Placebo

oi Placebo tha’nai kai pali sth xwra mas to Septemvrh, 5 h 15 tou mhna mallon.

Τους έχω δει δύο φορές. Καλά ήταν και τις δύο αλλά νομίζω δεν έχουν να μου προσφέρουν κάτι καινούργιο, οπότε χλωμό να πάω. Πάντως στα live τους είναι σταθερά καλοί, οπότε αν σας αρέσουν και δεν τους έχετε ξαναδει, αξίζει να πάτε.

Το καλύτερο απ’όλα: support στους Pearl Jam να γίνει χαμός :slight_smile:

Παααααααααάλι;

4/07/06

PLACEBO LIVE @ TERRA VIBE // ΤΡΙΤΗ 5 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

Είναι γεγονός! Η συναυλία που όλοι περιμέναμε και ο καλύτερος τρόπος για να κλείσει το καλοκαίρι του 2006 είναι γεγονός!
?Οπως έγραψε πρώτο απ?όλους το placebo.gr το αγαπημένο συγκρότημα του ελληνικού κοινού έρχεται την Τρίτη 5 Σεπτεμβρίου στο Terra Vibe, για να μας
αποδείξει για μία ακόμη φορά την μοναδικότητα της μουσικής και των στίχων του.
Το group με το ξεχωριστό on and off stage ? style επιστρέφει με νέο album (Meds) και με νέο attitude, για να ανανεώσουν την άρρηκτη σχέση αγάπης με τους ?Ελληνες, οι οποίοι τους λατρεύουν και τους αποθεώνουν σε κάθε τους εμφάνιση!
Η προπώληση των εισιτηρίων ξεκινά στις 7 Ιουλίου
Τιμές εισιτηρίων: 45 ευρώ προπώληση / 50 ευρώ ταμείο/ 60 ευρώ VIP
ΤΙCKET HOUSE Aθήνα
Πανεπιστημίου 42 (Εντός Στοάς) Τηλ: 210 3608366
Δευτ.Παρ. 10:30 ? 21:00 Σάββ. 10:30 ? 16:00
ΤΙCKET HOUSE Θεσσαλονίκη
Εθν. Aμύνης 20 Τηλ: 2310 253630
Δευτ Τετάρ. 10:30 ? 16:00 Tρ.Πέμ.Παρ.10:30 ? 15:00 / 17:30 ? 20:30 Σάββ. 10:30 ? 15:00
TICKET HOUSE @ PMW
PMW
ΣΗΜΕΙΑ ΠΡΟΠΩΛΗΣΗΣ ΚΑΙ ΩΡΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ
Αθήνα: Πανεπιστημίου 66 & 28ης Οκτωβρίου 2 τηλ: 210 3803030 Ωρ. Λειτουργίας: Δευτ. - Παρ.: 08.30 - 21.30 & Σάβ: 08.30 - 20:00
Μαρούσι: Λεωφ. Κηφισίας 73 (εντός ψυχαγωγικού κέντρου Cosmopolis) τηλ :210 6197690 Ωρ. Λειτουργίας: Δευτ. - Κυρ.: 14.00 - 24.00
ΤΙCKETPRO.GR
www.ticketpro.gr 24 ώρες το 24ωρο
ΤΙCKETPRO.GR CALL CENTER
00800 10700 2730135 ( χωρίς χρέωση )
12.00-22.00 καθημερινά

Μας κοροϊδεύουν κι αυτοί μου φαίνεται…Άκου 45 ευρώ εισητήριο για να δεις τους Placebo…

=D> =D> =D> symfwnw apolyta!

Totally agree!

Και να πεις οτι ερχονται στα πλαισια φεστιβαλ οπως προπερσι…παει και ερχεται…αλλα ετσι… :roll:

Εγώ όταν πρωτοείδα το τίτλο νόμιζα ότι θα τους είχαν support στους Guns. Μου φαινόταν πιο λογικό από το να είναι μόνοι τους με 45 ευρώ εισητήριο… Ήμαρτον…

oi 8eseis tn V.I.P p vriskontai???konta stn skhnh h makria???

θα παω… αν και ψιλοσουργελα εχουν καλα κομματακια…
Αν εισαι με παρεα πας οπουδηποτε!

emena mia xara mou fainetai h timh se sxesh me kati alles fetines.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

pw ntaxei tha xefragiastw entelws! 45 gia guns n roses 60 oi depeche 45 kai oi placebo ?

Mercy me! :cry:

Άλλοι κλέφτες από εκεί…

Θα μου πεις και οι PJ 52 το έχουν,αλλά άλλο PJ και άλλο DΜ…

δεν τους εχω ξαναδει οποτε αναγκαστικα θα σκασω τα 45ε…

[/quote]

oi “vip” theseis ap’oti kserw vriskodai kapoia liga metra plagia ap’th skhnh kai h diafora einai oti ekei exeis th dinatotita na eisai kathistos kai exei kai kati trapezakia, den eimai siguros alla an odos afta ta poulane gia vip sigura den aksizei. eilikrina de vlepw to logo giati na distasei kaneis na dosei 45E gia na dei mia banda pou vrisketai sthn korhfh ths karieras ths enw ta dinei poli pio efkola gia na dei tous Axl’s Roses pou einai mia teleiwmenh apo kairo banda pou den exei kati kainurgio na prosferei para thn en logw “siginish” pou prokaleitai se merikous apo thn opsh kai mono tu Axl, na dw ti tha kanete an vulosei kamia fialh :lol: :lol:

Re, pedia… den 8elo na me perasete ke gia kamia para3eni… giati den ime [ke 8a parakaleso osous me gnorizoun, na to poun auto].
Oi placebo ine xalara apo ta agapimena sigkrotimata… ke xalara tous evlepa 3ana… ala den exo xirotero sinauliako xora apo to Terra Vibe.
Ara akiro ke auto to live…

Οι Placebo ήταν στην κορυφή της καριέρας τους πριν από 3-4 χρονάκια που έσκαγες 10 χιλιάρικα και τους έβλεπες headliners στο Rockwave-που δεν ήταν στην Μαλακάσα.Από 'κει και πέρα έχουν 2-3 χιτάκια σε κάθε δίσκο, πάντα με τον ίδιο ρυθμό. Έ, αυτό δε λέγεται pick στην καριέρα τους, λέγεται σύνδρομο HIM. Επιπλέον οι Placebo έρχονται κάθε χρόνο, οι Gn’R έρχονται 3η φορά και ίσως να μην ξανάρθουν και ποτέ. Και κάποιοι από μας ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ με τα τραγούδια τους. Με ποιά τραγούδια των Placebo μεγάλωσες?
Μέτρα τα 10 χιλιάρικα για 6 συγκροτήματα που ήταν τότε και δες τη διαφορά που έχουν από τα 45 ευρώ και 1 συγκρότημα που έρχεται τώρα και το οποίο δυστυχώς αλλά ναι, έρχεται ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ. Ακόμα και με την αναμενώμενη υποτίμηση του νομίσματος λόγω ευρώ, η διαφορά είναι ΧΑΩΔΗΣ!
Πάντως εγώ τη βλέπω τη Didi να τη βγάζει στα παγκάκια φέτος το χειμώνα με τις μαλακίες που κάνει.