Porcupine Tree - Fear Of A Blank Planet

Άλλο περίμενα για το EP και άλλο μου βγήκε.
Περίμενα κάτι φτηνιάρικα left-overs από το FoaBP και τελικα το ΕP μου πήρε τα μυαλά.
Τους θέλω τώρα περισσότερο να έρθουν…

Τι ΕΡ ? ποιο ΕΡ?
Χαμπάρι δεν πήρα. Ακόμα βέβαια δεν έχω χορτάσει το Fear και εσείς λέτε ότι παίζει να είναι και καλύτερο! Αυτά είναι …

Steven Wilson ρε, εγγύηση!!! :smiley:

[SIZE=“3”]Porcupine Tree - Nil Recurring[/SIZE]

http://www.rocking.gr/review1663.php

Η επισημη αποψη μου για το EP και γενικα. Το κειμενο συνδεεται αμεσα με το “Fear…”

θα κυκλοφορησει μεσα φλεβαρη απο Peaceville, οποτε θα το βρεις και στα δισκαδικα… το θεμα ειναι να βρουμε την πρωτη εκδοση που κυκλοφορησε μεσα απο το σαιτ τους και μονο, se digipack…απότι ειδα ebay αρχιζουν να το χτυπανε σε τσιμπημενες τιμες

Ωραιο κειμενο Γιαννη.Συμφωνω στα περισσοτερα.

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! Πως και πως την περίμενα την κριτική σου, Angmar! Σωστός! Συμφωνούμε σχεδόν σε όλα!

Δεν το έχω ακούσει ακόμα - με εξαίρεση το cheating the polygraph που το έχω ακούσει σε κάποια πρόσφατα live που κατέβασα. Πάντως με βάση το ctp , τα τελευταία 3 άλμπουμ και την περιγραφή του EP από τον Angmar λογικά θα μου αρέσει.
Μάλλον δεν έχει νόημα να το παραγγείλω πιά, θα το περιμένω να βγεί στα δισκάδικα.

Να σου το στείλω εγώ να μην περιμένεις; Θα σου αρέσει οπωσδήποτε! :-))

Thnx a lot. :slight_smile: Opinion appreciated. :slight_smile:

Τι απίστευτο που είναι το EP.Απλά τέλειο.
Το Fear Of A Blank Planet είναι πολύ όμορφο τελικά, το είχα αδικήσει.
Το “Normal” όμως έπρεπε να είναι στο άλμπουμ. Μεγάλο αριστούργημα

Μια χαρά μας τα λένε οι τελευταίες κυκλοφορίες των Porcupine! Και το “Fear Of…” και το “Nil Recurring” με κάλυψαν απόλυτα… :wink:

Αυτό και μόνο αυτό. Το απόλυτα λιωμένο CD και EP…Μαγεία. (Δεν μπορώ να είμαι νηφάλια και αντικειμενική με το πλέον αγαπημένο μου συγκρότημα…:frowning: ) Γιατί, Στίβεν μας δεν έβαλες το Normal στο Fear; Ε; :-s

Α και για να μην ξεχνιόμαστε: [SIZE=“6”]Ελάτε στην Ελλάδα το 2008, σας εκλιπαρώ!!! [/SIZE]

Με εκείνο τα αίτημα στο Eventful τι γίνεται;
Πόσοι έχουμε μαζευτεί;

…και δε το παιζει κιολας στην περιοδεια ε. Αυτο ειναι το πιο ‘‘ωραιο’’.

Θα μου πεις, οταν στο Ροδον επιμονα ζηταγαμε να παιξει το ‘‘Stars Die’’ ο τοτε νεος drummer του γκρουπ Γκαβιν Χαρισσον ρωτα ''Τι ειναι το Stars Die;" και ο Wlison του απαντα “Some old shit”.#-o

Πριν λίγο που τσέκαρα, μόλις 448…:frowning: Μα τόσοι λίγοι στην Ελλάδα με καλό γούστο;…:frowning:

@Angmar: Ας έρθουν να παίξουν το My Ashes, που είναι το τραγουδι της ζωής μου…και μπορεί να τους συγχωρήσω που δεν παίζουν live την υπερκομματάρα Normal…Αλλά ας έρθουν!..

Please God!..:bow2:

Αιτημα?Ποιο αιτημα?449 καντε το…Που ψηφίζουμε?

8O 8O 8O

Δεν το ξέρεις ήδη;;;;; Αίσχος! Πάρε λινκ:

http://eventful.com/demand/D0-001-000434316-0

:wink:

Υποτίθεται πως ψήφισα…Δεν προσμετρηθηκα παρολαταυτα…Τί μ@#κια εχω κανει??#-o

bump

Ανασυρω.

Εχθες ξεφυλλιζα το Rock Hard καθως καθομανε για καφε. Κατι μου λεει πως θα παω σημερα / αυριο να το αγορασω. Εχει συνεντευξη του Steven Wilson, στην οποια αναφερει πως νιωθει οτι ‘‘η μπαντα πρεπει ν’ αλλαξει παλι κατευθυνση (ή κατι τέτοιο) και ισως απομακρυνθει απ’ το metal’’.

α) Χαιρομαι που οι προβληματισμοι που εξεφραζα στο κειμενο του Nil δεν ηταν σκετες θεωριες. β) Η μεση περιοδος των PT ειναι με μεγαλη διαφορα η αγαπημενημ και γ) ειμαι ΠΟΛΥ περιεργος να δω σε τι φαση θα ναι το επομενο τους.