Placebo , 10+11 Σεπτεμβρίου , Θεσ/νίκη-Αθήνα

αστεια πραγματα.

:anyone:

παδια τι ανευθυνότητα είναι αυτή? Το τηλέφωνο στο τεραβαιμπ είναι κλειστό, δεν ανακοινώνεται τίποτα και περιμένουμε εμεις σαν να μην πω τί.
Δεν έχει κανεις νεα?

εντιτ: απο πλευρά διοργάνωσης η ανευθυνότητα πάντα.
εντιτ2: πνίγω τον πόνο μου στα κεκακια.

http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://3.bp.blogspot.com/_TojTXBoaMa0/TDGI8lDltvI/AAAAAAAANCw/ivjGEKZ0NOI/s1600/11888_785811243.jpg&imgrefurl=http://eksoapotadontia.blogspot.com/2010/07/11888.html&usg=__1GVvdMugVFss2xaYERuz071qrbw=&h=240&w=430&sz=22&hl=el&start=20&zoom=1&tbnid=_n1QGLLdVz1KhM:&tbnh=116&tbnw=207&prev=/images%3Fq%3D11888%26hl%3Del%26biw%3D1024%26bih%3D673%26gbv%3D2%26tbs%3Disch:10,400&itbs=1&iact=rc&dur=460&ei=Z5SLTIL9JozJswaTwd3qAQ&oei=XZSLTKafK4LOswbrs7HsAQ&esq=2&page=2&ndsp=12&ved=1t:429,r:3,s:20&tx=102&ty=51&biw=1024&bih=673

τι έγινε στο 35ο δευτερόλεπτο? μπορεί κάποιος να μας πει?

Εγώ παιδιά πάω. Σχετικες ενημερώσεις αύριο :stuck_out_tongue:

Στις 17:14 νέα ηλεκτρική καταιγίδα χτύπησε την περιοχή της Μαλακάσας για δεύτερη φορά που συνεχίζεται μέχρι και αυτή την ώρα, με αποτέλεσμα να προχωρήσουμε, σεβόμενοι το κοινό και τους καλλιτέχνες, σε ακύρωση της τρίτης μέρας του festival.

Δεν ξεχνάμε. Για πάντα στις καρδιές μας.
Τρέλλανέ μας πάλι μωρή αρρώστεια Ντίντι!!!

:vibrate::vibrate::vibrate:

^^^^
:lol::lol: Που πας και τα ξεθάβεις. Είχαμε ζήσει επικές στιγμές πέρυσι :roll:

ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΖΗΣΕΙ

τελικα θα μαθουμε εαν θα γινει η συναυλια???

Πέρυσι μου είχε φανεί τραγικό, αλλά φέτος η φάση μου φαίνεται πολύ καλτ. Έχει κυλήσει και πολύ νερό στο αυλάκι

[SPOILER]white stripes, rolling stones, depech mode, killers, motley, primordial, επικά φεϊλ και σκηνικά σε συναυλίες, πολλά στραπάτσα με λίγα λόγια

8)[/SPOILER]

δεν σχολιαζω τπτ αλλο για αυτα που λενε οι φανμποιδες. εχουν πλακα!
θα τα εκτυπωσω κ οποτε στεναχωριεμαι θα τα διαβαζω να γελαω!
μετα απο τους τρου μεταλαδες εχουν κ τρου πλασιεδες!

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=172097&cid=11

δειτε το βιδεο!

Ε σωστα, αμα σε λαηβ των Placebo δεν γινει ενα Wall of death ξενερωνει η μπαντα και φευγει, λογικο.

δεν καταφερα να καταλαβω αν τελικα δωθηκε μια ουσιαστικη απαντηση στο γιατι επαιξαν τοσο λιγο.
τους πλασιμπο τους λατρευω. εκει που κατα τη γνωμη μου σκαλωνει το θεμα με αποτελεσμα τα χτεσινα ειναι τα εξης

οσοι γουσταρουν τη φαση τους και τη μουσικη τους, ξερουν οτι η γενικοτερη περσονα του Μολκο ειναι περιεργο καραβι. αυτοι ομως που θα επιλεξουν να ‘συγχωρεσουν’ μια παραξενια του και μαλιστα θα γουσταρουν να την δουν και λαιβ, δεν ειναι σε καμια περιπτωση οι 7000-8000 που βρεθηκαν στη συναυλια χτες.
παραξενια βεβαια δεν εννοω τα 55 λεπτα που επαιξαν αλλα πχ το ο,τι τελοσπαντων εγινε με τον σεκιουριτα/την κιθαρα, παλιοτερα που ειχε πει σε εναν απο το κοινο να σβησει το τσιγαρο του και μετα απο λιγο αναψε τσιγαρο ο ιδιος ο Μολκο και αλλα τετοια που δεν ειναι σπανια για πλασιμπο.

οταν λοιπον κουβαλας μια τετοια περσονα -κι εδω ειναι που διαφωνω με την πορεια του συγκροτηματος- δεν ακολουθεις το μεινστριμ μονοπατι που περιλαμβανει τιγκα διαφημιση γιατι λογικο ειναι να σου σκασει και αυτος που ξερει μονο 3 κομματια σου. η κοπελιτσα που ενιωσε εναλλακτικο γκομενακι επειδη αφιερωσε στο καινουριο κολλημα της το every you every me, εχει καθε δικαιωμα απ την στιγμη που την ‘‘καλεις’’ στο λαιβ (διαφημίζοντάς το υπο τους ηχους των 3 χιτ κομματιων που εκεινη ξερει) να εχει την απαιτηση να δει το αξιοπρεπες λαιβ για το οποιο πληρωσε.

αντιθετα, για να εχεις την ευχερεια να κανεις τα κολπα σου, ακολουθεις ενα λιγοτερο εμπορικο δρομο που ναι μεν στο εξωτερικο μπορει να σου φερει χιλιαδες κοσμο που πραγματικα σε γουσταρει οπως εισαι, σε χωρες οπωσ η ελλαδα ομως θα επρεπε να κανεις συναυλιες σε μερη χωρητικοτητας γκαγκαριν κ βγαλε. γιατι τοσοι πιστευω ειναι αυτοι που πραγματικα γουσταρουν. βεβαια ειναι πολλα τα λεφτα οποτε…

δεν λεω οτι το κοινο χωριζεται σε πορωμενουσ φαν και παντελως ασχετους και δεν εχω τη διαθεση να προσβαλλω κανεναν. φυσικα και θα παει και αυτος που απλα θελει να δει ενα συγκροτημα κι ας μην ειναι φαν, φυσικα και δεν εχουν ορεξη ολοι να χτυπηθουν.
αλλα η ευθυνη για το χτεσινο πιστευω βαραινει το συγκροτημα για την υπερβολλικη εμπορικοτητα σε συνδιασμο με το αντιεμπορικο προφιλ ΚΑΙ την εταιρια σε περιπτωση που ηξερε σχετικα με την διαρκεια.
ειναι 1000% αδικαιολογητοι οσοι πεταν μπουκαλια και σε λενε αδερφη αγαπημενε Μολκο αλλα εσυ τους ‘καλεσες’ μεσω της δισκογραφικης εταιριας σου και της διοργανωσης.

λυπαμαι που για προσωπικους λογους δεν θα τους δω απόψε.
(ναι θα θελα να παω συνειδητα κι ας ηξερα πως αυτο που θα δω κατα πασα πιθανοτητα δεν θα με καληψει για τους παραπανω λογους.τοσο πολυ μου αρεσει η μουσικη τους.μαζοχισμος?κοροιδια?δικαιωμα μου)
ειναι μεγαλο και απραγματοποιητο προς το παρον ονειρο να τους δω στο εξωτερικο. οχι επειδη εκει το κοινο ειναι καλύτερο ή χειροτερο αλλα επειδη εξω ειναι περισσοτεροι αυτοι που γνωριζουν τι εστι πλασιμπο και γουσταρουν.

Οσο υπαρχουν ανθρωποι που τα δεχονται αυτα,καλα κανουν και γινονται…βρισκουν και τα κανουν :wink:

Bγαζετε μεγαλο κομπλεξ με τους Placebo λογω της επιτυχιας που εχουνε
χαρακτηριστικο ειναι οτι σε ενα θεμα για αυτους οι περισσοτεροι που σχολιαζουν ειναι ατομα που δεν τους ακουνε καν

νταξει ακουστε εκει τις “ψαγμενες” και καλα μπαντες σας που μια ζωη θα ειναι β-κατηγοριας και αντε γεια ψευτο-εναλακτικοι

Postάρα φίλε μου… :slight_smile: Εύγε…

ενω οι πλασιμπο ειναι τσαμπιονς λιγκ…

Aυτο ακριβως, frontman με frontman τεραστια διαφορα που στο τελος μετραει…

Ακόμη να τελειώσει η συναυλία?:stuck_out_tongue:

:lol: Μπα, απλώς είναι μακριά το terravibe…:slight_smile: