Planet Of Zeus - 12/05/18 & 13/05/18 Αθήνα, Gagarin

Πως γινεται να μην υπαρχει thread για αυτες τις συναυλιες? Ηδη η πρωτη μερα ειναι sold out και προστεθηκε και η 2η πριν λιγο καιρο. Το ξεχωριστο με αυτες τις συναυλιες ειναι το γεγονος οτι η μπαντα γιορταζοντας τα 10 χρονια απο την κυκλοφορια του ντεμπουτου τους Eleven The Hard Way, θα τις ηχογραφησει για τον πρωτο live δισκο τους. Εχω εισιτηριο για το Σαββατο και ανυπομονω…

_ΣΑΒΒΑΤΟ 12 & ΚΥΡΙΑΚΗ 13 ΜΑΪΟΥ​

Planet Of Zeus

Special guests: Deaf Radio

Τιμές Εισιτηρίων: early bird 10 ευρώ (τα πρώτα 100 εισιτήρια), 12 ευρώ προπώληση, 14 ευρώ ταμείο

Σημεία Προπώλησης: viva.gr, τηλεφωνικά στο 11 876, Reload, Seven Spots, Media Markt, Ευριπίδης, Viva Kiosk Συντάγματος (Ερμού 1 , καθημερινά 9:00-21:00), Viva Spot Τεχνόπολης (μέσα στον χώρο της Τεχνόπολης, είσοδος από οδό Περσεφόνης, Δευτ-Σαβ 11:00-19:00), Syd Records (Πρωτογένους 13, Ψυρρή)

Μήνυμα από τον Πλανήτη Δία

Η ανταπόκριση σας έχει ξεπεράσει τις προσδοκίες μας. Έτσι αποφασίσαμε να προσθέσουμε μια μέρα ακόμα σε αυτή τη γιορτή, για να χωρέσουμε όλοι!

Πριν 10 χρόνια ακριβώς και ενώ διανύαμε, μία εποχή κατά την οποία η δημιουργία ενός άλμπουμ και όχι ενός demo, φάνταζε μακρινό όνειρο, κυκλοφόρησε το δισκογραφικό μας ντεμπούτο, “Eleven The Hard Way”. Από τους 30 «πολεμιστές» στο Rodeo, τα 100 «μούσια» στο After Dark, μέχρι τους 3000 στην Ιερά οδό, συνέβησαν πολλά. Κοιμηθήκαμε σε όλα τα πατώματα της Ευρώπης, ζήσαμε χαρές, λύπες, εντάσεις, χάσαμε ανθρώπους στην πορεία, μα η κοινή μας ανάγκη να πηγαίνουμε μπροστά μουσικά, αλλά και στη ζωή οδήγησε τα «εγώ» μας στο παρασκήνιο και οι πέντε έγιναν ένα. Αυτό δε θα μπορούσε να έχει συμβεί, αν κατά τη διάρκεια αυτού του ταξιδιού, δεν είχαμε εσάς, τους «Πλανητικούς», στο πλευρό μας. Να μετατρέπετε την κάθε φορά που πατάμε το πόδι μας στο σανίδι, σε βραδιά ορόσημο για τη ζωή μας, να ουρλιάζετε λόγια σημαντικά για εμάς, σα να τα γράψατε εσείς οι ίδιοι, να μας «κουβαλάτε στα χέρια σας», όταν το σώμα δεν μπορεί…

Με αυτές τις σκέψεις ως οδηγό, αλλά και με αφορμή το κλείσιμο μιας δισκογραφικής ενότητας για εμάς, αποφασίσαμε να ηχογραφήσουμε το πρώτο μας live άλμπουμ, τον Μάιο, στο Gagarin. Να καταγράψουμε και να σας παραδώσουμε επιτέλους, αυτό το οποίο εμείς ονομάζουμε «ένα ωραίο rock βράδυ». Σας θέλουμε για ακόμη μια φορά δίπλα μας. Πιο πολλούς. Πιο φωνακλάδες παρά ποτέ. Ελάτε να γράψουμε μαζί, άλλη μια σελίδα «πλανητικής» ιστορίας και να αποδείξουμε ότι ένα live άλμπουμ δεν είναι απλά μια ρομαντική ανάμνηση, η οποία περιφέρεται αποπροσανατολισμένη στην εποχή των video singles, αλλά ανάγκη και γιορτή.

Με αγάπη και σεβασμό

Μπάμπης, Στέλιος, Γιάννης, Σεραφείμ, Βασίλης

3 Likes

Πραγματικά λυπάμαι που θα χάσω αυτό το Live. Όσες φορές και να δω αυτή την μπάντα, δεν την βαριέμαι ποτέ. Πηγαίντε ρε “στονεροφοβικοί”

4 Likes

re man exei 2 meres kai savvato kai kuriaki. ektos kai an ergazese kai tis 2 (bummer).

αφού έγινε sold out η 1η μέρα, εύχομαι τη 2η να μη γίνει και να παρευρεθώ

από θέμα απόδοσης είμαι σίγουρος ότι η 1η μέρα θα είναι ανώτερη και σκέτη κόλαση.

ελπίζω να μη ταλαιπωρηθείτε από συνωστισμό και να το απολαύσετε

Δε βλεπω καποιον λογο γι’ αυτο ρε. Τη δευτερη λογικα θα εχει λιγοτερο κοσμο και θα ειναι κι αυτοι λιγοτερο αγχωμενοι. Στα διημερα συνηθως η δευτερη μερα ειναι η καλυτερη :wink:.

1 Like

Δε μενω Ελλάδα ρε metroid :stuck_out_tongue:

oh sorry den gnoriza. well I guess 8a prepei na w8 mexri na er8oun stin poli pou meneis (an prerasoun apo kei). hope toulaxiston na erxete kana allo kalo gig ap ta meri sou. have fun man.

χμμμ έχω στο μυαλό μου τους RC πέρσι 25 Μαρτίου που ήμουν σαρδελοποιημένος την 1η μέρα αλλά θυμάμαι εδώ τις συζητήσεις μας και είχε βγει το συμπέρασμα ότι την 1η μέρα έκαναν ένα απτα καλύτερα λαηβ της καριέρας τους ενώ την 2η ήταν απλά…τέλειοι :stuck_out_tongue_closed_eyes:

πιστεύω ότι σε διήμερες εμφανίσεις , την 1η βγαίνεις καυλωμένος και λυσσασμένος ενώ την 2η έχεις κατεβάσει σφυγμούς , έχεις ξεπεράσει το πρώτο “σοκ” του κατάμεστου χώρου κλπ κλπ

2 Likes

Και εγω ειμαι της αποψης οτι στα διημερα η πρωτη μερα εχει περισσοτερη “ενταση” και “τσιτα”. Οπως το παραδειγμα με Rotting Christ περυσι.

Οι Rotting Christ δεν ηχογραφούσαν ρε :wink:. Τέλος πάντων, θα μάθουμε σύντομα :smiley:!

2 Likes

nai omos guys sto alive in athens ton Iced Earth tin deuteri mera pai3ane kalitero setlist ap tin proti (to xa akousei apo poli kosmo pou xe paei kai tis 2 meres dioti ego mono tin proti eixa paei) kai pos i apodosi itan kai tis 2 meres to idio dunati. who knows. an pame kai tis 2 meres 8a boroume na sugrinoume.

Πριν από 13 χρόνια στο Rodeo
PoZ

6 Likes

O Μπάμπης με μαλλί! χαχαχα

Από ένα μακρινό καλοκαίρι στην Αντίπαρο
PoZ2

6 Likes

Αν κάποιος έχει ένα εισιτήριο Σαββάτου για πούλημα, ευπρόσδεκτο. Θα μπορούσε να γίνει και ανταλλαγή με εισιτήριο Κυριακής!

Ανυπομονω τρελα για σημερα, ειμαι σε Planet Of Zeus mode τον τελευταιο καιρο… Ξερουμε ωρες για σημερα?

2 Likes

Το μονο που ξερω ειναι το “πορτες 19:15”

1 Like

Thanks… Παμε για συναυλιαρα σημερα, λετε να παιξουν κανα 2ωρο?

Ε, καπου εκει κοντα.