Αγαπημένη Power Metal μπάντα

αδιανοητο ετσι; να κανετε εντιτ το πολλ.

χμμ τώρα πολύ δύσκολα τα πράγματα.
Θα ψήφιζα Iced Earth, αλλά δεν τους θεώρησα και ούτε τους θεωρώ power.Πάει αυτό.
Το ίδιο συμβαίνει και με Savatage.

Και καταρχάς θα μιλήσω για Ευρωπαϊκό power, καθώς δεν έχω ακούσει νότα ΑΚΟΜΑ από τα άλλα, αν και δεν νομίζω να αλλάξω άποψη.

Τώρα από αυτά που μένουν, θα πω Gamma Ray μόνο και μόνο επειδή ήταν από τις πρώτες power μπάντες μαζί με Blind Guardian που έλιωσα, αλλά έχουν ένα άξιο τύπο που συμπαθώ πολύ!
Helloween ποτέ δεν έκατσα να ασχοληθώ όσο με τα άλλα συγκροτήματα.Μου αρέσουν αρκετά κομμάτια και κυρίως από εποχή Kai&Kiske.

Kamelot επίσης έχω ακούσει αλλά δεν έχω επίσης ασχοληθεί και τρομερά.

Οπότε ψηφίζω Ακτίνες Γ.


Now playing: Dirty Granny Tales - Didi’s Show
via FoxyTunes

Βlind Guardian με διαφορα.
Η φωνη του Hansi ειναι ανατριχιαστικη.
Πολυδιαστατη μουσικη που φευγουν απο τα τετριμμενα του στυλ “και οι 2 κιθαρες παιζουν το ιδιο ριφ” του ειδους.
Απιστευτες συνθεσεις.
Εκπληκτικη τεχνικη καταρτηση.
Τρελο feeling

+10000000000000000000
Πες τα, πες τα… Συμφωνω απολυτα σε ολα, πολυ τεχνικοι και γενικοτερα [SIZE=“4”][SIZE=“5”]ΓΑΜΑΤΟΙ:bow::bow::respect:[/SIZE][/SIZE]

Χωρίς δεύτερη σκέψη οι Blind Guardian…Είναι κορυφαίοι!!!:respect:

Όλοι καλοί και άγιοι ρε παιδιά, και σούπερ και τεχνικοί και ότι και να πείτε δίκιο θάχουτε, αλλά εδώ μιλάμε για…
[SIZE=“4”]JAG PANZERRRRRRRRRRRR[/SIZE]

Σας έχω πει να στέκεστε όλοι ΠΡΟΣΟΧΗ όταν μιλάει ο γερο-τοξικός; ΣΤΡΑΒΑΔΙΑ;

Έτσι ακριβώς όπως τα λέει είναι. Jag Panzer παρόντων πάσα Αρχή παυσάτω :!:

εντιτ
Δύο (2) ψήφοι ε; Δηλαδή μόνο εγώ και ο τοξικός ε; Α, ρε…

Γίναμε δύο (2); 100% αύξηση του ποσοστού. Ανεβαίνουμε…Αλλά τι τα θες Δώσε Guardian και Kai στο λαό και είναι όλοι ικανοποιημένοι. Δεν πειράζει ρε Gracchus, πάντα έτσι γίνεται…

Οι πιο αγαπημένοι μου μάλλον είναι οι Running Wild & Sanctuary, αλλά με Iced Earth μεγαλώσαμε…

Aυτό το ποστ το έκανε νταμπλ ακάουντ μου.:stuck_out_tongue:

εγω δεν ακουω πολυ power metal ουτε ξερω πολλες τετοιες μπαντες.Ψηφιζω iced earth για το dark saga.Και blind guardian καλοι ειναι αλλα αυτη την lord of the rings θεματολογια στα τραγουδια την σιχαινομαι.Ισως αυτος ειναι ο λογος που δεν ακουω απο αυτο το ειδος.Και οι αυναναδες οι gayforce.

Oι helloween ποτε δεν με ξετρελαναν,gamma ray ποτε δεν ασχοληθηκα,savatage μ αρεσουν ορισμενα,vicious rumors δεν εχω ακουσει εκτος απο ελαχιστα κομματια,jag panzer μ αρεσουν πολυ,iced earth μ αρεσουν μεχρι ενος σημειου…Οποτε ψηφιζω stratovarius για τους τρεις πρωτους δισκους που εχουν πραγματικα power metal Κομματια.Α και καμελοτ μια εποχη τρελαινομουν…Τα epica karma ειναι πολυαγαπημενα.:slight_smile:

Aργά. Σταθερά. Ψηλά. Πάμε ρε Panzer…

Ρε γαμώτο, έπρεπε να επιτρέπεται να ρίξεις δύο ψήφους σ’ αυτό το πολλ. Γιατί εντάξει, να στηρίξουμε τη μεγάλη μας αγάπη που λέγεται Panzer, αλλά βλέπω ρε γαμώτο και τους Vicious Rumors στο 0 και σκέφτομαι ότι κάπου εκεί θα μείνουν για πολύ καιρό ακόμα ενώ την ίδια ώρα τα κουκιά σε Guardian και Iced Earth θα πέφτουν βροχή. Α ρε άτιμη Ιστορία, πόσο άδικη είσαι… [-X

Όντως, άτιμη ιστορία. Aντί να είναι οι τεράστιοι Titan Force στο πολ, είναι οι Tζακ Πάντζερ.:expressionless:

Πάντως για τα Welcome to the ball και word of mouth θα ψήφιζα Vicious. O Άλμπερτ φωνάρα, οι κιθαρες τους πολυ δυνατες, δυνατοτατο τυπικό δείγμα αμερικάνικου πάουερ.

Σόρυ γκάις, για μένα σεβαστοί οι Panzer αλλά θεωρώ ότι προσπαθούσαν να γίνουν πριστ στη θέση των πριστ.

Γνωστή και σεβαστή (:lol::p) και η δική σου άποψη για τους Panzer. Δεν πειράζει, εμείς σ’ αγαπάμε όσο άμπαλος κι αν είσαι. :stuck_out_tongue:

Πέρα απ’ την πλάκα, οι Panzer είχαν επηρρεαστεί καταφανέστατα από τους Θεούς του Μέταλ, αλλά το ίδιο ίσχυε για την συντριπτική πλειοψηφία των αμερικάνικων συγκροτημάτων την εποχή εκείνη (χονδρικά, για το πρώτο μισό της δεκαετίας του ‘80). Με άλλα λόγια, βγάζοντας απ’ έξω το poser και μέχρι να μάθει η Αμερική τους Maiden, τί άκουγε στην ουσία; Priest, Venom και Μotorhead.

Οι δε Panzer παρά την αναπόφευκτη επιρροή, επιμένω ότι είχαν προσωπικό ύφος. Και αυτό τους έκανε, μαζί με τους Manowar, τους Queensryche και τους Armored Saint, μακράν τα ποιοτικότερα straight metal συγκροτήματα των HΠΑ.

Όσο για τους Titan Force, δε θα μπούμε σε ψευτοδιλήμματα τώρα. Κι αυτοί έπρεπε να είναι στο πολλ! Αν και μιλάμε για άλλο ήχο και σε τελική για άλλη (πλέον) εποχή.

[SIZE=“6”]Savatage!!![/SIZE]
:respect::metal::metal: Κι επίσης δεν συγκρίνονται οι παραπάνω με τους Iced Earth p.x.,

Βασικα αφου υπαρχει ηδη πολλ για το καλυτερο us και για το καλυτερο γιουρο,παρτε τους 5 επικρατεστερους απο καθε ενα και φτιαξτε το γενικο ουλτιμειτ παουερ πολλ(συμφωνα παντα με τους χρηστες του ροκιν) γιατι αυτο εδω μου τη σπαει:p
Στο γιουρο ιτς οκ i guess,αλλα ενας-δυο απο τους Riot,Lethal,Sanctuary,Crimson Glory ε θα πρεπε να ναι στο πολλ.Σαβατατζ Θεοι αλλα η συνολικη τους πορεια δε τους τοποθετει εδω(το γεγονος βεβαια οτι αν γινει πολλ “αγαπημενο γιου ες παουερ αλμπουμ” το Χολ ΕΧΕΙ θεση κι απο τα πρωτα πρωτα μαλιστα,ειναι αλλη ιστορια) και Αισντ Ερθ επισης σημαντικοι αλλα κι αυτοι οχι αμιγως παουερ-η εστω λιγοτερο απο τους αλλους-,ποσο μαλλον στους κορυφαιους του ειδους.Λιγοτερο θα ξινιζα αν τους εβλεπα σε πολλ για χεβι μπαντες η για πιο αγαπημενες στην Ελλαδα:p

Lost Horizon!!Κανανε την διαφορα για μενα στα 00s κ με παει πιο πολυ να τους διαλεξω…

EINAI DΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ SAVATAGE ΣΤΟ ΠΟΛΛ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΟΙ???
Εστω και ας μην ειναι καθαρα power!
καθε μπαντα χανει ανετα μπροστα στο μεγαλειο του criss oliva ισως του πιο συναισθηματικου παικτη που επαιξε ποτε κιθαρα…και οταν στη μεση μπαινει και jon o zac o caffery Τι να πεις?

ΑΠΛΑ SAVATAGE ΡΕ!