Premier League

Στο ταμείο ανεργίας ο Ζοσέ, διαβάζω.

1 Like

5 Likes

χαχαχα γτχμ

ΓΤΠ, σε 6 μέρες έχουμε τελικό, ΓΑΜΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ :stuck_out_tongue:

Διαβάζω γι’αυτό: “MOURINHO refuses to take players on the the training ground in protest against super league.”, για να σας δω

1 Like

Καλά τον φαντάζομαι χτες βράδυ να σκέφτεται ‘‘χμμμ, πως θα κερδίσω τις εντυπώσεις στην τελευταία μου δουλειά σε πρωτοκλασάτο πάγκο; Να κερδίσω το league cup να λένε ότι με εμένα σήκωσαν και κάτι επιτέλους, ή να γίνω άνθρωπος του λαού;
Δύσκολο το πρώτο, είναι η City, πρέπει να παίξω μπάλα… man of the people it is then, το timing είναι τέλειο!’’

Δεν έχει υπάρξει πιο Μακιαβελικός villain από τον Mourinho στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο τα τελευταία 20 τουλάχιστον χρόνια :joy:
Τον κράζω τον κράζω αλλά πάντα μου λείπει ο μπαγάσας μετά…

4 Likes

Διαβάζω πως κάνουμε δυναμικό μπάσιμο για το Γερμανό. Εγώ προσωπικά θα κρατούσα το Μουρίνιο για τουλάχιστον μια ακόμα σεζόν, αλλά αν διώχνεις ως αποτυχημένο το Μουρίνιο, η επιλογή Νάγκελσμαν είναι η καλύτερη δυνατή σ’αυτό το σημείο.

1 Like

ytbybjutbj

2 Likes

δυστυχώς και για εσάς και για όποιον είχε την προσδοκία ότι ίσως τον προσελκύσει στην ομάδα του, διάβασα μόλις ότι ο Νάγκελσμαν μάλλον ακολουθεί την πεπατημένη του μέσου Γερμανού ποδοσφαιριστή/προπονητή και καταλήγει Bayern…

1 Like

Norwich και Watford ανέβηκαν ήδη στην Premier!

Κλείδωσαν θέση για playoffs (ακόμα μία θεση με διπλούς ημιτελικους και τελικό στο Γουεμπλευ) οι:
Brentford
Bournemouth
Barnsley
Swansea

1 Like

ζω για τη στιγμή που οι δευτερότριτοι στη Γερμανία θα βγάζουν ανακοινώσεις “συνεχίζουμε να ονειρευόμαστε”

2 Likes

Για κάνα Potter της Brighton μας βλέπω και πολύ μας είναι. Απίστευτη ξενερα χθες στον τελικό, δηλαδή γιατί να μην μπει interim ο Ledley.

Έπαιξε ο Winks 90 ολόκληρα λεπτά και ο Ndombele ούτε μισό. Μλκιες

Αφου η Σιτυ ειναι διαστημικη, απο αλλον πλανητη, φορμαρισμενη κλπ. Δεν ειχες ελπιδες.

Το ξέρω, συμφωνώ ότι πρέπει να εστιάσουμε σε πιο ρεαλιστικούς στόχους, όπως το να βάλουμε από κάτω τη Λίβερπουλ στη μάχη για την τετράδα

Στη μάχη για τετράδα πρέπει να κοιτάς την Τσέλσι ή τη West Ham, όχι τη Λίβερπουλ.

2 Likes

Αρκεί να κοντραριζόμαστε με ισάξιας δυναμικότητας αντιπάλους. Λέγοντας αυτά κλείνει με πολύ ξενέρωμα η χρονιά ακόμη και 4αδα να βγει που λέει ο λόγος. Ας πουλήσουν τους Kane, Son και 4-5 μέτριος παίχτες κι ας πάμε για rebuild, δεν μπορώ να καταλάβω ποιο μπορεί να είναι το επόμενο βήμα προς τα μπροστά. Ποιος top class προπονητής θα έρθει στην ομάδα? Πόσα λεφτά να δώσει για μεταγραφές για να πάει για πρωτάθλημα πχ?

Ας ελπίσουμε να μας βγει ένας δεύτερος Ποκετίνο, γιατί αν τα βάλουμε κάτω, απ’τη φουρνιά την τότε, μόνο ο Kane λες είναι world class, οι άλλοι πιάσανε peak. Ακόμη και οι Lloris, Walker, Son, Dembele, Vertonghen, Toby δεν ήταν/έγιναν ποτέ top tier αλλά είναι δεύτερης γραμμής παίχτες και είχαν/έχουν πολύ καλές χρονιές. Έχουμε μερικούς πιτσιρικάδες με potential, ας κάνουν 4-5 καλούτσικες μεταγραφές να φτιάξουν μια ομάδα 6-8 που παίζει κι ωραία μπαλίτσα κι αν κάτσει γίνεται και κανά ξεπέταγμα.

Επίσης διάβαζα πως ο Skipp ήταν κομβικός στην Norwich στην άνοδο, να επαναληφθεί η ιστορία κι ο ηγέτης μας να έχει δοθεί δανεικός πριν παίξει σε εμάς στη Norwich?? :stuck_out_tongue:

Και την Εβερτον βασικα, η οποια εχει εναν βαθμο λιγοτερο απο την Τοτεναμ, αλλα κι ενα παιχνιδι λιγοτερο.

1 Like

H Ham τετράδα δυσκολο δεν πάει, Γιουρόπα μπορεί…

Από τη στιγμή που είναι πιο πάνω από τη Λίβερπουλ, έχει και περισσότερες πιθανότητες για την 4αδα. Και από τη Λίβερπουλ και από την Τότεναμ. Λιγότερες πάντως από την Τσέλσι

1 Like

Αν λειτουργούσε μ’αυτόν τον τρόπο, η Arsenal στην αρχή κάθε χρονιάς είναι το πρώτο φαβορί για πρωτάθλημα :stuck_out_tongue:

Όμως δεν είμαστε στην αρχή της χρονιάς, είμαστε 5 στροφές πριν το τέλος και η West Ham έχει προβάδισμα σε σχέση με Λίβερπουλ, Τότεναμ. Έχει και ελαφρώς πιο εύκολο πρόγραμμα.

Επίσης, ελπίζω να βγει Ch.L αντί των τριών κλαμπ της Super League.

1 Like