Plissken 2015 || 5 & 6 Ιουνίου

Κι εγώ θα την ήθελα αυτή την pussy mary, η αλήθεια είναι.

Αλλά Pharmakon θα έχωνα με βία, οπότε προτιμώ.

Γενικά όσοι έχετε πάει στο Plissken,θεωρείτε πως αξίζει? επίσης είδα ότι έχει εισητήριο 2μέρου, μονοήμερο δεν έχει?

περί ορέξεως όσον αφορά το line-up… :stuck_out_tongue: ερωτηματικό ο ήχος (με τη ζυγαριά να κλίνει προς το “κακός”)
εισιτήριο τσιμπημένο (σε σχέση με το περσινό και με ότι μας έχουν συνηθίσει οι συγκεκριμένοι)

τα μονοήμερα βγαίνουν αρκετά αργότερα, όταν ανακοινωθεί και το πρόγραμμα

ωραία indie ονόματα… και Andy Stott φυσικά :!: :smiley:
περιμένουμε τα υπόλοιπα…

Ρε κάγκουρες, εδώ έρχονται ονοματάρες κι ασχολείστε με βυζιά ? Λιτερτζη ρε κυρίες!

Κάθε χρόνο, έτσι όπως αποδεικνύεται πια, αν αξίζει ένα καλοκαιρινό μουσικό ηβέντ, αυτό είναι το πλιςςκεν. Με όσα μειονεκτήματα μπορεί να έχει, στην ανοδική του πορεία. Αν θες να έχεις μια γεύση απ το περσινό δες εδώ.

Όσον αφορά την ανακοίνωση, λαηναπάρα κλασικά, πολλά ονόματα που δεν θα φανταζόμουν ποτέ ότι θα έβλεπα εδώ + κάμποσα που δεν ξέρω και θα μάθω.

Αν κρατήσουν τις ξαπλώστρες και τα κοκτέηλς, όλα κομπλέ.

Αυτό και την stand up comedy σκηνή!
Βασικά το περσινό πέρα από ονόματα είναι το πρώτο ελληνικό φεστιβάλ που περνάς καλά ανεξάρτητα από τη μουσική και τις συναυλίες. Γουστάρεις να τριγυρνάς, να βλέπεις φάτσες, να πίνεις μπύρες κτλ.

Α και για φέτος από τα μικρά ξεχώρισα τον Cronin

Πείτε και για Strand Of Oaks που έρχονται με δισκάρα ρε! :!:

Εκεί.Εννοείται.

γουστάρω, δεν ξέρω σχεδόν τα 4/5 και έχουμε πολύ καιρό ως τότε

πέρυσι είχαν μεγάλο θέμα με τον εξαερισμό, με τη συνέπεια στο πρόγραμμα (τα έριξαν στην βροχή αλλά υπήρχε καθυστέρηση +2 ώρες αν θυμάμαι καλά), και ο ήχος ήταν σχετικά καλός…
συγκριτικά με τα φεστιβάλ στην ελλάδα είναι το μόνο που έχει να σου προσφέρει τόσες μπάντες σε 2 μέρες.

+1 από μένα με βάση το περσινό. Τόσες ΟΜΟΡΦΕΣ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ δεν έχω ματαδεί σε λάιβ. Αλλά γενικά η ατμόσφαιρα δεν παίζεται, πολύ όμορφη.

ξερουμε ποιοι παίζουν την 1η μέρα και ποιοι την 2η? δεν το ειδα κάπου…

edit: επίσης μονοήμερα εισιτήρια δεν παίζουν? sto viva.gr μονο τα διήμερα έχει…που οκ για 2 μέρες 50 ευρώ, για τόσες καλές μπάντες δεν ειναι πολυ άσχημα, αλλα κρίμα αν αυτοί που θες να δεις συγκεντρωθούν σε 1 απο τις 2 μέρες…

cool… thanks για τις απαντήσεις παίδες, άρα αξίζει!
Αντε να ανακοινωθούν και τα μονοήμερα εισιτήρια γιατι οι Mudhoney δεν χάνονται! αλλά τα 50e μου κάθονται πολλά…
αν και όντως είναι χαλαρά το φεστιβάλ με τα περισσότερα ονόματα στην Ελλάδα

Παιζουν και μονοημερα εισητηρια, λογικα θα βγουν πιο μετα μαζι και με καποιες ακομα ανακοινωσεις ισως (?).

Για τους πολλούς ενδιαφερόμενους η CTS συνεργάζεται φέτος με το Plissken και συμμετέχει στο line up. Ιδού και αντίστοιχο post.

CTS Productions shared Plisskën Fest’s photo.

Είμαστε πολύ χαρούμενοι για τη φετινή μας συνεργασία με το μοναδικό Plisskën Fest! Η δική μας συμμετοχή στις μέχρι τώρα ανακοινώσεις είναι ο Morgan Delt με τη μπάντα του, που τη χρονιά που μας πέρασε τάραξε τα νερά της νεοψυχεδελικής σκηνής.
Περισσότερες πληροφορίες για το υπόλοιπο line up εδώ: http://www.plisskenfestival.gr/eng/lineup/2015

πέρσι αγόρασα εισιτηριο μιας ημερας με 28 γιούρια.Λογικά εκεί θα κινηθούν και φετος οι τιμες.Πολύ σωστη τιμή κατα τη γνώμη μου.

Πήγα και στα τρια φεστιβάλ που έγιναν το καλοκαίρι (Ejekt, Εν Λευκώ τα άλλα δύο) και πραγματικά το πλίσσκεν το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ με τον χαλαρό του κόσμο από νωρίς με τόσες εναλλαγες στα ακούσματα. Οι σχεδόν δύο ώρες καθυστέρησης λόγω προβλημάτων στην κεντρική σκηνή δεν με άφησαν να ακούσω τους 65days αλλά και πάλι ικανοποιήθηκα από το αποτέλεσμα

Επίσης αν πάτε εδώ http://www.plisskenfestival.gr/eng/lineup/2015 και πατήσετε το συγκρότημα σας λέει και τι μέρα παίζει το καθένα.

Ωραία η πρώτη ανακοίνωση, λογικά θα παρακολουθήσω μέρα Mudhoney καθώς είναι συναυλιακό κενό, απο εκεί και πέρα αναμένω Beardyman, Mononome, Tony Allen.

Παντως, ο,τι και να λεω και οσο αν πλεον δεν ξεκουναω ευκολα για λαηβ σε αλλη πολη, σε μερα με MUDHONEY, Horrors και Iceage, δεν ξερω πώς θα πω οχι.

Ειδικα αν μπλουτιστει κι αλλο (ή τοσο που να ψησω διημερο) …επομενες ανακοινωσεις εχει ιδεα κανεις ποτε να περιμενουμε;;;

Αυτά που θέλω εγώ να δω είναι ισοσκελώς μοιρασμένα.

5/6: trail of dead/iceage/strand of oaks/the horrors/mudhoney
6/6: andy stott/ariel pink/liturgy/mogwai/thee oh sees

Γενικά, πάντως, αν δεν έχει κανείς μεγάλη στενότητα, συμφέρει να πάρει διημέρου αντι για μιας ημέρας, γιατί με 15 ευρώ παραπάνω (αν θυμάμαι καλά) βλέπει καμια 20αρια ονόματα παραπάνω, πολλά εξ’ αυτών από την άλλη άκρη του ατλαντικού.

Liturgy δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο live, παρεπιπτοντως. Ειναι καθαρα μουσικη δωματιου κατα τη γνωμη μου.

κάποιος καλός άνθρωπος έκανε λίστα στο spotify με το line up

https://play.spotify.com/user/11159637285/playlist/62u3eYmPgx1rUJF7100MKr