Placebo-Battle for the sun

Ανακοινώθηκε στο site των placebo το όνομα του νεο album τους το οποίο κυκλοφορεί 8 ιουνίου.Υπάρχει και limited edition.A, και μέσα στην εβδομάδα ίσως υπάρξει και κάποιο leak αφου θα παιχτει ενα τραγούδι στο ραδιο.Ίδωμεν…

Ωραία πράγματα :slight_smile:

Έχει βγει ήδη για preorder?

εχει βγει μια limited special edition που εχει τα παντα μεσα αλλα κανει καμια 80αρια ευρω

σημερα βρηκα και το πρωτο τραγουδι απ το καινουριο cd το οποιο ειναι διαθεσιμο δωρεαν στο site τους

Ανώτερο των προσδοκιών το κομματάκι…

ναι και εμενα μου αρεσε πολυ.ειδικα τα φωνητικα…

Σπαστικο το νεο κομματι,επαναλαμβανεται συνεχεια o molko και κουραζει αυτο.

Στην πρώτη ακρόαση με παραξένεψε λίγο. Τώρα είμαι στην τρίτη και μου έχει κολλήσει ήδη!

Πολύ όμορφο το ομώνυμο κομμάτι…περιμένουμε κι άλλα τέτοια!

We are pleased to announce the tracklisting for the upcoming sixth studio album ?Battle For The Sun?, released on June 8th.

?Battle For The Sun?

  1. Kitty Litter
  2. Ashtray Heart
  3. Battle For The Sun
  4. For What It’s Worth
  5. Devil In The Details
  6. Bright Lights
  7. Speak In Tongues
  8. The Never-Ending Why
  9. Julien
  10. Happy You’re Gone
  11. Breathe Underwater
  12. Come Undone
  13. Kings Of Medicine

το οτι τους κανει παραγωγη ο david bottrill περασε απαρατηρητο?!?!??!

Το οτι τους κανει παραγωγη ο David Bottrill,ειναι αδυνατον να πέρασει απαρατήρητο!!
Αν και ομολογω οτι το τραγουδι στην αρχη δεν με εντυπωσιασε αλλα τωρα μπορω να πω
οτι εχει αρχισει να μου αρεσει…

υπερεκτιμημένη, αλλά ΤΙΜΙΑ μπάντα με ωραία λάηβ κ κάποια καλά χιτάκια

το καλοκαίρι θα τους ξαναδούμε κ θα ακούσουμε κ το νέο δισκάκι

Κομματάρα το νέο ομώνυμο τραγουδάκι… Η μουσική τα σπάει, τα φωνητικά του Μόλκο ανασταίνουν νεκρούς , ο νέος ντράμερ παίζει παπάδες και παραγωγή-κρύσταλλο… πολύ ανέλπιστα ωραία πράγματα…
Ελπίζω να είναι στο ίδιο ύφος και το υπόλοιπο άλμπουμ.

Όντως σαν παραγωγή ήταν πολύυυυ καλό. Με κούρασε λίγο την 1η φορά που το άκουσα αλλά δείχνει προς ένα πολύ καλό άλμπουμ… Μακάρι ο “ήχος” αυτός να επαναλαμβάνεται και σε άλλα κομμάτια… Πόσοι άλλοι είχαν την ανεξήγητη ορμή να βάλουν space monkey μετά; :stuck_out_tongue:

Εμένα πα΄λι με μπέρδεψε το κομμάτι. ¶λλοτε μου φαινόταν κάπως μονότονο, άλλοτε έπαιρνε μπροστά. Δεν ξέρω, θα περιμένω να το ακούσω ολόκληρο. Πάντως το Meds τελικά είναι ένα πολύ ωραίο άλμπουμ, όπως όλα τους και το ακούω αρκέτα μετα απο 3 χρόνια…

Το πρώτο (?) review

Αναμένω με αγωνια τον καινουργιο δισκο γιατι αναμενεται παρα πολυ καλος. Το τι έχει γίνει με το Battle For The Sun δεν υπαρχει… Ολοι, μα ολοι οσοι εχω συζητησει μεζα και εγω μετα απο δυο-τρεις ακροασεις στις οποιες λες ειναι οκ κολλας… Μετα εγινε για τους παντες πορωση… Να 'ναι η επαναληψη των λεξεων, οι για μια ακομη φορα γαματοι στιχοι του Molko η ο ρυθμος… Ολα ειναι! Εγω παω τρελα και forrest o ανθρωπος δινει ρεστα!!! Να δω πως θα του την βαρεσει του Molko ομως και με αυτον… :stuck_out_tongue: Αντε ποιος περιμενει μεχρι τις 8… :frowning:

Ποτέ μου δε συμπάθησα τους Placebo… και τo καινούργιο τους κομμάτι αδιάφορο μου φάνηκε…

λεει τιποτα το καινουργιο ?