Placebo-13/14 Ιουνίου

Δεν ειρωνευτηκα το κοινο των Placebo, αλλα δεν θεωρω οτι η μουσικη τους ειναι για good friendly violent fun οπως λενε και οι Exodus… Για χοροπηδημα και χαβαλε ναι, αλλα για σπρωξιδια οχι… Αν τωρα εσυ τη βρισκεις να σπρωχνεσαι με το Every You, Every Me μαγκια σου… Εγω το θεωρω αστειο… By the way οι Placebo μου αρεσουν αρκετα…

Μαλλον εσυ ειρωνευεσαι το metal κοινο, εγω πουθενα δεν ανεφερα μεσο ορο ηλικιας…

Άλλα σας λέει η Φωτεινή, άλλα καταλαβαίνετε, τέσπα…

Μια χαρα καταλαβα τι ελεγε η Φωτεινη, χαβαλε ηθελα να κανω… Αν μερικοι παρεξηγιωνται τοσο ευκολα, ξυδακι…

Δεν είπα για σένα…8)

Sorry then mr. Mod! Νομιζα οτι αναφεροσουν εις ολους τους προλαλησαντας… 8)

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

παιδια, για μενα ειναι θεμα τοποθεσίας. κλασσικα πραματα.

φωτεινή που καθόσουν;

ειναι γεγονος πως οι μπροστα θεσεις συνωστίζονται από οπαδους που χοροπηδάνε και θέλουν να βλεπουν καλυτερα και να ειναι πιο κοντα στο γκρουπ. όσο πιο πίσω πας, τόσο αραιωνει ο χωρος (συγκριτικά πάντα).

συμφωνω απολυτα με αυτο που λες οτι θες να δεις μια συναλία ανετα και ωραια, αλλά:

όταν σπρώχνουν και χοροπηδάνε και γενικά γίνεται μπουγιο όταν κάθομαι πίσω και ήρεμος, μπορεί καμιά φορά να πω “φίλε μου, ηρθα πισω για να δω χαλαρος τη συναυλία. συνήθως δηλαδή μπροστά γινεται ο χαμος”.

όταν πάλι είμαι μπροστα, πηγαίνω για αυτό το λόγο. επειδη θέλω να χτυπηθω, να χοροπηδήσω και να εκφραστω με αυτο το τρόπο.

αν δηλαδη ήσουν στις μπροστα σειρες, συγνώμη αλλα θα σου δωσω αδικο. όπως και να χει ειναι συναυλία ροκ συγκροτήματος, και δε πιστευω να πρεπει το 100% των οπαδων εκει να συμφιλιωθει με τη δικη σου λογικη και να μην ακολουθήσει τη συναυλιακή νοοτροπια, αλλά και την προσωπική τους άποψη.

αν παλι ησουν στις πισω σειρες, τοτε και γω θα τους πω με τη σειρα μου καραγκιοζηδες και βλαχους…αν θες βασικα πες μας σε ποιο σημειο πανω κατω καθοσουν…

γενικά άργησα να πάω αλλά μετά από λίγο σπρώξιμο και πολύ κουβέντα με τον περιγυρο έφτασα σιγά αλλά σταθερά 4η-5η σειρά…στην αρχή γινόταν ο χαμός(για την ιστορία γύρισα σπίτι χωρίς μία σόλα και ένα σκουλαρίκι(μύτης!)και σίγουρα απαλλαγμένη από την ομολογουμένως ενοχλητική συνήθεια της όσφρησης -δεν μπορεί θα με απάλλαξε ο θεός μετά από τετοια μπόχα που έβγαινε εκεί μπροστά…)μετά τα 5 πρώτα τραγούδια τα’χα φτίσει ήδη!και κάπου εκεί πήγα να προμυθευτώ το απαραίτητο μπουκαλι με νερό…μετά από δύο τραγούδια επανήλθα σαφώς πιο πίσω αρχικά αλλά όλοι ήταν τόσο ξεθεωμένοι που έφτασα χαλαρά 2η σειρά κατά τη διάρκεια ενός μόνο τραγουδιού απ’όπου και είδα την υπόλοιπη συναυλία γενικά ξεκούραστη…

οι πλάσιμπο δεν με εντυπωσίασαν… δεν έχω και μέτρο σύγκρισης βέβαια(έκτος από το περσινό rockwave-στο οποίο τα’χα δει όλα)αλλά και πάλι ίσως λόγω σετλίστ ίσως λόγω θέσης τον βρήκα λίγο αποστασιωποιημένο το Μόλκο και γενικά ήταν όλοι απλά οκ… γύρισα σπίτι έκανα ένα μπάνιο και νάνι… πού πέρσι που δεν μπορούσα να κοιμηθώ,τα’χα πρήξει σ’όλο τον κόσμο κτλ κτλ…?

καλύτερες στιγμές: i know, blind

όσο γι’αυτά που υπόθηκαν περί σπρωξίματος εγώ προσωπικά το θεωρώ δικαίωμα του καθενός να χοροπηδήσει, να τραγουδήσει και έχοντας αποφασίσει να δω τον Μόλκο από κοντα αναγκαστηκά ‘‘λούστηκα’’ όλα αυτά και τις συνέπειες όλων αυτών(οι προαναφερθείς απώλειες-πόναγα ολόκληρη την επόμενη μέρα κι ας ακούγεται κάπως αυτό)… Πάντως εγώ πιστεύω ότι δεν την πολυευχαριστήθηκα τη συναυλία κυρίως επειδή ήμουν τόσο κοντά και αν και ίσως πολλοί διαφωνήσουν μ’αυτό που θα πω ίσως τελικά λέει καλύτερα να βρίσκεσαι κάπου στη μέση(ούτε τέρμα θεού,ούτε και μπροστά μπροστά)για να απολαύσεις μια συναυλία όπως της αξίζει…

Η γνώμη του ρόκιν είναι εδώ - > http://www.rocking.gr/article3559.php