Porcupine Tree / Anathema, τον Σεπτέμβριο σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη

Default Re: Anathema το Σεπτέμβριο σε Αθήνα (guests στους Porcupine tree), Θεσσαλονίκη (μόνο

Στο σαητ των pt ρε γαμωτο για Σεπτεμβρη λεει μονο για Νεα Υορκη.
http://www.porcupinetree.com/tour.cfm
Οι anathema ομως εχουν αντιθετη γνωμη.
09-09-2010
GR
ATHENS - GAZI TECHNOPOLIS (AS SPECIAL GUESTS TO PORCUPINE TREE)
Και μονο στην ιδεα παντως, ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ!:yahoo:

Aν και παιζει να τους δω καλοκαιρι του πορκιουπαιν(αλλα μπορει και οχι:p),ΝΑΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ!!

ελπιζω μονο να μην πηξουμε στη μαλακια και να παιχθουν σωστα ασματα8)
(ναι,ειμαι μιζερος,δεν θα φανε χλεπα, αμα δω σετλιστ απο πριν,επικεντρωμενο στα τελευταια,μετα 2000):stuck_out_tongue:

Αναθεμα κουλ,τους ειδα μια,λογικα θα σκασω στο λαιβ μολις εχουν κατεβει απο σκηνη8):stuck_out_tongue:

Seriously, i will kick you in the nuts

i mostly don’t care about anathema…
mostly…

Πάντως πολύ χλωμό να ακούσουμε κάτι απο τα παλιά τους, be prepared for that…

εννοειται :smiley: δεν ξερω αν εχουν ξαναερθει ελλαδα οι porcupine tree μετα το 2003, που τους ειδα πρωτη φορα, αλλα τοσα χρονια φαγουρα. . Αντι να φερουν κανα αλλο συγκροτημα, ξαναφερνουν anathema ? ?

Δεν φέρνουν. Απλά τυχαίνει και περιοδεύουν μαζί σ’αυτή τη φάση. Υπήρξε και η συνεργασία τους με τον Wilson, επομένως…

Greek Parsley Οpen Air θελουμε με Scorpions,Anathema και Mastodon special guests

και placebo :lol: Σοβαρα ΕΛΕΟΣ, παλι ΑΝΑΘΕΜΑ ? ?

εε ρε πουστη μου… εγω θελω Porcupine Tree και στην Θεσσαλονίκη!!!
ΠΑΛΕΙ αθηνα θα κατεβαίνουμε???#-o…:blow:

ΠΑΛΙ!!!ΠΑΛΙ!!!ΠΑΛΙ!!!

Και μόνοι τους να ήταν οι Anathema εκεί θα ήμασταν…αλλά με Porcupine γίνεται ονείρωξη… :smiley: :smiley:

Porcupine Tree είχα δει κι εγώ στο Ρόδον το 2003 και ήταν φανταστικότατοι.
Anathema live έχω δει 2 φορές σε φεστιβάλ και δεν παλεύονται με τίποτα.

Θα δείξει.

Ρε μπας και μας δουλευουν…;:-s

Πανω στην οικονομικη κριση μας τα πετανε ολα;
Οχι αλλο καρβουνο ρε σεις…ΟΧΙ ΑΛΛΟ
Μακαρι παντως να ερθουν…!:stuck_out_tongue:

2005 μαζί με τους Blackfield και με κάποια άγνωστη μπάντα με το περιέργο όνομα Van Der Graaf Generator. Οι τελευταίοι ήταν συμπαθητικοί μεσόκοποι κυριούληδες και βγήκαν πριν τους PT. Κανονικά έπρεπε να τους βάλουν πριν από τους Blackfield αλλά ποιός ξέρει τι κονέ είχαν και βγήκαν δεύτεροι.

ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙΙΙΙΙ :bow2::bounce::cry:

[SIZE=“7”]ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙΙΙ[/SIZE]

Είμαι απλά ενθουσιασμένηηη :smiley:

τσεκάρεις εδω κ μετά εδω. Απο τις μεγαλύτερες επιρροές του Wilson.

η και ειρωνευοταν

Ευχαριστώ, αλλά εννοείται ότι το ποστ μου ήταν “ειρωνικό” για το γεγονός ότι βγήκαν οι Porcupine Tree μετά τους Van Der Graaf. Πρωτίστως για τους VDGG είχα πάει στο λάηβ!

ps: pumpkin cheers!

Χαίρομαι πολύ λοιπον :slight_smile: κ εγω για VDGG είχα πάει (όχι πως κ οι PT δε μου πήραν το κεφάλι μετα)