Pink Floyd - The Endless River

Βασικά το κομμάτι είναι ακριβώς ότι μπορεί κανείς να περιμένει από τους Pink Floyd εν έτει 2014

Ας σκεφτούμε ότι δεν είναι και εντελώς καινούρια μουσική, ε; Ίσως η συγκίνηση υπερτερεί της οποίας αντικειμενικότητας για αυτόν το δίσκο…

Sent from my Nexus 10 using Tapatalk

το LTW είναι του 2013, έχει πολλά παλιά κομμάτια αλλά έχουν περάσει όλα ένα ρετουσάρισμα

Βασικά, ο σκελετός του LTW και όλου του άλμπουμ προέρχεται από τα sessions του '93-'94, και έχουν δουλευτεί τον τελευταίο χρόνο. Απόδειξη ότι piano παίζει ο Rick στο LTW.

Btw, στο καινούριο τεύχος του Prog, υπάρχει ένα πολυσέλιδο αφιέρωμα στο δίσκο μαζί με ένα review του, όποιος ενδιαφέρεται, εδώ: http://www.speedyshare.com/bemeE/Prog-Pink-Floyd.pdf

Κι επίσης, δεν ξέρω αν το πήρατε πρέφα, αλλά έχει σκάσει μύτη το τραγούδι στην κανονική του μορφή (6:25).

που είδες την full έκδοση; πάντως πολλοι το εχουν ακουσει ολο το αλμπουμ απο οσο καταλαβα, ενας βελγος ειπε οτι του θυμίζει κάτι από meddley , γενικά στο μαγαζί του col πρέπει να κυκλοφορεί με pm

Ολόκληρο το album δε νομίζω ότι έχει διαρρεύσει. Αυτό που μεταδίδεται μέσω pm είναι η full έκδοση του LTW, την οποία θα τη βρεις σε όλα τα καλά torrent sites! :wink:

Ναι είδα και το radio single του.

Y.Γ. το βρήκα, amazing

Το τραγούδι ή το δίσκο; :stuck_out_tongue:

το τραγούδι, για το δίσκο κάποιοι αφήνουν υπονοούμενα στο φορουμ του col. ένας είπε ότι έχει στα χέρια του λόγω του ότι δουλεύει σε δισκογραφική εταιρεία και έχει 2-3 previews μέσα, φαντάζομαι όμως είναι φειδωλοί λόγω του ότι τους απαγορεύεται να αναρτήσουν κάτι πριν βγει επίσηςμ. Επίσης το public θα το έχει στις 20 του μήνα, εντελώς απαράδεκτοι, δλδ 1,5 εβδομάδα μετά την ημερομηνία κυκλοφορίας του.

http://www.public.gr/product/music/vinyl-lp/classic-rock/endless-river-2lp/prod6901065pp/

από 11/11 διαθέσιμο λέει το Endless River στα Public. 28?. εντύπωση μου έκανε. περίμενα κανα 40άρι…

Ναι, 28 ευρω η καλη εκδοση και 12 η απλη. 15/11 βγαινει και το video ciip τοθ LTW

Εdit, τι μου ηρθε σήμερα και το μετάνιωσα που δεν το πηρα από amazon.

Αγαπητέ πελάτη,

Ευχαριστούμε που επιλέξατε το Public για τις αγορές σας.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το προϊόν ENDLESS RIVER (CD+DVD) της παραγγελίας … δεν υπάρχει άμεσα διαθέσιμο και η εκτίμηση χρόνου που μας δόθηκε από τον προμηθευτή μας είναι σε 10-15 εργάσιμες ημέρες .Σε κάθε περίπτωση θα είμαστε σε επαφή μαζί σας.

Με εκτίμηση,
Public Customer Passion

Θα ήθελα να πω τι πήρα αλλά άστο…

Σημερα κυκλοφορησε και γενικα βρισκεται.

Αυτό είπε και ο Gilmour σε μια από τις συνεντεύξεις του. Τώρα είδα ότι βγήκε, βουρ στον πατσά!

Sent from my Nexus 10 using Tapatalk

δώσε και μένα μπάρμπα!!!

Eριξα edit, μεγαλη ηττα εδω να μην το εχουν φερει ήδη εχει βγει στην αγορα, μετα πες μας γιατι να μην το κατεβασουμε να τελειωνει η ιστορια;

με τους pink floyd δεν ειμαι αντικειμενικος, αλλα σοβαρα φοβαμαι να τον ακουσω μηπως και απογοητευτω =/

θα τον ακουσω το βραδυ.ισως το σκ πιο χαλαρα.δεν ξερω :-s

Νομίζω η ημερομηνία κυκλοφορίας σε κάποιες χώρες είναι 7/11 και γενικά 10/11.

Sent from my Nexus 10 using Tapatalk

τώρα τα λες σωστά :stuck_out_tongue:

δεν έχω λόγια… :’’’)

Και να είχες, τι να πρωτοπεις. “Δεν περιγράφω άλλο” είναι η φάση.

έχει και κλαρίνα! :stuck_out_tongue: