Porcupine Tree - Fear Of A Blank Planet

Apla gia tous uperbolika porwmenous na anaferw pws to germaniko Rock Hard tous bgazei ALBUM OF THE MONTH (#1 sto SOUNDCHECK th stigmh pou dinoun ba8mous perissoteroi apo 10-12 suntaktes) me 10/10 ba8mologia kai interview epipleon. Sta periptera bgainei 18/4.

Ακόμα μια φορά εκπληκτικό άλμπουμ.
¶ντε να μας ξανάρθουν.

Πραγματικά απίστευτο…Αυτό το συγκρότημα τελικά δεν θα μας απογοητεύσει ποτέ…Ορισμός του Ποιοτικού ακούσματος…Εύγε ρε Wilson…

Απλά [SIZE=“5”]Κορυφή!!![/SIZE]

ΑΛΜΠΟΥΜΑΡΑ!!!

Και μετά και το καταπληκτικό Blackfield II, το Fear of a blank planet πάνε στην λίστα για τα καλύτερα άλμπουμς τις χρονιάς.

Wilson για άλλη μια φορά…:respect: και…:thumbup: :thumbup: :bow: :bow: =D> =D>

Ή στραβά είναι ο γιαλός…
Τι γίνεται ρε παιδιά, μόνο σε μένα φαίνεται κατώτερο του “Deadwing”; :-k :-k :-k
Πολύ “ήρεμο” το βρίσκω :roll:

Πιο ήρεμο ίσως αλλά εγώ δεν το σύγκρινα με το Deadwing αλλά είπα πως είναι αλμπουμάρα.
Τουλαχιστον το Blackfield 2 ειναι πιο heavy απο το 1ο.:stuck_out_tongue:

Apla … DISKARA

to katevazo tora…cant wait:p

Πριν λιγο τα ακουσα…Τα ΣΠΑΕΙ …RESPECT

αν αυτο που ειπες δεν ειχε αυτα στα μπολτν θα ειχες πεσει μεσα. δηλαδη τα stupid dream, lightbulb sun, singify κτλ δεν ειναι αριστουργήματα; προσωπικα αυτα τα τρια τα θεωρω καλυτερα απο το deadwing ανετα, όπως και το καινουργιο.μεσα στο σ/κ θα γραψω ριβιου βομβα οποτε ετοιμαστειτε:p

τρομερος δισκος οντως. για άλλη μια φορα δεν εφτασε το stupid dream στις προτιμήσεις μου που το θεωρω την καλυτερη δουλεια τους. μαλλον ειναι πιο δεμενο απο τα in absentia, deadwing καθως με χαλαγε λιγο η μεταλλικη τους πλευρα και παντα μου αρεσαν πιο πολυ τα μελαγχολικά / ατμοσφαιρικα στοιχεία τους (βλ. russia on ice, stop swimming, don’t hate me κτλ…). ειναι ο πρωτος τους δισκος που τα ‘σκληρα’ σημεια μου αρεσουν πιο πολυ απο τα ηρεμα. δε ξερω αν ειναι τοσο καλο αυτο για μενα…:-s

σιγουρα στην περιοδεια παντως θα παιξουν το 17λεπτο σε μια πιο μικρη εκδοση οπως κανουν συνηθως με τα μεγαλα κομματια τους. α, και ο gavin εχει δεσει πλεον με το γκρουπ. φαινεται απο το drumming του στον δισκο

Πολύ “ταξιδιάρικο”! Γουστάρω! :smiley: τελεία και παύλα

(αυτο θα εγραφα αν μιλαγαμε σε μσν:p )

αν θες ταξιδιαρικο, τοτε μιλαμε για voyage 34, the sky moves sideways, up the downstair, άντε και signify. αχ εσεις οι νέοι treeheads. ξύλο που θέλετε καποιοι/καποιες:p :lol: #-o

Please fasten your seatbelts …

πωπω πως με πιανεις…χεχεχεεχεχε…“this remarkable…incoherent transfer…”…porcupine ρεεεεεεεεεε!!!

Για να μην πουμε για τo Metanoia,oπου χανει ο Maitland το παιδι και το παιδι τον Wilson…:stuck_out_tongue:

Eγω δηλωσα πιο πανω οτι τυποι σαν τον Wilson μου τη δινουν στα νευρα . Λιγο απο το ταλεντο τους ρε παιδια…:frowning:

Βασικά τα παλιά P.Tree επίσης γαμάνε αλλά είναι ΠΟΛΥ ταξιδιάρικα… Φλερτάρουν με ambient και trip hop… Ήταν τα πρώτα που άκουσα από P. Tree και σκεφτόμουν τι ωραία που θα ήταν να είχαν μερικά πιο βαριά σημεία μέσα… Μετά άκουσα το In absentia, deadwing and the rest is history… Και τώρα περιμένω να ΑΓΟΡΑΣΩ το blank planet… Αυτά που έχω ακούσει από το καινούριο τους album από το Myspace τους είναι πάρα πολύ ενθαρρυντικά!

Όχιιιι… μη με βαράτε… :cry: Δίκιο έχεις για το “The Sky Moves Sideways” που έχω την τύχη να το έχω ακούσει! Αλλά και απ’το καινούριο, κάποια περάσματα είναι έτσι ως κάποιο βαθμό. Τι να κάνουμε… για όλα και για όλους υπάρχει μια πρώτη φορά! :stuck_out_tongue: Μπορεί να είμαι νέα “δεντρο-κέφαλη”:lol: , αλλά θα το ψάξω το θέμα γιατί μ’αρέσει πολύ αυτό το στυλ…:-k

Λοιπόν, δεν άντεξα και το κατέβασα!! Μιλάμε φοβερή δισκάρα, φυσική εξέλιξη του ήχου του συγκροτήματος… Το μεσημέρι το κατέβασα και το έχω ακούσει ήδη 4 φορές!!! Ok είμαι ενθουσιασμένος! Είναι θεικό, μελαγχολικό, ψυχεδελικό, τεχνικό, άγριο, εμπνευσμένο, ισορροπημένο, μοντέρνο, παλαιομοδήτικο, ιδιαίτερο κτλ κτλ κτλ κτλ. Είναι ακριβώς όπως το περίμενα- και από άποψη μουσικών κατευθύνσεων και από άποψη ποιότητας…
Οι στίχοι είναι οι πιο άμεσοι και κοντινοί στη σημερινή ζωή που έχω διαβάσει τα τελευταία χρόνια…

Πότε βγαίνει στα δισκάδικα να το αρπάξουμε?

(γιατί είναι τόσο μικρο??? θέλω κι άλλο Wilson!!! μέχρι το τέλος της βδομάδας θα το έχω ακούσει καμιά δεκαπενταριά φορές ακόμα!!)