίκη κ Αθήνα

Η μεγάλη αποκάλυψη της gothic metal σκηνής που συγκλόνισε το κοινό στο 1ο March Metal Day με τη σκηνική του παρουσία και με την αγγελική φωνή της Simone Simons επιστρέφει στη χώρα μας εννιά μήνες αργότερα. Οι EPICA έρχονται με νέα τραγούδια απο το άλμπουμ τους �The Divine Conspirancy� που μόλις κυκλοφόρησε.
Παρασκευή 14 Δεκεμβρίου- Θεσσαλονίκη, Υδρόγειος
Σάββατο 15 Δεκεμβρίου - Αθήνα, Κεραμεικός

Προπώληση εισιτηρίων απο τα τελη της άλλης βδομάδας στα δισκοπωλεία Μetropolis και on-line στα: www.ticketquest.gr και www.i-ticket.gr

Τιμή εισιτηρίου: 25 � (προπώληση) � 30 � (ταμείο)

μου ήρθε στο newsletter από το march metal day…

άντε Simons θα σου έρθουμε!

φιλε μ μ εφτιαξες τη διαθεση!!! μιλαμε ηταν η καλυτερη ειδηση που θα μπορουσα να ακουσω σημερα!
θα μαι εκει βρεξει χιονισει!!!8)

ε οχι και gothic!!!
συμφωνικο\ατμοσφερικο μεταλ

Ωραια. Θα κανουμε παλι οφθαλμολουτρα…

:roll:
ναι μονο που η simone δεν ειναι μονο για οφθαλμολουτρο…ειναι κ φανταστικη τραγουδιστρια!
μου τη δινουν αυτοι που λενε χοντραδες για αυτο το μπιμπελο…:lol:

Εμενα παλι ως τραγουδιστρια με αφηνει αδιαφορο…

Τι συζηταμε τωρα?.. Simone+Epica=Φυγαμε…!!!

ισως τοτε δν ξερεις απο φωνητικηι…#-o

Μαλλον εχεις δικιο…

και γω δεν τρελαινομαι για την φωνη της.γενικα για αυτο το στυλ των φωνητικων.δεν αμφιβαλλω για το οτι η φωνη της ειναι καλη.αλλα προσωπικα δεν με τραβανε οι φωνες αυτες.
εχουνε βγει και τοσες τραγουδιστριες σε τετοιο στυλ,που προσωπικα εχω μπουχτισει!

προτιμαω σε γυναικεια φωνητικα την θεα anneke.που ειχε και το δικο της στυλ και ενιωθες αυτα που τραγουδουσε.ή μια Agnete M. Kirkevaag (madder mortem) ή μια Nienke de Jong (autumn)!

Φοβερο!!!τωρα μου εφτιαξες την μερα!!:smiley:

Ναι, νομίζω αυτό ^ αρκεί… :stuck_out_tongue:

Αρκει λεει!!!
Θεα, πρεπει να παω γαμωτο

Ολοι για τη Σιμονε θα πανε τελικα. Καλα λεω εγω οφθαλμολουτρα…

Θα’μαι γκέης αν πω ότι δεν με αρέσει; :-s

Γκεης οχι. Λιγακι κακογουστος παντως. Αν πεις ομως οτι δεν σ’ αρεσει κι η Αννεκε, τοτε τα κουδουνια δεν τα γλιτωνεις…

Εξαρτάται από ποια γωνία την κοιτάς.

Εντάξει δεν είσαι και υποχρεωμένος να σου αρέσουν οι γυναίκες…:smiley:

Μπορεί οι περισσότεροι να πάνε για την Simone αλλά η μπάντα αξίζει πολύ περισσότερο από το να λογίζεται σαν Background της ομορφότερης frontwoman…

Μη μασάς ρε ψηλέ… άστους άλλους να ψαρώνουν με την ξενέρωτη την Σκανδιναβή, που την έχουν περάσει 5 χέρια photoshop.
Όσο για την Αννεκε, ντάξει μην τα ξαναλέμε. Πατσαβούρι απ’ τα λίγα.