Pokemon!

Επειδή όπως διαπιστώσαμε είμαστε αρκετοί, ανοίγω τούτο εδώ το θρεντούλι!

Ώρες επι ωρών μπροστά από τη τηλεόραση, τάπες στο σχολείο και τη γειτονιά, κασέτες στο game boy, κόκκινη, πράσινη, χρυση, κίτρηνη και ασημένια (δε ξέρω αν βγήκαν κι άλλες, μεγάλωσα υποτίθεται και σταμάτησα να παίζω), ανταλλαγές, με κάτι φίλους πουλούσαμε και πόκεμον κι ολας (#-o) και φυσικά ο άθλος να πιάσουμε τον mewtwo!

Οι οπαδοί των Digimon να μη σπαμάρουν στο εν λόγω θρεντ!:slight_smile:

τις εχω στο κινητο:har::har::har:

Ποκεμον ρε. Τσαριζαρντ!

Θυμάμαι πως ή τον mewtwo ή τον mew,μπορούσες να πας στο jumbo και να στον δώσουν.Έτσι ξεκίνησε,τον πήρε ένας,έφτασε στον κολλητό μου και τον πήρα κι εγώ.Και να μη ξεχάσουμε να αναφέρουμε το κόλπο του “ότι θες x 99” στη κόκκινη και τη μπλε ή τη κλωνοποίηση στη χρυσή και την ασημένια.

Έπικ

Και φυσικά να αναφέρω το Pokemon Stadium στο Nintendo 64! Μακράν το πιο γαμάτο παιχνίδι πόκεμον σε βίντεογκειμ. Ξημεροβραδιαζόμουνα σε φίλους και παίζαμε:D

Ο τσάριζαρντ είναι θρησκεία 8)

προσφατα εμα8α οτι στην πολη τησ μιστη γινεται κολπο και πιανεις τον mew.ισχυει γιατι 3εκινησα επιτηδες να 3αναπαιζω στο κινητο, αφου ειχα πολυ ελευ8ερο χρονο(σχολειο) και τα καταφερα να τον πιασω

Θα επιστρεψω το βραδυ με υπερ ποστ!

εισαι γνωστος εσυ

ΤΟ ποκεμον είναι ένα:


Εγω ειχα την κιτρινη και την ειχα παρει οταν βγηκε και δεν την ειχε κανενας συμμαθητης μου και ημουν ο πιο μαγκας απ ολους.


Αυτος τον πατάει κάτω!

Αυτά τα τέρατα από αισθητικής απόψεως ήταν ανέκαθεν ένας καλός λόγος κοροϊδίας κάθε συμμαθητή/φίλου κλπ κλπ.
Ακόμα ζούνε?2008 έχουμε

ΈΓΙΝΕ ΚΑΤΙ?μην βλέπετε ποκεμον…τα ποκεμον καταστρέφουν ζωες

εγώ ποειδοποίησα…ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΙΝΕΤΕ

Ω ρε μαναμ’, το ειχα ξεσκισει απο τοτε που εμαθα το κολπακι στην μπλε. Πηγαινες στο νησι με εκεινον τον προπονητη που ειχε ποκεμον φωτιας δεν θυμαμαι πως το λεγανε, εκανες βολτες με το lapras σου ή τον blastoise ή ο,τι αλλο ειχες με surf και καποια στιγμη τσουπ! Εβγαινε ο Μισιγκνο. Τον ειχα πετυχει σε λβλ 0 ή σε λβλ 210. Παντα ομως εχανε ακομα και 4 λεβελ ποκεμον να εβαζα. Και μετα οι σπανιες καραμελες ειχαν γινει 99! Συγκινηση και κλαματα.

Στη σιλβερ το θυμαμαι αυτο με την κλωνοποιηση, που εβαζες το ποκεμον στο ταδε κουτι, και μετα στο ταδε αλλο κουτι αφου εκλεινες και ανοιγες το γκεημ μποη μια φορα ειχε εμφανιστει ενας κλωνος.

Μαλλον το mew λες για τα τζαμπο, γιατι εγω ειχα mewtwo απο την cerulean cave πιασμενο με master ball :har:

Κουβεντα με τον γερο στην αρχικη πολη(επιλογη yes)fly σε μια αλλα πολη(εχω ξεχασει ονοματα),surf πανω κατω στην ακριανη θαλασσια λωριδα και τσουπ…ο Misigno!Και παρε πολλαπλασιοασμο σε οτι βρισκοταν στην 6η θεση του inventory(προτιμηση στις rare candy και master ball).:lol: Επισης αν επιανες misigno και τον ανεβαζες γινοταν η nidoking η taurοs,κατι τετοιο…Θρυλικα cheats.

Και ποιος mewtwo και μαλακιες,εγω ειχα στοχο της ζωης μου να πιασω τον υπερτατο Scyther.(στο safari και παραδοσιακα επαιρνα τα@@μου γιατι ποτε δε καταλβα πως δουλευαν τα feed/hit):lol:

Αχχχχχχχχχχχ ωραίες στιγμές. Είμαι αναμφισβοίτητα ο καλύτερος εκπαιδευτής pokemon στον κόσμο.

Χαχαχαχ απο το σαφαρι ζητημα να ειχα πιασει κατι νιντοραν και αντε κανενα paras στην καλυτερη. Το σαηθερ γαμουσε, το ηθελα κι εγω :frowning: Αλλα εφευγε γρηγορα ακομα και να του εδινες bait. Αμα τους εριχνες πετρες εφευγαν απ’τη τσαντιλα :lol:

Επισης θυμαμαι κι αυτη τη μαλακια στη Celadon (?) την πολη με το μεγαλο εμπορικο τεσπα με τα coins. Ειχα μαζεψει κι εγω σαν ζωο coins να παρω εκεινο που αξιζε τα πιο πολλα και ειχε @@ επιθεσεις και το εδιναν και σε μικρο λεβελ. Απογοητευση.

(μου θυμισε ο παμκιν οτι το λεγανε porygon btw :P)

το πιο γαματο κολπο ειναι να σ εμφανιστει ο mewαλλα ερχοταν σε λεβελ 5

Τς τς τς… εσείς οι “νέοι” δυστυχώς δε μάθατε ποτέ τι θα πουν καλά “παιδικά”… Pokemon και φλωριές!

Αν έχεις μεγαλώσει βλέποντας G.I.JOE, Transformers, Thundercats κτλ όλα αυτά τα ιαπωνικά σου φαίνονται όπως οι Take That μπροστά στους Metallica!