Pink Floyd - The Endless River

Elsewhere in the UK, published today is the monthly magazine Uncut (cover date November 2014, shown to the right) who present an Endless River Special. Inside the eye-catching cover showing a contemporary portrait of David Gilmour and Nick Mason is a fascinating eight-page article, giving an in-depth look at the project, interviewing the main protagonists: David, Nick, Andy Jackson, Phil Manzanera, and Youth. It?s a huge look at the album, and how it all came together, and an essential read.

Το έχει δει κανείς; Αξίζει, δηλ. είναι όντως “essential”;

Στο επίσημο site έχει κάποιες φωτογραφίες από τις παλιές ηχογραφήσεις: http://www.pinkfloyd.com/theendlessriver/gallery

Κατά τα άλλα από κάτι εικόνες που είδα, πέφτει πολύ promotion με γιγαντοαφίσες κλπ.

…εδώ δεν θα αναρτηθεί κάπου?..απ’τις φάτσες των ενχώριων ανθιποδιάσημων καλύτερο είναι:):!:

ένα ερώτημα, έχω κανει pre-order απο ελληνική αλυσίδα, ενώ βγαίνει στις 10/11 αυτοί με ενημέρωσαν για 15 του μηνα. για ποιο λόγο αυτό; παρήγγηλα τo deluxe, μηπως να δω απευθειας απο amazon ή από το σαιτ του γκρουπ η μια εβδομάδα σχεδόν καθυστερησης ειναι πολλα

Έτσι από περιέργεια, πόσο σου βγήκε από την ελληνική αλυσίδα; Μήπως κι αυτοί το περιμένουν από έξω και λένε τέτοια ημερομηνία; Νομίζω σε 1-2 ευρωπαϊκές χώρες κυκλοφορεί στις 7/11. Π.χ. στο Amazon Γερμανίας, έχει ως κυκλοφορία την 7η Νοεμβρίου, οπότε αν το παραγγείλεις από εκεί, λογικά θα το έχεις πιο νωρίς.

Στο Public απευθυνθηκα, μαλλον ειναι ερασιτεχνες ή δεν τους ενδιαφέρει, ουτε κοστος εχουν βγαλει, θα το βγαλουν οταν ερθει στα χερια τους μου ειπανε. δεν καταλαβαινω, γιατι οι ξενες αλυσιδες εχουν βγαλει και μην μου πεις οτι δεν θα πουλησει, ολα τα δισκαδικα αυτο περιμενουν να πουλησουν, μαλλον θα παω για το amazon το γερμανικο να τελειωνω, το εχει με 29 ευρω γιατι εδω θα μας το δωσουν 50 ευρω σιγουρακι

Τρίτο δείγμα: http://www.youtube.com/watch?v=QQocDfdtBco

κατι παει να γινει

στο ισπανικό fanzine animals (σχετίζονται με τους εκπληκτικούς pink tunes) αναφέρει ότι το single θα βγει στις 12/10 και είναι το Louder than words. Αναφέρει ως πηγή τον Manzenera.

Απο ότι έγινε κατανοητό χτες έγινε μια ακρόαση του άλμπουμ στηn Μαδρίτη, περιμένουμε περισσότερα απο το ισπανικό fan club

YΓ Ο COL το πήρε πίσω μετά όπως και το Ισπανικο σαιτ

ΥΓ.2 ο Chris Evans στο BBC RADIO 2 κατι λεει για την πέμπτη το βράδυ, από οσο καταλαβαινω αφηνουν διαφορα να υπονοουνται για να τσινησουν τους φιλους του συγκροτηματος.
Get Ready For Airplay! Listen out this Thursday (9 Oct.) as a track from ‘The Endless River’ will be played on some radio stations. In the UK the Chris Evans show on BBC radio 2 will air a track (which one is unknown but at a wild guess it could be Louder Than Words, although that is pure speculation) at 8.15am… Chicago radio station 97.9 The Loop will also air a track that day (Time/s unknown). Obviously there will be more radio stations playing this than we have listed, so we suggest you check with you local radio station if they will be playing it. Send us your thoughts about the track as soon as you hear it and we may feature it on site.

Πρώτο άκουσμα στο louder than words, είναι ένα κλασικό david gilmour era τραγούδι, στο ύφος του division bell, ένα κλικ πιο κάτω από το high hopes, το πλησιάζει κυριαρχεί η κιθάρα του david, τα backing vox στο ρεφραίν, το απίστευτο bluesy solo, είναι ένα κλασικό τραγούδι pink floyd. και με πολύ συναίσθημα.

To single έχει ανέβει σε μέρος του σαιτ γνωστού fan των floyd, ειναι ψιλοκρυφο αν ψαξει κανεις θα το βρει αλλα με την εντολη να μην μοιραστει σε αλλους :wink:

YΓ έχει βγει και απο το σαιτ του bbc

μαγικό…

και ανατριχιαστικό να ακούς τον Rick το 2014…

Τωρα το πηρα πρεφα αυτο και δεν μπορω να βρω τίποτα. Οποιος εχει κατι ας στείλει.

Και στο site που ηταν κρυφο νομιζω πως το εχουν ρίξει, γενικα

ΥΓ. Μαλακιες λεω, εγω δεν κοιταξα καλα

ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΡΕ ΜΛΚ ΠΕΡΠΛ!


Στο 2και53 περιπου…

μπείτε το A Fleeting Glimpse. να κάθεστε. να έχετε χαρτομάντιλα.

μόνο δάκρυα ρε πούστη…

o col ξέρει τα πάντα, απλώς και αυτος προσπαθεί να είναι οκ με το συγκρότημα. πάντως με λίγα λεφτά κάταφεραν να κάνουν μια πετυχημένη καμπάνια, μια ανάρτηση στο bbc και τα αλλα πανε απο μονα τους.

Σημείωση ότι λείπει το μεγάλο 2 λεπτο σόλο.

Παιδιά, δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ συγκινούμαι…!! Και το κομμάτι είναι κάτι παραπάνω από αξιοπρεπέστατο! Κλασσικό Gilmour era τραγούδι! Τι άλλο να πώ; Απλά μου αρέσει πάρα πολύ!

Ορίστε και ένα πιο εύκολο link:

Α στα διάλα… Βούρκωσα…

Μόνο σε μένα ρε γαμώτο μου φαίνεται πολύ κατώτερο των δυνατοτήτων τους;

Υπάρχουν 2 λεπτά που λείπουν από το τραγούδι, κάτσε να το ακούσεις όλο