Placebo-13/14 Ιουνίου

Και είχα πάθει ένα στερητικό :lol: :lol: σύνδρομο…
Τετάρτη 13 Ιουνίου Μονή Λαζαριστών Θεσσαλονίκη
Πέμπτη 14 Ιουνίου Θέατρο Λυκαβηττού Αθήνα

Από τα πλέον υπερτιμημένα group οι placebo…

Φέρτε Disturbed ρεεεεεεεε!!!:smiley:

τους θεωρω και γω υπερτιμημενους. ντακσ, δε γκρινιάζω όμως. οσοι θέλουν να πάνε ας πάνε.:slight_smile:

μπαα, γι’αυτα που παιζουν μια χαρα ειναι.

O πρώτος δίσκος τους είναι ΔΙΣΚΑΡΑ. Μετά σταδιακά άρχισαν να πέφτουνε. Εγώ δεν τους έχω δει οπότε μιας και έρχονται Θεσσαλονίκη δεν τους χάνω. Πάντως η Μονή Λαζαριστών είναι πολύ μικρό μέρος. Τα εισητήρια θα γίνουν άφαντα λογικά οπότε όποιος προλάβει

Τους είχα δει στο Rockwave το 99 όπου και ήταν πάρα πολύ καλοί.Πέρυσι πάλι ήταν επιεικώς χάλια.Φαντάζομαι ότι θα έβαλαν μυαλό και δεδομένου ότι πέρυσι έπαιζαν το νέο album φέτος να παίξουν κανα best of. :slight_smile:

Για το είδος που παίζουν όντως καλοί είναι… και ο Molko έχει πολύ ιδιαίτερη φωνή.
Ίσως πάω στα βραχάκια, μιας και είναι στο Λυκαβηττό, μόνο και μόνο για το χαβαλέ της συναυλίας! :stuck_out_tongue:

είμαι ήδη εκεί… πιο εκεί δεν γίνεται όμως…

το καλό που του θέλω αν έχει σκοπό να τα πάμε καλά o molko να μην πατήσει το πόδι του στο λυκαββητό μ’αυτό το setlist…
(22 Μαρτίου 2007)
Infra-Red
Meds
Because I Want You
Drag
Space Monkey
Soulmates
I Know
Song To Say Goodbye
Follow the Cops Back Home
Every You Every Me
Special Needs
One of a Kind
Without You I’m Nothing
Bionic
Blind
Special K
The Bitter End
Running Up That Hill
Taste In Men
Twenty Years

sorry αν είναι spoiler…
και ερωτώ τι τα θέλει 9 τραγούδια απ’το meds??? και να’χε τουλάχιστον το pierrot the clown που του’χω και προσωπική αδυναμία… τι να πρωτοαναζητήσω δεν ξέρω nancy boy? teenage angst?protect me fron what i want?english summer rain?this picture?pure morning?and the list goes on forever… μα είμαι παράλογη? στην τελικά ούτε centrefolds ούτε burger queen ούτε my sweet prince ζήτησα!! η μόνη ελπίδα είναι ότι επειδή εκεί είχε και suppoprt ενώ για μας δε λέει κάτι να χώσουν και κάτι παραπάνω…αλλιώς θα πάω με το Mp3 μου!!!

Bγήκαν και τα εισητήρια 45 euro . AΠΙΣΤΕΥΤΟ. Δεν πάνε καλά τα άτομα. Και όντως αν έχουν αυτό το setlist δεν πρόκειται να πάω παρ όλο που δεν του έχω δει ποτέ. Έναν τρομερό δίσκο έχουν και τον γράφουνε στα τέτοια τούς (εντάξει οι 2 από τους 3 δεν έχουν και τίποτα :stuck_out_tongue: ). Πάντως με τέτοιο σετλιστ θα τους γράψουμε εμείς στα δικά μας

i didi protwtypei kai protopwrei . anathema kai placebo, placebo kai anathem kai toumpalin - rewind. play it again SAM !

Στη Θεσσαλονικη αλλαζει η τοποθεσία της συναυλίας, θα γίνει στην έκθεση. Τα εισιτήρια για τη Μονή Λαζαριστών εξαντλήθηκαν, οπότε θα πάνε σε μεγαλύτερο χώρο, δεν ξέρω ακόμη ακριβώς που.

EYTΥXΩΣ δεν πήρα εισητήριο. Για άλλη μια φορά για το κέρδος οι διοργανωτές καταστρέφουν μια συναυλία πηγαίνοντάς την σε έναν άθλιο (πλην όμως πιο μεγάλο) συναυλιακό χώρο. ΝΤΡΟΠΗ τους. Λυπάμαι τα παιδιά που πήραν εισητήριο και πίστευαν ότι θα απολαύσουν placebo σε έναν αξιοπρεπές χώρο όπως η Μονή Λαζαριστών. Τί να πω ρε παδιά έλεος πια με την εκμετάλλευση αυτήν.

Ρε παιδια λογικο ειναι ενα συγκροτημα να προωθει τον καινοπυριο δισκο του… Αν ειναι να βγαζουν συνεχεια δισκους αλλα σε καθε συναυλια να παιζουν τα παλια ποιο τι νοημα? Αλλωστε τοσες φορες εχουν ξαναρθει αρα εχουν παιξει και τα κομματια απο τους προηγουμενους δισκους τους…

Kάποια συγκροτήματα βλέπουν τις συναυλίες ως μέσο προώθησης των δίσκων τους. Κάποια άλλα όχι. Εγώ προτιμώ τα δεύτερα. Θέλω στις συναυλίες να περνάω καλά και να ακούω καλά κομμάτια σε ωραίες εκτελέσεις.

Διαφωνω αλλα θα ανοιξω νεο thread καθως θα βγουμε off-topic…

εγω θα παω αθηνα…για το σετλιστ εχω να πω οτι this picture k pure morning ειναι απαραιτητα…
ποιοι θα πανε απο δω αθηνα??

ναι αλλά αυτή η συναυλία δεν έχει ήδη γίνει?και μάλλιστα όχι και τόσο επιτυχημένα(βλέπε πέρσι τεραβάιμπ)…? τι τα θέλουν πάλι τα ίδια…?όπως και να’χει μεθαύριο εγώ θα’μαι εκεί αν και λίγο ξενερωμένη…:expressionless:

btw support οι zebra tracks

pes ta