Αγαπημένη Power Metal μπάντα

Προφανεστατα.:lol:

Helloween για τα 4 πρώτα. Τετοια καρεδάκια δεν είναι και πολύ συνηθισμένα…

Bασικα αν δεν υπηρχε ντερις θα υπηρχε καποιος αλλος που ισως να μην ηταν και τοσο αντιπαθητικος:D
Ελα ρε που οι stratovarius ηταν αντιγραφεις…Στα 3 πρωτα επηρεαστηκαν σιγουρα αλλα τα επομενα εφτιαξαν νεα σχοληπου ακολουθησαν παρα πολλοι αλλοι.Αν κ εμενα τα τρια πρωτα μ αρεσουν:p

Οσο για τους queensryche τι χεβι προγκ και κουραφεξαλα…Οι ραικ/χ απο το 82 εχουν αλλαξει 200 στυλ…Τα 2 πρωτα ειναι αμερικανικο παουερ θελουμε δεν θελουμε(θελουμε)…

Και τώρα που μου ήρθε στο μυαλό:

RUNNING WILD!!:drunk::slight_smile: ΠΕΙΡΑΤΕΣ ΡΕΕΕ! Τους ξεχάσαμε μου φαίνεται…[-X

Υπάρχουν χίλια όσα, που δεν είναι στη λίστα. Μην το πολυψάχνουμε. Μελωδικό power και μάλιστα πολύ καλό, θεωρώ ότι παίζουν και oι Brainstorm, πχ…

Μακράν στο Νο1…

Οχι στο Νο 1, απο την στιγμη που υπαρχουν Blind Guardian, Gamma Ray και Helloween, αλλα Θεοι και οι Running Wild…:respect:

RUNNING WILD

Η πρωτη speed-power μπαντα

Καλοί είναι, αλλά όχι και πρώτοι.

Helloween τα πρώτα…:slight_smile:

Μα αυτοι ειναι οι Helloween, μετα δεν ηταν ποτε ιδια η ποιοτητα των δισκων τους συνολικα και βγαλανε και απιστευτες πατατες…

Τι εχεις ακουσει απο τα επομενα αν επιτρεπεται και ποια απο αυτα θεωρεις απιστευτες πατατες?

(Κιουριοσιτι ε,οχι οτι ειναι ολα υπερδισκοι)

Ακριβώς όπως τα λες φίλε μου…

Απλά διευκρυνίζω μην έχουμε παρεξηγήσεις…:stuck_out_tongue:

Ολα τα εχω ακουσει και ειδικα τα Chameleon, Dark Ride, Pink Bubbles Go Ape ειναι απο πολυ εως λιγοτερο πατατες… Δεν ειναι οι Helloween που αγαπησαμε…

Sorry αλλά είσαι κουφός.

Γνωμη μου ετσι… Θεωρω οτι στο Dark Ride σαν να ειχανε χασει λιγο τον προσανατολισμο τους…

Η μονη ΠΑΤΑΤΑ απο αυτα ειναι το Chameleon.Για το Pink λιωνοντας το με τον καιρο εχω καταληξει οτι μ’αρεσουν τουλαχιστον τα μισα τραγουδια εκει μεσα(πριν 2 χρονια το κραζα.Μη ξεχνας οτι ειχε την ατυχια να βγει μετα απο το -κατα πολλους- καλυτερο αλμπουμ του ευρωπαικου power metal)…

Καλα για Dark Ride,δε σχολιαζω.Εσυ κι ο Weiki να ουμ:p (δηλαδη το Rabbit που ηταν περισσοτερο helloweenιστικο σου αρεσε περισσοτερο?)

Το εχω ακουσει αρκετα το Pink Bubbles Go Ape, αλλα δεν με ‘‘ψηνει’’ να το λιωσω, δεν με τραβαει και δεν μου αρεσει. Το Rabbit Don’t Come Easy, δεν με τρελαινει αλλα το προτιμω…

Μήπως κάνεις παρέα με τον Weikath? :slight_smile:

Ψηφισα Blind Guardian, κυριως επειδη ηταν η πρωτη μεταλ μπαντα που ’ ανακαλυψα ’ μετα απο τα κλασσικα μαιντεν, μεταλικα, και επειδη ηταν η πρωτη μεταλ συναυλια που πηγα - το 2002, οταν ειχαν παιξει στο Σιλο στον Πειραια -. Επισης, καθε συναυλια τους, ειναι μια ξεχωριστη εμπειρια :smiley: